Kajtek, uważaj! Mały miłośnik książek zakłada okulary

„Kajtek, uważaj! Mały miłośnik książek zakłada okulary”Pięknie ilustrowana historia, której główny bohater Kajtek – mały szpak kochający książki – ma kłopoty ze wzrokiem. Udaje się do okulisty i dostaje swoje pierwsze okulary. Niestety staje się on wtedy tematem żartów innych szpaków.

Kajtek dzięki okularom widzi rzeczy, których wcześniej nie dostrzegał, i wpada w tarapaty. Wydostaje się z nich dzięki wiedzy zdobytej z książek, swojej wyjątkowej pomysłowości oraz pomocy licznych kuzynów, którzy odtąd chcą być tacy jak on i nosić okulary.

„Kajtek, uważaj!” to nie tylko pochwała czytania. To także opowieść o tym, jak wykorzystywać zdobytą wiedzę. I jak ważne jest twórcze myślenie i wspólne działanie.

Historia małego szpaka pokazuje, że trzeba zwracać uwagę na niepokojące sygnały, które wysyła nasze ciało, pozwala też oswoić dzieci z myślą, że czasami trzeba szukać pomocy u specjalistów.

Jednak przede wszystkim uczy akceptacji i tolerancji. Nie sztuka bowiem wyśmiewać się z innego. Za to wielką sztuką jest pozostać sobą, a nawet – jak nasz Kajtek – zaimponować prześmiewcom, by chcieli być tacy jak my.

Wielu maluchom ktoś dokucza – historia Kajtka pokazuje im, że możliwe jest szczęśliwe zakończenie, nawet jeśli czasem doświadcza się drwin i przykrości.

W samych Stanach Zjednoczonych wydano tę książkę już w ponad 40 000 egzemplarzy, przetłumaczona została także m.in. na chiński, hiszpański, kataloński, portugalski, czeski, słowacki, koreański, brazylijski i włoski.

Autor: Jennifer Berne
Tytuł: Kajtek, uważaj! Mały miłośnik książek zakłada okulary
Tytuł oryginału: Calvin, Look Out! A Bookworm Birdie Gets Glasses
Tłumaczenie: Janusz Kokoszewski, Dorota Koman
Liczba stron: 32
Cena detaliczna: 25,00 zł
Wiek: 4+

« Poprzednie     Następne »
Zamów prenumerate
Świerszczyk poleca
 

viagra super force