Dziki poradnik przetrwania

„Dziki poradnik przetrwania”

Nowość od wydawnictwa Wilga pod patronatem magazynu Świerszczyk Reporter – „Dziki poradnik przetrwania”, czyli mega porcja wiedzy o zwierzętach. 

dziki_poradnik_przetrwania_sprzedazowa_1200.jpg

„Dziki poradnik przetrwania”

Premiera: 10 sierpnia

W naszym bezpiecznym, uporządkowanym życiu rzadko myślimy o nieszczęśnikach z drugiego końca łańcucha pokarmowego. A w przyrodzie nie ma zmiłuj – jeśli jesteś mały, musisz kombinować, inaczej cię zjedzą. Mnogość strategii, trików i chytrych forteli jest powalająca, a kreatywność zwierząt w wymyślaniu sposobów na przetrwanie – wprawia w osłupienie.

M0860_Dziki poradnik przetrwania_Megaporcja wiedzy o zwierzetach_srodki_2.jpg

Przygotuj swoją szczękę na powolne opadanie, bo to NIE jest zwykły zbiór ciekawostek o zwierzętach. To opowieść o przebiegłych geniuszach, bezczelnych oszustach, a także o tych, którzy bronią się… klejem, kupą i włosami. Niektóre strategie – przywdzianie solidnej zbroi, zaopatrzenie się w groźną broń czy zatrudnienie agencji ochroniarskiej – od razu brzmią sensownie. Okazuje się jednak, że używanie własnej głowy zamiast drzwi do domu, udawanie czyjejś stopy, pupy czy języka albo namalowanie sobie oczu na plecach tak samo dobrze chroni przed drapieżnikami.

M0860_Dziki poradnik przetrwania_Megaporcja wiedzy o zwierzetach_srodki_6.jpg

Na każdego wroga jest sposób, a pomysłowość natury nie ma granic – w myśl zasady, że jeśli coś jest głupie, ale działa, to wcale nie jest głupie.

*opis pochodzi od wydawcy

Książka objęta patronatem magazynu Świerszczyk Reporter!

Polecamy!

 

„Dziki poradnik przetrwania”

Autor: Agnieszka Graclik

Dla kogo: starszaki 9-12 lat

Wydawnictwo: WILGA

Do kupienia: TU