Młodzi przyrodnicy. Jesień

„Młodzi przyrodnicy. Jesień”

„Jesień” to trzeci z tomów dotyczących polskiej przyrody podczas kolejnych pór roku. Omówiono w nim mnóstwo przyrodniczych ciekawostek, jakie młody czytelnik ma szansę zobaczyć i znaleźć jesienią.

mlodzi_przyrodnicy_jesien_swierszczyk_1200_B.jpg

„Młodzi przyrodnicy. Jesień”

Premiera: 7 września

Z tej książki dziecko dowie się, jakie kwiaty kwitną jesienią w naturze, a jakie już tylko w ogrodach. Zaobserwuje ptaki, które odlatują na zimę, oraz te, które zostają w Polsce, a nawet przylatują do nas z jeszcze zimniejszych terenów. Dowie się, jak zwierzęta przygotowują się do zimy i gromadzą zapasy. Pozna te, które zapadną w hibernację, i zrozumie różnicę miedzy zimowym snem a odrętwieniem. Przeczyta, które zwierzęta próbują przezimować pod naszym dachem, a które wcale nie zasypiają i jak sobie wtedy radzą.

Mlodzi_przyrodnicy_Jesien_srodek.jpg

Zrozumie, dlaczego większość roślin jesienią traci liście oraz dlaczego niektóre jednak nie opadają. Nauczy się, jakie strategie stosują rośliny, żeby rozsiać nasiona. Rozpozna liście różnych drzew oraz szyszki. Wybierze się na jesienne wrzosowisko, a także na grzybobranie, na którym oprócz znanych grzybów pozna też fascynujące dziwaki rosnące w polskich lasach. Dowie się, jakie dzikie owoce można zbierać i jakie zdrowe przetwory z nich przygotować, a które są trujące dla ludzi, ale dobre dla zwierząt, więc nie wolno ich niszczyć. Cały ten materiał zilustrują piękne zdjęcia polskiej przyrody.

Mlodzi_przyrodnicy_Jesien_srodek_2.jpg

Dodatkowo, dzięki kodom QR dziecko nauczy się rozróżniać głosy różnych zwierząt i rozpozna je podczas spaceru. Wzór dzienniczka obserwatora pozwoli notować obserwacje, słowniczek – zrozumieć trudniejsze pojęcia, a indeks – odnaleźć szybko dane zwierzę czy roślinę.

Książka zawiera też praktyczne wskazówki, np. jak skonstruować deszczomierz, wyhodować własne drzewo, zrobić figurki z kasztanów i żołędzi, kukurydzianą kukiełkę i dyniowe rzeźby.

*opis pochodzi od wydawcy

Książka objęta patronatem magazynu Świerszczyk Reporter!

Polecamy!

 

„Młodzi przyrodnicy. Jesień”

Autor: Patrycja Zarawska

Dla kogo: starszaki 6 -12 lat

Wydawnictwo: WILGA

Do kupienia: TU