Czesław Mozil i Grajkowie Przyszłości – Inwazja Nerdów Vol. 1

Autor: Redakcja „Świerszczyka”, 2022-12-01

Grajkowie Przyszłości to dalekosiężny projekt autorstwa Czesława Mozila, w którym dzieci inspirują dzieci. Już 2 grudnia swoją premierę będzie miała nowa płyta zatytułowana „Inwazja Nerdów Vol. 1”, na której zagrało ponad sześćset dzieci i młodzieży z dziewięciu polskich miast.

Czesław Mozil i Grajkowie Przyszłosci

„Inwazja Nerdów Vol. 1”

Premiera: 2 grudnia

Nowa płyta zatytułowana „Inwazja Nerdów Vol. 1” to kontynuacja nagrodzonej przez Akademię Fonograficzną Fryderyk 2020 w kategorii „Album roku muzyka dziecięca i młodzieżowa”, płyty pt. „Kiedyś to były Święta”. I choć „Inwazja Nerdów Vol. 1” porusza inne niż świąteczne tematy, to zamysł projektu pozostał ten sam: dzieci i młodzież ze szkół i ognisk muzycznych z całego kraju, akompaniują Czesławowi Mozilowi.

Płyta opowiada o pasjach i hobby. Zachęca młodych ludzi do samorozwoju oraz ośmiela do podejmowania prób w poszukiwaniu tego, co sprawia im przyjemność i radość bycia sobą. Usłyszymy tu piosenki opowiadające o wielu zainteresowaniach: od powszechnych gier komputerowych, przez miłość do czytania książek, komiksów, rysowania, aż po …marzycielstwo. Są to piosenki, które w warstwie tekstowej, mają motywować młodych ludzi do odkrywania swoich pasji nawet wtedy, jeśli nie są one popularne lub powszechne.

Jest to również ważny projekt dla samych dzieci, które wzięły udział w nagraniu tego krążka. Po długim lockdownie i zdalnych zajęciach, kiedy to muzyka w szkołach była odłożona na dalszy plan, powrót do spotkania i wspólnego muzykowania, wszystkim sprawił ogromną radość. Projekt Grajkowie Przyszłości skrywa jeszcze jedną muzyczną niespodziankę. Na każdy krążek do wspólnego muzykowania Czesław Mozil zaprasza gości specjalnych. Na tej płycie usłyszymy Kasię Łaskę i Anię Brachaczek. Za warstwę tekstową ponownie odpowiada znany krakowski poeta – Michał Zabłocki.

„Inwazja Nerdów Vol. 1” zawiera czternaście utworów. Singlem promującym płytę, jest utwór „Zostań Nerdem”. Piosenka przełamuje lęk przed byciem innym, motywuje do rozwoju swoich indywidualnych pasji. Niesie ważne przesłanie, które słychać w refrenie śpiewanym przez Kasię Łaskę – „Nie zostali nigdy słynni Ci, co chcieli być jak inni”

Posłuchaj singla i obejrzyj teledysk: TUTAJ

Zamów płytę już teraz!   PRZEDSPRZEDAŻ

 

*opis pochodzi od wydawcy

Płyta pod patronatem magazynu Świerszczyk!

Polecamy!