Biuro Śledcze Trop Sekret - nowa seria Joanny Jagiełło

Biuro Śledcze Trop Sekret

Biuro Śledcze Trop Sekret to najnowsza seria detektywistyczna Joanny Jagiełło – uznanej autorki książek dla dzieci i młodzieży. Zabawna, wciągająca, pełna nietuzinkowych postaci i… interaktywna: w każdym śledztwie znajdziecie zadania dla młodych detektywów!

1200x1200 rozwiazuj_zagadki_4.png

Skąd się wzięły białe myszki w torbie nauczycielki?

Gdzie się podziały obrazy uczestników pleneru malarskiego?

Co się stało z gitarą uczestniczki konkursu w domu kultury?

Dlaczego łódka zacumowana na brzegu jeziora znika każdej nocy?

Czy kot sąsiadki został porwany?

Razem z Inką i Filipem rozwiązuj najbardziej zawikłane zagadki!

s2-3, 9788382512335.jpg

Kiedy tata Inki i tata Filipa zakładają Biuro Śledcze Trop Sekret, mają nadzieję na poważne dochodzenia i duże pieniądze. Za to dzieci koniecznie chcą pomóc rozkręcić interes i są gotowe rozwiązać każdą zagadkę, choćby wydawała się nie do rozwiązania. Tym bardziej że w pozornie spokojnych Milutkach różne rzeczy znikają albo zostają znalezione w bardzo tajemniczych okolicznościach. I właśnie wtedy Inka i Filip wkraczają do akcji. Przecież to świetna zabawa!

s68-69,  9788382512335.jpg

Chcesz zostać detektywem i wziąć udział w śledztwach? Czytaj uważnie i podążaj za wskazówkami!

 

W każdym tomie czytelnik ma szansę wziąć udział w kilku śledztwach i spróbować swoich detektywistycznych umiejętności. Bo to seria interaktywna! Ramki oznaczone lupką z okiem oznaczają zadania do rozwiązania. Następuje wtedy chwilowe zatrzymanie wartkiej akcji, by można było przyjrzeć się zgromadzonym dowodom, zastanowić się nad zdobytymi informacjami i rozważyć różne hipotezy – jak w prawdziwym śledztwie! A na kolejnych stronach młodzi adepci sztuki dedukcji przekonają się, jak bliscy byli prawdy! Czytanie staje się wciągającą zabawą w detektywa!

Magazyn Świerszczyk POLECA! 

„Biuro Śledcze Trop Sekret”

Premiera: 10 sierpnia 2022

Autor: Joanna Jagiełło

Dla kogo: nieco strasi 7-11 lat

Wydawnictwo: SŁOWNE MŁODE

Do kupienia: TU

1b.jpg

Więcej o autorce:

Joanna Jagiełło ‒ autorka powieści dla dzieci, młodzieży i dorosłych, a także wierszy i opowiadań. Znana, lubiana i wielokrotnie nagradzana. Jej debiutancka powieść dla młodzieży Kawa z kardamonem została nominowana do nagrody polskiej sekcji IBBY Książka Roku 2011 i nagrody Donga oraz wpisana na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej (została też przetłumaczona na język ukraiński oraz rosyjski). Za Jak ziarnka piasku otrzymała nagrodę polskiej sekcji IBBY Książka Roku 2018, ponadto powieść została wpisana na listę White Ravens (Białe Kruki) 2018. Jest trzykrotną laureatką Konkursu Literackiego im. Astrid Lindgren za Zielone martensy, Urodziny i Tam, gdzie zawracają bociany. Jej największą pasją jest pisanie, ale w wolnym czasie również tłumaczy z języka angielskiego, maluje, gra na gitarze, komponuje i podróżuje. Mieszka w Warszawie.