Rodzice i krewni
article-img

Tyta, czyli prezent dla pierwszoklasisty

Na Śląsku ten zwyczaj nazywa się tyta, w innych regionach rodzice przygotowują po prostu „prezent dla pierwszoklasisty”. Czasem daje się go z okazji rozpoczęcia nauki, czasem pretekstem jest pasowanie, ślubowanie. Czy tyta pierwszkoklasisty to dobry pomysł?

article-img

Babcia a wychowanie dziecka

Co robić, gdy w naszym domu ważną osobą jest babcia, a wychowanie dziecka staje się zadaniem wielu osób? Oto podpowiedzi w kwestiach, które szczególnie często są poruszane przez rodziców.

article-img

Jaki prezent dla dziecka

Idą święta i wielu z nas zastanawia się, co kupić na prezent dla dziecka. Pomysły na prezent dla dzieci zależą od wieku, płci, zainteresowań. Co kupić na prezent dla dziecka? Sprawdźmy!

article-img

Świerszczykowy kalendarz adwentowy

Jak zrobić samemu kalendarz adwentowy dla dzieci? Pobierz, wydrukuj i podaruj swojemu dziecku zupełnie nietypowy kalendarz adwentowy. 

article-img

Pomysły zabaw na Dzień Dziecka

To wcale nie muszą być drogie zabawki ani kosztowne atrakcje - pomysły na Dzień Dziecka mogą oszczędzić domowy budżet i wcale nie wymagać wielkich przygotowań. Co zrobić na Dzień Dziecka? Oto, jakie zabawy na Dzień Dziecka mogą sprawić wiele przyjemności. 

article-img

Rodzice, miejcie do siebie cierpliwość

O tym, jak cierpliwie zaspokajać potrzeby dzieci i własne z Joanną Berendt, mediatorką i trenerką NVC (Porozumienia bez Przemocy) rozmawia Joanna Szulc