Czytanie i pisanie
article-img

Nauka pisania - pierwsze kroki

Nauka odręcznego pisania to bardzo ważny element edukacji. Choć współcześnie tak często piszemy z użyciem klawiatury, to kreślenie liter jest ważnym treningiem dla rąk i… mózgu. Sprawdź, jak możesz pomóc dziecku w nauce pisania.

 

article-img

75 lat - historia "Świerszczyka"

Kiedy powstał "Świerszczyk", czyli o tym, co łączy magazyn dla dzieci z jazdą na rowerze, wyprawami na lody i przytulaniem do mamy.

article-img

Gdy dzieci się nudzą

Zamknięte szkoły i przedszkola, dzieci zostają w domach. Nawet jeśli rodzice mają możliwość pracy zdalnej, to przez wiele godzin dziennie muszą zająć się obowiązkami zawodowymi, nie zaś zabawą z dzieckiem. Czym zająć starszego przedszkolaka lub ucznia młodszych klas? „Świerszczyk” podpowiada.

article-img

Jak czytanie wpływa na mózg dziecka?

Dzieci, którym rodzice dużo czytają, znają więcej słów, lepiej rozumieją złożone informacje i trafniej dobierają formy gramatyczne. To dlatego, że czytanie wpływa na mózg dziecka i to zauważalny, realny sposób. 

article-img

Dlaczego warto czytać dziecku?

Obrazy coraz częściej wygrywają ze słowami. Zanim jednak na dobre przestaniemy czytać, pamiętajmy, że kiedy czytamy książkę, zanurzamy się w języku, który od zawsze stanowi podstawowe narzędzie myślenia, komunikacji między ludźmi, zdobywania wiedzy i budulec kultury.