Inteligencja emocjonalna
article-img

Rozmawiajmy z dzieckiem o uczuciach

W pierwszych latach swojego życia dziecko rozwija się bardzo intensywnie. Wspierając je w nauce nowych umiejętności, nie można zapominać o inteligencji emocjonalnej. Zdolność rozpoznawania emocji oraz radzenia sobie z nimi jest niezwykle ważna, ponieważ wpływa na całe życie człowieka. Odpowiada za sukcesy w nauce i w pracy,
za zdrowe relacje z innymi oraz za osobiste poczucie szczęścia. Rodzice mogą wzmacniać inteligencję emocjonalną dziecka, od najmłodszych lat ucząc je jak obchodzić się z własnymi i cudzymi uczuciami.

article-img

Dlaczego dochodzi do konfliktów?

Wrześniowe obchody 80. rocznicy wybuchu wojny mogą być pretekstem do rozmów z dzieckiem o tym, jak każdy z nas może przyczyniać się do pokoju. Na co warto zwrócić uwagę już kilkulatkowi?

article-img

Wybieram empatię

O roli empatii w wychowaniu z Elżbietą Więcław, nauczycielką i wychowawczynią, certyfikowaną trenerką Porozumienia bez Przemocy rozmawia Joanna Szulc.

article-img

Po co dziecku poczucie humoru?

Uczymy dzieci ułamków, części zdania i skoku przez kozła. A powinniśmy w nim rozwijać także poczucie humoru, bo to ważny składnik inteligencji emocjonalnej.

article-img

Jak rozwijać inteligencję emocjonalną u dzieci?

Każdy może się rozgniewać – to bardzo łatwe. Ale rzadką umiejętnością jest złoszczenie się na właściwą osobę, we właściwym stopniu i właściwym momencie, we właściwym celu i we właściwy sposób. To bardzo trudne.
Arystoteles

Niezbędnym elementem inteligentnego życia jest dostrzeganie świata uczuć i panowanie nad nimi.
Charmaine Liebertz