Festiwal Objazdowych Teatrów Lalkowych Młodego WidzaFestiwal Objazdowych Teatrów Lalkowych Młodego Widza


"FOTEL - Juszkowo 2017"

Impreza odbędzie się w dniach 25-27 sierpnia 2017 r. Na trzech scenach rozlokowanych na terenie Centrum Rekreacji w Juszkowie, malowniczo położonego w zakolu Raduni, będą królować nieinstytucjonalne teatry lalkowe z Polski i z zagranicy. Wśród zaproszonych artystów znaleźli się - Teatr Malutki z Łodzi, Teatr Barnaby z Gdańska, Teatr A3 z Kleszczel, Teatr Petrpasilkovo z Czech, Teatr Vaśka z Torunia, Teatr Nemno z Rzeszowa, Teatr Akademia Wyobraźni z Łodzi i Kabaré Púpala Marionetes z Niemiec. Wykonawcy zaprezentują w sumie 18 tytułów – najciekawszych spektakli familijnych i adresowanych do widowni dziecięcej. Będzie można z bliska obejrzeć przy pracy zawodowych artystów animujących marionetki, pacynki, jawajki i kukły, wystąpią teatry parawanowe, lalki i aktora w żywym planie. Będzie to także wyjątkowa okazja, by poznać unikatowe ciekawostki związane z historią teatru lalkowego. Gościć będziemy między innymi Hannę Kośmicką, Gdańską artystkę i autorkę pacynek, które znalazły się na wystawie "Ale zabawki!" w Muzeum Narodowym w Warszawie.

W programie festiwalu znajdzie się również uroczystość nadania ścieżce pieszo-rowerowej nad Radunią nazwy: Promenada Lalek. Nie zabraknie także warsztatów i imprez towarzyszących oraz okazji do rodzinnego posiłku - swoje wyroby kulinarne będą sprzedawać członkinie kół gospodyń wiejskich z gminy Pruszcz Gdański.

Wydarzenie powstaję pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struka, a także Wójt Gminy Pruszcz Gdański Magdaleny Kołodziejczak i Starosty Powiatu Gdańskiego Stefana Skoniecznego.

Wstęp wolny.

ORGANIZATOR
Ośrodek Kultury, Sportu i Biblioteka Publiczna Gminy Pruszcz Gdański

KONTAKT: e-mail: festiwallalek@gmail.com
tel.: 728 415 570
www.facebook.com/festiwal.juszkowo/
« Poprzednie     Następne »
Zamów prenumerate
Świerszczyk poleca
 

viagra super force