Brzuch Alicji czyli kupa prawdy o trawieniu

Autor: Redakcja „Świerszczyka”, 2022-12-29

Już sam dźwięk słowa „kupa” zazwyczaj budzi u dzieci rozbawienie i zaciekawienie. Dobrze tę ciekawość wykorzystać, by opowiedzieć dzieciom o trawieniu, zdrowym odżywianiu i wewnętrznych organach. Pomoże w tym nowa książka bestsellerowej serii o Alicji – tym razem napisana wspólnie z pediatrą, prof. Mikołajem Spodarykiem – „Brzuch Alicji, czyli kupa prawdy o trawieniu”.

Brzuch Alicji_okładka2d.jpg

„Brzuch Alicji czyli kupa prawdy o trawieniu“

 

Przed Alicją stoi nietypowe zadanie – musi rozwiązać zagadkę i dowiedzieć się, jak działa ludzkie ciało. Okazuje się, że to nie takie proste, bo w trakcie śledztwa pojawia się coraz więcej pytań! Dlaczego w brzuchu burczy? Jak długie są jelita i ile flaczków mieści się w naszym brzuchu? Skąd kupa wie, kiedy ma wyjść, i czemu brzydko pachnie? Dlaczego mówimy, że „leci nam ślinka”, oraz doświadczamy nieprzyjemnych rzeczy, takich jak wymioty czy biegunka?

Brzuch Alicji_rozkładówka_70.jpg

Książka „Brzuch Alicji czyli kupa prawdy o trawieniu“ powstała we współpracy z uwielbianym przez dzieci pediatrą (no bo który inny lekarz kazałby sobie wytatuować świnkę Peppę na ręce? Albo chodziłby po szpitalnych korytarzach w stroju Pokemona?), prof. Mikołajem Spodarykiem.

Mamy tu przepiękne ilustracje, dużo humoru oraz całe mnóstwo wiedzy, którą i my, dorośli, mamy często niekompletną. Wspólna lektura będzie więc i zabawna, i bardzo rozwijająca dla obu stron.

Brzuch Alicji_rozkladowka_8.jpg

* opis pochodzi od wydawcy

Magazyn Świerszczyk poleca!

 

„Brzuch Alicji czyli kupa prawdy o trawieniu“

Autorzy: Maria Mazurek, Mikołaj Spodaryk

Ilustracje: Marcin Wierzchowski

Dla kogo: starszaki 9 - 12 lat

Wydawnictwo: MANDO

Do kupienia: TU

 


Przeczytaj także inne bestsellerowe książki o przygodach Alicji:

  • „Sen Alicji, czyli jak działa mózg”
  • „Alicja w krainie przyszłości, czyli jak działa sztuczna inteligencja”
  • „Uczucia Alicji, czyli jak lepiej poznać siebie”

    kwadrat_1.png