Woda. Chlupiące historie, które bawią i uczą

„Woda. Chlupiące historie, które bawią i uczą”

Woda we wszystkich postaciach ma kluczowe znaczenie dla naszego życia, bo woda to życie. W nowej książce wydawnictwa ToTamto – „Woda. Chlupiące historie, które bawią

i uczą” znajdziecie wszystko, co dzieci powinny wiedzieć o wodzie. 

woda_1200x1200_1.jpg

„Woda. Chlupiące historie, które bawią i uczą”

Premiera: 13 lipca

Czy na pustyni jest woda? Dlaczego łzy są słone? Co się dzieje w wodociągach? Na czym polega obieg wody? Ile wody zawiera ciało człowieka?

Na te i wiele innych pytań płynnie i przekonująco odpowiada Susanne Orosz. Autorka w osiemnastu ciekawych historiach ukazała różne zagadnienia związane z wodą.

Woda4.jpg

Celem publikacji jest pobudzenie zainteresowania problematyką wody i przekazanie informacji w pouczającej, ale lekkiej formie. Opowieści zawarte w tej wartościowej książce pokazują, jak ważny dla ludzi, zwierząt i przyrody jest błękitny żywioł. I że zajmowanie się nim przysparza mnóstwa radości.

Woda3.jpg

Towarzysząc głównym bohaterom w ich przygodach, dzieci będą między innymi: razem z Sarą zastanawiać się, gdzie jest woda, skoro ciągle pada deszcz? Z Leonem skakać z trampoliny do basenu. A nawet zatroszczą się o strumień, który płynie w pobliżu szkoły Friedricha.

Woda2.jpg

Daj się ponieść nurtowi tych opowieści!

*opis pochodzi od wydawcy

Książka objęta patronatem magazynu Świerszczyk oraz Świerszczyk Reporter!

Polecamy!

 

„Woda. Chlupiące historie, które bawią i uczą”

Autorka: Susanne Orosz

Ilustracje: Meike Töpperwien

Dla kogo: nieco starsi 6-8 lat

Wydawnictwo: ToTamto

Do kupienia: TU