Jezioro łabędzie


Robinson & Crusoe w Teatrze Baj

Robinson & Crusoe w Teatrze Baj


Dwóch mężczyzn siedzi na dachu, woda wokół nich rozciąga się aż po horyzont. Pierwszy, Robinson, mówi po polsku. A drugi, Crusoe, po niemiecku. Próbują się porozumieć. Bawią się i kłócą, dzielą się smutkiem i radością. Mimo że nie kryją wobec siebie strachu, z czasem rodzi się między nimi przyjaźń.

Postacie sztuki noszą symboliczne imiona od imienia i nazwiska Robinsona Crusoe, znanego bohatera powieści Daniela Defoe. Samo przywołanie jego imienia wywołuje skojarzenia, o które autorom sztuki chodzi: katastrofa, bezludna wyspa, odizolowanie, ekstremalna sytuacja, walka o przeżycie. Jednak twórcy spektaklu od początku „puszczają oko” do widza przemycając w tytule małe słówko „i”, które już sygnalizuje zmianę w stosunku do oryginału. Rozdziela znanego bohatera literackiego na dwóch. Właśnie w tym „i” cały spektakl się mieści. Opowiada o tym, co się dzieje pomiędzy osobami, które znalazły się w sytuacji bardzo podobnej do swego pierwowzoru.

„Robinson & Crusoe” to popis gry aktorskiej Andrzeja Bociana, aktora Teatru Baj, oraz Achima Conrada, aktora Moving Theatre z Kolonii (Niemcy). Dzięki spektaklowi młodzi widzowie oswajają się z obcą kulturą. Przekonują się, że ludzie z różnych stron świata są do siebie podobni. Spektakl bawi ich i często wybuchają śmiechem.

wiek: od 10 lat | czas: 60 minut | gramy o godz. 10.00 i 12.00
30 marca (środa), 31 marca (czwartek), 1 kwietnia (piątek)

Więcej informacji:
http://teatrbaj.pl/movies/robinson-and-crusoe/
« Poprzednie     Następne »
Zamów prenumerate
Świerszczyk poleca
 

viagra super force