Jezioro łabędzie
Ignacy i Mela na tropie złodzieja. Zagadka dębów rogalińskich

Ignacy i Mela na tropie złodzieja. Zagadka dębów rogalińskich


Zofia Staniszewska Artur Nowicki (il.)

Wydawnictwo Debit
Katowice, 2017

Ciąg dalszy ekscytujących przygód sympatycznych bliźniąt!

Tym razem Mela i Ignacy są świadkami zamieszania, jakie zapanowało w Pałacu w Rogalinie podczas rozstrzygnięcia konkursu literackiego na najlepszy kryminał. W trakcie gali znika główna nagroda – figurka przedstawiająca słynne dęby rogalińskie. Ignacy i Mela są w swoim żywiole, próbując rozwikłać zagadkę. Podczas śledztwa trafiają na coraz dziwniejsze tropy. Przy okazji wychodzą na jaw tajemnice pracowników pałacu.

Czytelnicy mają kolejną okazję, by wcielić się w rolę detektywów i samodzielnie zadecydować, którym tropem warto podążać – umożliwiają to alternatywne zakończenia tej historii. Niezapomniane wrażenia gwarantowane!

„Pomysł autorki na dwa finały historii jest bardzo ciekawy. Dzięki temu dzieci mogą poczuć się jak prawdziwi detektywi. Sama miałam ogromną przyjemność z tropienia przestępcy, a potem dłuższą chwilę zastanawiałam się, który z bohaterów mógł ukraść cenny dokument. Jeśli dorosłej osobie sprawiło to taką frajdę, to dzieci będą czytać z wypiekami na twarzy!” - Qlturka.pl

Zagadka biblioteki

W serii ukazały się: Ignacy i Mela na tropie złodzieja. Zagadka biblioteki

Z biblioteki w tajemniczych okolicznościach ginie cenny historyczny dokument. Ignacy i Mela postanawiają wytropić złodzieja. Czy wystarczy im sprytu i spostrzegawczości, żeby rozwiązać kryminalną zagadkę i pomóc mamie, dyrektorce biblioteki?

Zofia Staniszewska - autorka książek dla dzieci i dorosłych oraz sztuk teatralnych. Jej wydana przez Debit książka Dzieci w sieci dobrych manier otrzymała wyróżnienie w konkursie „Świat przyjazny dziecku” Komitetu Ochrony Praw Dziecka. Pracowała jako nauczycielka i grafik komputerowy, obecnie jest bibliotekarką w Mosińskiej Bibliotece Publicznej. Współpracuje z pismem dla dzieci „Świerszczyk”.

Patronat medialny: Świerszczyk, CzasDzieci.pl
« Poprzednie     Następne »
Zamów prenumerate
Świerszczyk poleca
 

viagra super force