Bezik Wielki Pies

Autor: Redakcja „Świerszczyka”, 2023-05-04

Poznaj razem z nami przygody Krzysia i jego psa Bezika! Bezik Wielki Pies to seria książek od wydawnictwa Gaj, która dotyka tematów odpowiedzialnej opieki nad psem, adopcji zwierząt oraz ich obecności w życiu rodzinnym. Magazyn „Świerszczyk” poleca!

„Bezik Wielki Pies. Witaj w domu!”

bezik-wielki-pies-okladka.jpg

To pierwsza część przygód Krzysia i psa o imieniu Bezik. Nasze spotkanie z bohaterami opowiadania rozpoczyna się tuż przed rozpoczęciem procedury adopcyjnej psa. Krzyś razem z rodzicami odwiedza go i odkrywa świat nowych emocji, wrażeń i obowiązków związanych z posiadaniem zwierzaka. Wreszcie marzenie spełnia się. Pies Bezik staje się nowym członkiem rodziny. Przygoda dopiero się zaczyna…

BEZIK_cz1_1200x1200.jpg

Autorka książek jest psychologiem, na co dzień pracuje z dziećmi, dlatego dobrze się orientuje w ich problemach i rozterkach. Bogactwo dziecięcych emocji i odczuć jest jej doskonale znane, co zresztą widać w Bezikowej historii. Książka jest napisana lekkim, przystępnym językiem. Nie znajdziecie w niej narzucających się wykładów, czy wskazówek. Cenne wartości i wskazówki są gdzieś w tle, ale każdy uważny czytelnik skończy lekturę z cenną wiedzą o relacjach z czworonogiem i jego miejscu w rodzinnym życiu.


„Bezik Wielki Pies. Boję się tego psa.”

bezik-boje-sie-tego-psa-okladka.jpg

To druga z serii książek o przyjaźni sympatycznej rodzinki, z adoptowanym ze schroniska psem. Krzyś postanawia wyprawić urodziny. Bardzo chciałby zaprosić na nie wszystkich najlepszych przyjaciół. Okazuje się, że jedna z koleżanek bardzo chciałaby przyjść, ale też niesamowicie boi się psów… Czy da się rozwiązać ten problem? Czy naprawdę lęk jest naszym wrogiem?

BEZIK_cz2_1200x1200.jpg

W drugiej części Bezika Daria Jaworska zabierze nas w kolejną podróż po świecie emocji. Razem z Krzysiem i jego przyjaciółmi przekonamy się, że z lękiem nie trzeba walczyć, a wszystkie emocje są dobre, nawet jeśli wydaje nam się, że przeszkadzają. Jak mawiają rodzice Krzysia: „emocje są dobre i są częścią nas”.

beik-boje sie 1.jpg

*opis pochodzi od wydawcy

Magazyn „Świerszczyk” poleca i zaprasza do lektury!

 

„Bezik Wielki Pies”

Autorka: Daria Jaworska

Ilustracje: Edyta Grzegory

Dla kogo: 7-12 lat (do samodzielnego czytania) / 5-7 lat (czyta rodzic)

Wydawnictwo: GAJ

Do kupienia: „Bezik Wielki Pies. Witaj w domu!” - TU / „Bezik Wielki Pies. Boję się tego psa.” - TU