Poznaj Ukryte światy owoc konkursu literackiego popisz się talentem 2017


LABORATORIUM

Naukowe show dla dzieciLABORATORIUM SZALONYCH NAUKOWCÓW, CZYLI NAUKOWE SHOW DLA DZIECI 8-12 LAT

TERMINY I MIEJSCA SPEKTAKLI:

03.11.2016 10:00, 18:30 Kraków, Nowohuckie Centrum Kultury
04.11.2016 8:00, 11:00 Lublin, Centrum Kongresowe Uniwersytetu Przyrodniczego
05.11.2016 13:00, 16:00 Wrocław, Sala Koncertowa Radia Wrocław
07.11.2016 09:00, 11:30, 18:30 Warszawa, Teatr Palladium
10.11.2016 10:00, 18:30 Łódź, Teatr Muzyczny


Bilety dla osób indywidualnych: Eventim.PL, Biletyna.PL, PanKoncert.pl

O SPEKTAKLU:

Naukowe show „Laboratorium szalonych naukowców" to emocjonujący pokaz eksperymentów z różnych dziedzin wiedzy, podczas którego młodzi widzowie zobaczą spektakularne doświadczenia chemiczne, poznają zasady rządzące planetami i znajdą odpowiedzi na nurtujące pytania naukowe. Podróż do fascynującego świata kolorowych probówek, buchającej piany, pośród menzurek czy magnesów odkryje nowe pasje i będzie fantastyczną, zapamiętaną na długie lata przygodą. To doskonała alternatywa dla tradycyjnych metod edukacyjnych i pełne humoru widowisko, które nie tylko zachwyci kreatywnym wykonaniem, ale z pewnością rozbudzi wyobraźnię każdego młodego naukowca! Ponieważ spektakl ma charakter rozrywkowy, to – choć tłumaczymy widzom zasady realizacji każdego z eksperymentów – nie zagłębiamy się w szczegółowe wyjaśnienia fizyki i chemii. W programie znalazły się m.in.

 • Szalona Piana
  Reakcja egzotermiczna rozkładu nadtlenku wodoru z towarzyszeniem piany. Bardzo wyrazisty eksperyment, któremu towarzyszą setki litrów kolorowej piany!
 • Ciepły śnieg
  Demonstracja zdolności utrzymywania wody (właściwości poliakrylanu sody).
 • Ciekły azot
  Szereg eksperymentów wykazujących właściwości ciekłego azotu i innych gazów. Zmniejszenie i zwiększenie objętości, szybkie zamrażanie znajomych przedmiotów oraz substancji. Mgła na stole i ogromny wybuch azotowy to tylko niektóre z atrakcji!
 • Cewki Tesli
  Szereg eksperymentów z niezwykle rzadko spotykanymi urządzeniami, generującymi wysokiej częstotliwości wyładowania elektryczne (zamek błyskawiczny). Jonizacja gazów i ich blask. Przesyłanie energii na odległość, pojęcie błyskawicy. Człowiek jako antena emitera. Zmiana koloru absolutorium z pomocą jonów chemicznych soli. Kolorowa plazma w zamkniętych przestrzeniach.
 • Theremin (instrument muzyczny, na którym można grać bez dotyku!)
  Pierwszy muzyczny elektroinstrument (1918 rok). Historia, zasada działania, prezentacja gry na instrumencie.


SZCZYPTA HISTORII:

„Laboratorium Szalonych Naukowców” stworzone zostało w 2010 roku i bardzo szybko zyskało sławę na całym świecie. W tym roku to niezwykłe widowisko po raz pierwszy dotrze do Polski! To naukowe show dedykowane dzieciom, którego pomysłodawcą jest nauczyciel chemii i reżyser. Scenariusz oparto na humorze ,demonstracji spektakularnych eksperymentów oraz przystępnym objaśnianiu trudnych zagadnień otaczającego świata. Program łączy w sobie widowiskowe doświadczenia z różnych dziedzin nauki. Fizyka, chemia, polimery, ciekły azot i cewki Tesli przedstawione w tak zachwycający sposób, okazały się interesujące nie tylko dla dzieci, ale i dorosłych.

Więcej informacji dostępnych jest na: www.pankoncert.pl oraz www.facebook.com/shownaukowcow

laboratorium

« Poprzednie     Następne »
Zamów prenumerate
Świerszczyk poleca
 

viagra super force