Wyznania zmyślonego przyjaciela

„Wyznania zmyślonego przyjaciela”Jacques podejrzewa, że nie jest przez nikogo lubiany. Nauczyciele ignorują go, kiedy zgłasza się do odpowiedzi, nikt nie wybiera go do drużyny i nawet jego własnym rodzicom trzeba przypominać, żeby zostawiali dla niego nakrycie przy stole! Na szczęście Fleur, siostra i wierna towarzyszka Jacques'a, zna jego myśli, jeszcze zanim przyjdą mu do głowy.

Pewnego dnia Jacques dokonuje przerażającego odkrycia: wcale nie jest bratem Fleur, tylko jej przyjacielem na niby! I tak oto rozpoczyna się zabawna i wzruszająca przygoda chłopca, który chce się dowiedzieć, kim naprawdę jest i co go czeka. Czy może zostać kimś prawdziwym, nawet jeśli z technicznego punktu widzenia nie istnieje?

Michelle Cuevas ukończyła Williams College oraz uzyskała magisterium z zakresu sztuk pięknych i kreatywnego pisania z University of Virginia, gdzie była też stypendystką. Obecnie jest pisarką i mieszka w hrabstwie Berkshire w stanie Massachusetts.

O książce w mediach:

Powieść Cuevas, pełna metafor, cudownych obrazów i pięknych zwrotów, opowiada o losie oddanych, ale niewidzialnych przyjaciół. Przy słodko-gorzkim zakończeniu miej pod ręką chusteczki. – Publishers Weekly Na przemian bawi i porusza. Sprawi, że czytelnicy zaczną snuć rozważania o życiu, miłości i stracie. - Booklist

7. miejsce na liście Najlepszych Książek dla Dzieci i Młodzieży 2015 magazynu TIME

Tytuł: Wyznania zmyślonego przyjaciela
Autor: Michelle Cuevas
Tytuł oryginalny: Confessions of an imaginary friend
Tłumacz: Anna Nowak
Ilustrator: Michelle Cuevas
Format: 140 x 192
Liczba stron: 208
Oprawa: broszurowa
ISBN: 978-83-10-13128-7
Cena: 24,90
Język oryginału: angielski
Wiek: 0-6, 6-10
Gatunek: Proza obca
Data premiery: 8 lutego 2017
Numer wydania: 1
Kontakt:
Maria Pstrągowska
Specjalista ds. Promocji i Reklamy
m.pstragowska@nk.com.pl
513-153-089

« Poprzednie     Następne »
Zamów prenumerate
Świerszczyk poleca
 

viagra super force