Czemu tata siedzi w garnku?

Czemu tata siedzi w garnku

Pamięć bywa zawodna. Całe szczeście są zdjęcia! Uwiecznione na papierze momenty z naszej przeszłości. W domu ma je każdy. Jedni oprawiają je w ramki, inni chowają na dno szuflady, a jeszcze inni tworzą pamiątkowe albumy... Historia stworzona przez Pawła Beręsewicza to ciepła, rodzinna opowieść o dociekliwości pewnego wnuczka, który odnalazał pamiątkowy album dziadka.

Czemu tata siedzi w garnku.png

Czemu tata siedzi w garnku?

Wydawnictwo Literatura

Plotki się potwierdziły! Tata był kiedyś mały! Dowody odkryto w albumie dziadka. To, co widać na zdjęciach, z trudem mieści się w głowie. Tata siedzi w garnku, tata pełza pod krzesłem, tata wchodzi do telewizora. Pytany o wyjaśnienia, dziadek wykręca się i zasłania niepamięcią. Czy dociekliwemu wnukowi uda się skłonić go do wspomnień? Czy i my poznamy te zdumiewające historie ukryte w starych fotografiach?

Czemu tata siedzi w garnku? to książka dla całej rodziny. Czytajcie wspólnie i śmiejcie się razem. To dopiero pierwsza część. Kolejnych szukajcie we własnych domowych albumach. *

*opis pochodzi od wydawcy

Czemu-tata-siedzi w garngu 4-5.jpg

KSIĄŻKA OBJĘTA PATRONATEM MAGAZYNU ŚWIERSZCZYK!

DLA KOGO: dla całej rodziny :)

DO KUPIENIA: TU

Magazyn Świerszczyk poleca!

Czemu-tata-siedzi-w-garnku-str-38-39.jpg

 Czemu tata siedzi w garnku? to książka dla całej rodziny. Czytajcie wspólnie i śmiejcie się razem. To dopiero pierwsza część. Kolejnych szukajcie we własnych domowych albumach.

W tej opowieści jest wszystko, co sprawia, że książka dla dzieci staje się książką dla każdego. Po tym poznajemy wybitą literaturę.

Basia Kosmowska

Kolejny raz Paweł Beręsewicz, autor wielu wspaniałych powieści dla dzieci i młodzieży, funduje młodemu czytelnikowi znakomitą opowieść tryskającą inteligentnym humorem, elokwencją, i zabawnymi skojarzeniami. Dziadek – bajarz otworzy przed wnukiem fascynujący świat dzieciństwa taty, którego album skrywa na fotografiach niejedno tajemnicze zdarzenie.  Bo Czemu tata zjada piasek lub śpi na stole? Czemu rozmawia z piłką albo zwisa głową w dół? Trudno to wytłumaczyć? Okazuje się, że nie. Dynamiczne dialogi przechodzą w klasyczne bajanie, dziadek w mistrzowski sposób  opowie o tych ciekawych historiach, które wydarzyły się „dawno, dawno temu…” A jak to w bajce, garść prawdy, garść zmyśleń. Czytelniku, przed Tobą nie lada zabawa i zadanie, gdy fikcja miesza się z twardym życiem! Czytaj między wierszami, a dowiesz się fascynujących rzeczy!*

*opis pochodzi od wydawcy 

CZEMU TATA 1200x1200.jpg