Becek Czyta - Bytomski Festiwal Literacki dla dzieci i młodzieży

BECEK FESTIWAL

BECEK CZYTA. Bytomski Festiwal Literacki dla dzieci i młodzieży. Nie przegap!

2021_10_becek_czyta_sm_1x1.png

„Becek czyta. Bytomski festiwal literacki dla dzieci i młodzieży”

Między 14 a 17 października warto odwiedzić Bytom i wziąć udział w festiwalu literackim dla dzieci i młodzieży „Becek czyta”. Dla tych, którzy nie mogą dotrzeć na miejsce spotkania w Bytomskim Centrum Kultury, organizatorzy przygotowują spotkania online, transmitowane na żywo na Facebooku.

Wspaniałe czterodniowe wydarzenie kulturalne powinno zainteresować wszystkich rodziców, nawet tych, którzy na narodziny swojego dziecka dopiero oczekują. Będą spotkania dla rodziców i przyszłych rodziców (np. o czytaniu do brzuszka), warsztaty dla najnajmłodszych dzieci (niemowląt i maluszków powyżej 1. roku życia), atrakcyjne zajęcia dla dzieci przedszkolnych oraz uczniów szkół (także nastolatków). Przewidziano również wykłady dla dorosłych, m.in. na temat nowych technologii w życiu dzieci i młodzieży, promowania czytelnictwa czy wspierania prawidłowego rozwoju. Będą śląskie akcenty, m.in. warsztaty językowo-typograficzne i historyczne. Wiele spotkań przewidziano dla całych rodzin.

Na Festiwalu pojawią się wspaniali twórcy, specjaliści i animatorzy kultury. Poznać będzie można m.in. rodzeństwo Joannę i Michała Rusinków, Barbarę Gawryluk, Yvette Żółtowską-Darską, Cezarego Harasimowicza, Wojciecha Mikołuszko, Rafała Witka, Marcina Przewoźniaka, Tomasza Samojlika (w połączeniu online), Przemka Staronia i wielu innych. Dzieci będą z pewnością zachwycone spotkaniem z Kicią Kocią, Reksiem czy Żółwiem Franklinem, a także zajęciami dogoterapii.

Szczegółowy program można znaleźć na stronie Bytomskiego Centrum Kultury. Warto dokładnie go przeczytać i sprawdzić, na które zajęcia obowiązują zapisy i limit miejsc, a na które jest wstęp wolny.

„Świerszczyk” jest patronem medialnym wydarzenia.

Serdecznie zachęcamy do udziału! :)

Program wydarzenia:

Festiwal_literacki_afisz_.png