Jezioro łabędzie
Maria Skłodowska-Curie

Maria Skłodowska-CuriePolscy Superbohaterowie: Nowa seria Wydawnictwa RM dla dzieciSeria POLSCY SUPERBOHATEROWIE opowiada o niezwykłych Polkach i Polakach – ludziach mądrych i odważnych. Jak żyli i pracowali? O czym marzyli i co osiągnęli? Co im zawdzięczamy? Może chcesz być jak... MARIA SKŁODOWSKA-CURIE

Z tej książki dowiesz się, jak żyła i pracowała słynna polska uczona Maria Skłodowska-Curie. Które miejsca w Warszawie lubiła najbardziej? Czy dobrze czuła się w Paryżu, gdzie pojechała na studia? Jakie miała laboratorium? Z kim w nim pracowała? Jak nazwała odkryty przez siebie pierwiastek? Gdzie lubiła spędzać wakacje z córkami?

Urodziła się w Warszawie. Starsze rodzeństwo i rodzice nazywali ją pieszczotliwie Anciupecio. Kiedy usiadła w szkolnej ławce, okazało się, że jej największą pasją są... fizyka i chemia. Marzyła o pracy naukowca. W jej czasach – w Polsce rządzonej przez zaborców – kobiety nie mogły studiować. Ale od czego są marzenia?

Opiekę medialną nad publikacją sprawuje TVP ABC, czasopisma dla dzieci ,,Mały Gość Niedzielny” oraz ,,Świerszczyk”, a także portale internetowe: Miasto Dzieci, Dziecko w Warszawie oraz Czas Dzieci.

« Poprzednie     Następne »
Zamów prenumerate
Świerszczyk poleca
 

viagra super force