Zdobywanie wiedzy
article-img

Jaką szkołę podstawową wybrać? 9 kroków do wyboru szkoły podstawowej

Rodziców dzieci siedmioletnich lub wyjątkowo rozwiniętych sześciolatków czeka wybór szkoły podstawowej. Jaką szkołę podstawową wybrać? Czy zdecydować się na szkołę obwodową, czy szukać szczęścia w innych placówkach? Oto 9 kroków do wyboru najlepszej szkoły podstawowej.

article-img

Umiejętności cyfrowe dziecka

Współczesnemu dziecku, oprócz typowych umiejętności szkolnych, takich czytanie, pisanie, liczenie, potrzebne są także kompetencje cyfrowe. Jak mądrze wprowadzać dzieci do świata internetu?

article-img

Zróbmy coś razem. Czego uczą projekty edukacyjne?

Jak najlepiej nauczyć dzieci organizowania, planowania, odpowiedzialności i współpracy? A przy okazji jeszcze sprzedać im sporą dawkę wiedzy i zrealizować podstawę programową? Do takiego celu idealnie nadaje się praca projektowa.

article-img

Powrót do szkoły

Jak przygotować się do początku roku szkolnego i pomóc dziecku odnaleźć się w nowej rzeczywistości roku szkolnego z pandemią w tle?

article-img

Zanim pojawią się problemy z nauką

Dysleksję, dyskalkulię i inne specyficzne trudności z uczeniem się można stwierdzić u dziecka dopiero po etapie wczesnoszkolnym. Ale już wcześniej daje się wychwycić sygnały, świadczące o tym, że dziecko w przyszłości może mieć problemy z nauką.

article-img

Patriotyzm w wersji dla dzieci

Czy jest sens uczyć dzieci patriotyzmu? Ci z nas, którzy ze swoich lat szkolnych pamiętają nudne akademie albo wycieczki do przykurzonych muzeów, mogą mieć wątpliwości. Ale patriotyczne treści można przekazywać dzieciom w sposób dla nich ciekawy i przystępny.

article-img

Wynalazcy są wśród nas!

Aby zostać wynalazcą, trzeba mieć w sobie niespożytą ciekawość, zapał, energię i upór, czasem buntować się wobec reguł i trochę bujać w obłokach. Czyli mieć w sobie te cechy dziecka, które zwykle drażnią dorosłych.