Bridwell Clifford - Wielki czerwony piesClifford już od ponad 50 lat podbija serca dzieci i rodziców! Właśnie powraca na półki polskich księgarń w klasycznym wydaniu.Po raz pierwszy zamerdał ogonem w książce Normana Bridwella w 1963 roku. W 1988 roku wszedł z łapami do telewizji i jego popularność trwa do dziś – polskie dzieciaki znają go m.in. z kanału MiniMini+. Kolejne pokolenia od nowa zakochują się w tych mądrych i pełnych fantazji opowieściach.

Ten wyjątkowo duży psiak ma talent do wpadania w tarapaty. Na szczęście może liczyć na pomoc przyjaciół, którzy zawsze ratują go z pieskiej opresji! W co tym razem wplątał swój wścibski, ale kochany ogon? Przekonajcie się sami i poznajcie najlepsze przygody Clifforda!

„Clifford. Wielki czerwony pies” to kolekcjonerskie wydanie pierwszego opowiadania o Cliffordzie, które zapoczątkowało jego międzynarodową sławę.

Bridwell Clifford - Wielki czerwony pies

KIM JEST NORMAN BRIDWELL?Norman Bridwell urodził się w 1928 roku w Kokomo w stanie Indiana. Od najmłodszych lat przejawiał zamiłowanie do sztuki. „Nie uważano jednak, że mam wielki talent. Zawsze był w szkole ktoś lepszy ode mnie i nauczyciel wolał jego prace” – wspominał Norman. Nie przeszkodziło to, aby Norman spełnił swoje marzenia i został artystą. Po ukończeniu szkoły średniej studiował sztuki plastyczne, a następnie przeniósł się do Nowego Jorku

JAK POWSTAŁ WIELKI CZERWONY PIES?Normal Bridwell marzył, by ilustrować książki dla dzieci, jednak jego prace były odrzucane. Aż do chwili, gdy jedna z redaktorek, patrząc na rysunek przedstawiający małą dziewczynkę w towarzystwie wielkiego psa, uznała, że to świetny pomysł na opowiadanie. Tak powstała pierwsza historia „Wielki czerwony pies”, po którą dziś mogą sięgnąć polscy czytelnicy i podziwiać oryginalne ilustracje z 1963 roku!

„Chciałem go nazwać Tiny (Malutki), ale Nora (żona Bridwella) uznała, że to zbyt banalne, i zaproponowała Clifforda na pamiątkę swojego wyimaginowanego przyjaciela z dzieciństwa” – opowiadał Norman.

Bridwell Clifford - Wielki czerwony pies W 1988 roku Clifford wszedł z łapami do telewizji i jego popularność trwa do dziś – polskie dzieciaki znają go m.in. z kanału MiniMini+. Kolejne pokolenia od nowa zakochują się w tych mądrych i pełnych fantazji opowieściach. Najlepsze przygody Clifforda zebrane zostały w tomie „Clifford. Wielka księga przygód”.

CZY EMILY ELIZABETH ISTNIEJE NAPRAWDĘ?Wybór imienia bohaterki był prostą sprawą. Bridwell nazwał ją Emily Elizabeth, bo takie imię nosiła jego mała córeczka. Ona sama, do czasu aż dorosła, nie przywiązywała zbytniej wagi do tego, że stała się pierwowzorem postaci literackiej. Dopiero przy odbiorze pierwszej karty bibliotecznej usłyszała od jednego z pracowników biblioteki: „Czy to ty jesteś prawdziwą Emily Elizabeth?”. I wtedy się nieco zmieszała. Zresztą chyba nigdy nie była w pełni świadoma swojej popularności. „NAGLE MOJA MAŁA CÓRECZKA STAŁA SIĘ SŁAWNA”.

Książkę ze specjalnym rabatem można znaleźć tu: http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,80910,Clifford-Wielki-czerwony-pies
« Poprzednie     Następne »
Zamów prenumerate
Świerszczyk poleca
 

viagra super force