Zdobywanie wiedzy
article-img

Patriotyzm w wersji dla dzieci

Czy jest sens uczyć dzieci patriotyzmu? Ci z nas, którzy ze swoich lat szkolnych pamiętają nudne akademie albo wycieczki do przykurzonych muzeów, mogą mieć wątpliwości. Ale patriotyczne treści można przekazywać dzieciom w sposób dla nich ciekawy i przystępny.

article-img

Wynalazcy są wśród nas!

Aby zostać wynalazcą, trzeba mieć w sobie niespożytą ciekawość, zapał, energię i upór, czasem buntować się wobec reguł i trochę bujać w obłokach. Czyli mieć w sobie te cechy dziecka, które zwykle drażnią dorosłych.

article-img

Dziecko w świecie muzyki

Jeżeli chcemy wykształcić u dziecka słuch muzyczny, warto je umuzykalniać… już od urodzenia.

article-img

Chcę wiedzieć więcej!

Dużą sztuką jest tak podać dziecku informacje, by pobudzić je do dalszej nauki. Oto 6 sposobów na to, by dziecko zainteresowało się jakimś tematem i by lepiej zapamiętało nowe wiadomości.

article-img

Podziękuj dziecku za rok nauki

Nadchodzą wakacje. Za uczniami cały rok pracy w szkole. Czy planujecie podziękować swojemu dziecku za to, że chodziło na lekcje, odrabiało zadania, starało się dobrze uczyć?

 

article-img

Wielkie sprzątanie języka, czyli dbamy o piękną i poprawną polszczyznę

Według jednej z teorii językoznawczych, zwanej hipotezą Sapira-Whorfa, język kształtuje świadomość, czyli determinuje zarówno sposób myślenia danego człowieka jak i reagowania na otaczający go świat. Im więc bogatszy i bardziej precyzyjny język wyniesie dziecko z domu rodzinnego, tym większe prawdopodobieństwo, że w dorosłym życiu będzie potrafiło sprawnie rozumować i jasno przekazywać myśli. Rozmawiając z najmłodszymi, warto więc zwracać uwagę nie tylko na treść wypowiedzi, ale także na jej formę.