Mały Teatrzyk: Księżyc

Książka „Mały Teatrzyk: Księżyc” – podstawowe informacjeMały Teatrzyk to niepowtarzalny obiekt na granicy książki, komiksu i obrazu. Projekt dwóch młodych artystów, którzy zainspirowani japońskim teatrem ilustracji, Kamishibai, stworzyli wyjątkową na polskim rynku propozycję dla dzieci.

Wewnątrz tekturowego pudełka znajdują się bogato zilustrowane karty tworzące historię obrazkową zatytułowaną „Księżyc” – opowieść bez słów. Wysuwając ilustracje jedna po drugiej historia wprawiana jest w ruch, a narratorem opowieści może stać się każdy, kto trzyma „Mały Teatrzyk” w rękach!

Forma książki angażuje do zabawy całą rodzinę oraz pobudza wyobraźnię zarówno doro-słych jak i maluchów. Na rewersach kart są miejsca na zapiski, rysunki i inne twórcze dzia-łania. “Mały teatrzyk: Księżyc” to pięknie narysowana historia o przyjaźni i dążeniu do spełniania marzeń, która spełni rolę zarówno książki jak i bardzo nietypowej zabawki dla całej rodziny.

Autor – Dobrusia Rurańska – o sobie:
Nazywam się Dobrusia. Jakiś czas temu skończyłam studia na Wydziale Artystycznym ASP w Katowicach. Obecnie zajmuję się tworzeniem ilustracji i plakatów. Swoje prace zawsze zaczynam od rysunku cienkopisem na papierze. W wolnych chwilach zbieram książki róż-nego formatu i nadaję imiona swoim roślinom doniczkowym. Uwielbiam czytać Mrożka, Lema i Gombrowicza popijając kawę z mlekiem.

O Małym Teatrze Ilustracji, nietypowym wydawnictwie:
Ania jest ilustratorką i projektantką graficzną, posiada także uprawnienia pedagogiczne. Oprócz ilustrowania trochę też pisze, całkiem nieźle rymuje. Jej prace można obejrzeć na portalu Behance, oraz na stronie jej firmy – Sasanka Studio. Henryk jest malarzem, świetnie sprawdza się też jako ilustrator, oraz muzykant. Jest od-powiedzialny za podkład dźwiękowy podczas spektakli granych na marimbie, duduku czy drumli. Natknęli się na sztukę Kamishibai w 2014 roku, co spowodowało że założyli Mały Teatr Ilustracji. Wspólnie wybierają i ilustrują najciekawsze dzieła literackie, aby snuć barwne opowieści, ale także wymyślają własne historie! Nieustannie rozwijają swoje doświadcze-nie w pracy z najmłodszymi, a kontakt z dziećmi inspiruje ich i daje energię do tworzenia kolejnych przedstawień. Wszystkie spektakle ilustrują sami, co daje im wiele radości. Są przekonani o tym, że spektakle Kamishibai to wartościowe działania, które angażują dzieci i pobudzają ich wyobraźnię rozwijając tym samym wrażliwość estetyczną oraz pomagając rozmawiać na różne tematy.

Mały Teatr Ilustracji można było spotkać m.in. na: Festiwalu Teatralna Maszyna Pszczyna (2016), Spotkaniu Podróże w Kulturze w Muzeum Etnograficznym w Warszawie (2017), Festiwalu Książki Obrazkowej dla Dzieci "Kropka + Kreska" w Łodzi (2017) oraz licznych warsztatach organizowanych w przedszkolach, biblio-tekach, księgarniach, kawiarniach czy innych miejscach kulturalno-edukacyjnych.

Debiutancka książka wydana przez Mały Teatr Ilustracji w 2016 roku dzięki akcji na wspie-ram.to to bajka na podstawie ponadczasowej historii autorstwa Braci Grimm pt. "Jaś i Małgosia”. Książka składa się z 23 ilustrowanych kart w formacie A5 z tekstem baśni na odwrocie.
Ilustracje do "Jasia i Małgosi" brały udział w wystawach i konkursach ogólnopolskich zdo-bywając nagrody i wyróżnienia.

Po sukcesie wydawniczym „Jasia i Małgosi”, Mały Teatr Ilustracji wydaje w tym roku bar-dzo nietypową pozycję – „Mały Teatrzyk: Księżyc”.

Parametry książki: Tytuł: Mały Teatrzyk: Księżyc
Pomysł i ilustracje: Dobrusia Rurańska
Opracowanie graficzne: Anna Trzpil–Zagórska, Henryk Zagórski
Format: 21.5 x 2.5 x 16.5 cm, okładka półtwarda, oprawa zintegrowana
Liczba stron: 27 kart A5 + bonusy
Date premiery: 26 listopada 2017 r.
Strona www: http://malyteatrilustracji.pl

Numer ISBN: 978-83-946757-1-4
© copyright by Mały Teatr Ilustracji, Warszawa 2017

Kontakt dla mediów: info@malyteatrilustracji.com
Materiały dla mediów do pobrania ze strony http://malyteatrilustracji.pl/ksiezyc/

Mały Teatr Ilustracji w mediach:
- http://ladnebebe.pl/maly-teatr-ilustracji/
- http://wyobrazniej.pl/index.php/kamishibai/
- http://annaalternatywnie.blogspot.com/2016/11/wspieram-to-kamishibai-i-may-teatr.html

« Poprzednie     Następne »
Zamów prenumerate
Świerszczyk poleca
 

viagra super force