Czytam sobie

Autor: Redakcja „Świerszczyka”, 2023-03-13

Spraw, by nauka czytania była przyjemna! Poznaj nowości z serii „Czytam sobie” od HarperCollins!

CzS_1200x1200_2_Nowosci Czytam sobie.jpg

„Czytam sobie”

W wydawnictwie HarperCollins zapachniało wiosną! Wszystko za sprawą nowości z serii „Czytam sobie”, czyli książek do nauki czytania przygotowanych z myślą o dzieciach w wieku wczesnoszkolnym. 

Sposobem na lekką formę nauki czytania są książki z serii „Czytam sobie” z poziomu 1

To z reguły proste, ale wciągające i zabawne historie, stworzone na bazie 23. głosek. Uzupełnieniem każdej opowieści są piękne ilustracje oraz dodatkowe elementy: graficzne wyróżnienie najważniejszych słów z podziałem na głoski, dyplom dla czytelnika oraz naklejki.

 

adelka.jpg

„Wakacje Adelki” to nowość, która wpisuje się w klimat nadchodzącej wiosny i już nie tak odległego lata. Choć na dworze jest ciepło, kwitną magnolie, a w domu pachnie rabarbarem, zadanie domowe samo się nie odrobi. Wie o tym Adelka, która przygotowuje do szkoły wyklejankę na temat: „Moje plany na wakacje”. Jednak niespodziewany prezent, który otrzymuje w trakcie pracy nad kolażem, sprawia, że jej plany na letnie miesiące muszą ulec zmianie. Dlaczego? Tego Twoje dziecko dowie się z lektury.

Autorka: Katarzyna Kozłowska

Ilustracje: Zofia Różycka

Do kupienia: TU

 

Miłośnikom muzyki spodoba się książka „Zagraj to, Fryderyku!” o życiu Fryderyka Chopina. Wielkiego kompozytora poznajemy najpierw jako małego Frycka, który od dziecka tworzy muzykę, ale uwielbia też bawić się w teatr i rysować karykatury. Co Chopin robi w Paryżu? Dlaczego wyjeżdża na jakiś czas na Majorkę? Jakie utwory komponuje najchętniej? Odpowiedzi na te pytania oraz inne ciekawostki ukryte są na kartach książki.

Autorka: Anna Czerwińska-Rydel

Ilustracje: Aleksandra Krzanowska

Do kupienia: TU

 

fryderyk.jpg

Książki do nauki czytania z poziomu 2 – nowości dla miłośników przygód

Książki do nauki czytania z poziomu 2 przeznaczone są dla dzieci, które radzą sobie ze składaniem zdańale muszą nabrać płynności. Właśnie na tym etapie potrzebują dodatkowej motywacji, na przykład w formie zabawnych i wciągających historii.

 

pirat.jpg

„Wyspa pirata Protazego” to nie tylko zabawne perypetie związane z pirackimi przygodami, rabowaniem skarbów i zakochiwaniem się w lubiących luksus syrenach, ale przede wszystkim opowieść o poszukiwaniu swojego miejsca na ziemi.

Autorka: Justyna Bednarek

Ilustracje: Magda Kozieł-Nowak

Do kupienia: TU

 

Dla miłośników przygód idealna będzie książka „Na tropie potwora z Loch Ness”. Una i Rob mieszkają nad słynnym jeziorem Loch Ness, w którym według legend żyje straszny potwór. Niektórzy twierdzą, że to dinozaur, inni, że wielka ryba, a są też tacy, którzy przekonują, że to tylko odblask na fali. Jak jest naprawdę? Bohaterowie postanawiają wytropić potwora i rozwiązać zagadkę. Wakacje to przecież najlepszy czas na przygody!

Autorka: Zofia Stanecka

Ilustracje: Joanna Rusinek

Do kupienia: TU

 

potwor loch ness.jpg

Nauka czytania – książka zupełnie inna niż wszystkie z poziomu 3

Książki na tym etapie mają czarno-białe ilustracje, które nie odciągają od treści oraz słowniczek trudnych wyrazów na końcu. Tekst dominuje nad obrazkami, dzięki czemu dzieci mają wrażenie, że obcują z dorosłą literaturą.

adelka.jpg

Małym myślicielom, którzy uwielbiaja zadawać pytania, warto podsunąć książkę „Spotkania z filozofią”. Narratorką jest Pani Filozofia, która opowiada nie tylko o sobie, ale też o różnych dziedzinach nauki, starożytnej Grecji i mitach. Namawia czytelników do tego, żeby zawsze mieli swoje zdanie, nieustannie zadawali pytania i wytrwale szukali na nie odpowiedzi.

Autor: Tomasz Stawiszyński

Ilustracje: Daniel de Latour

Do kupienia: TU

*opis pochodzi od wydawcy

Magazyn „Świerszczyk” poleca!

 

Seria „Czytam sobie”

Dla kogo: 6-8 lat

Wydawnictwo: HarperCollins Polska

Więcej informacji, ciekawe pomysły na czytelnicze aktywności oraz darmowe materiały do pobrania znajdziesz TUTAJ.