TOPR. Tatrzańska przygoda Zosi i Franka

„TOPR. Tatrzańska przygoda Zosi i Franka”

W tej książce znajdziecie niewiarygodne, zaskakujące, czasami smutne, lecz częściej dobrze kończące się historie, które – uwaga! – zdarzyły się naprawdę. Także te
o niedźwiedziach, świstakach, polowacach, kłusownikach i Janie Krzeptowskim Sabale, który potrafił oczarować swoimi opowieściami nawet wielkich pisarzy.

TOPR3_okladka_3D_Prosta_C_edycja.png

„TOPR. Tatrzańska przygoda Zosi i Franka”

Premiera: 14 czerwca

Zosia i Franek po raz pierwszy przyjeżdżają z rodzicami do Zakopanego. Dziewczynka ma dopiero siedem lat, ale wie, czego chce i jak postawić na swoim. Jej starszy o trzy lata brat jest bardziej nieśmiały. Ferie w Tatrach to dla nich wszystkich niezła lekcja. Los chce, że wynajmują pokoje w rodzinie ratowników TOPR-u. Gospodarz, pan Stanisław Gąsienica, jest już na emeryturze. Jego syn, Jędrzej, aktywnie działa w Pogotowiu. A wnuk, jedenastoletni Jaś, pójdzie pewnie kiedyś w ich ślady.

TOPR tatrzanska przygoda DRUK prev.jpg

Rodzina z Warszawy niewiele wie o górach. Jednak jedenaście dni z ratownikami dużo zmieni. „Mieszczuchy” nauczą się na własnych błędach, jak bezpiecznie zdobywać Tatry, poznają prawdziwe akcje TOPR-u i historię Pogotowia. Dowiedzą się, co to są lawiny, dlaczego zimą, idąc w góry, warto mieć ze sobą detektor, sondę i... łopatkę. Jak pracują psy lawinowe. Jak chodzić po górach, żeby się nie męczyć.

TOPR tatrzanska przygoda DRUK5.jpg

Książkę wzbogaca blisko 150 zdjęć, m.in. z akcji ratowniczych, oraz krótkie filmy o TOPR-ze, do których odsyłają specjalne kody.

TOPR tatrzanska przygoda DRUK 2.jpg


Takiej książki o Tatrach, Zakopanem, ratownikach górskich i turystach – dla czytelników od 9 do 100 lat – dotąd jeszcze nie było.

*opis pochodzi od wydawcy

Książka objęta patronatem magazynu Świerszczyk oraz Świerszczyk Reporter!

Polecamy!

 

„TOPR. Tatrzańska przygoda Zosi i Franka”

Autor: Beata Sabała-Zielińska

Dla kogo: starszaki 9+

Wyadawca: Prószyński i S-ka

Do kupienia: TU