Poczucie wartości
article-img

Poczucie własnej wartości u dziecka

Jednym z najważniejszych zadań rodzicielskich jest wykształcenie poczucia własnej wartości u dzieci. Jest to istotna podwalina do budowania życia wypełnionego celami, możliwymi do osiągnięcia dzięki rozwojowi i motywacji. Do życia szczęśliwego.

article-img

Jak pomóc dziecku radzić sobie z porażką?

Jak pomóc dziecku radzić sobie z porażką? Dla swoich dzieci chcielibyśmy sukcesów. Ale potrzebne są im także porażki. Dzięki porażkom można nauczyć się odpowiedniego podejścia do życiowych wyzwań i poznać własną siłę.

article-img

Pomóż córce uwierzyć w siebie

Psychologowie twierdzą, że dla dzieci w pierwszych trzech klasach szkoły podstawowej bardzo ważne jest nabranie przekonania, że są w czymś szczególnie mocne. Najbardziej takiej pewności potrzebują dziewczynki.

article-img

Jak wspierać poczucie własnej wartości u dziecka

Troskliwi i świadomi rodzice często zastanawiają się nad tym, jak wspierać poczucie własnej wartości u dziecka. Czy ich kilkulatek wyrośnie na człowieka, który wierzy w siebie i nie pozwala się źle traktować? Co można zrobić, by wzmacniać w nim przekonanie, że jest w porządku – taki, jaki jest?

article-img

Czy warto porównywać dzieci?

Czy powiedzenie dziecku, że ktoś jest od niego lepszy (szybszy, bardziej spokojny czy uzdolniony) zmobilizuje je do poprawy?