Dinozaury i wielkie ssaki. Niesamowite dzieje Ziemi

Autor: Redakcja „Świerszczyka”, 2022-10-26

Już tej jesieni odkryjecie fascynujące ciekawostki o dinozaurach i historii naszej planety w książce „Dinozaury i wielkie ssaki. Niesamowite dzieje Ziemi” Krzysztofa Poznańskiego, popularyzatora nauki i youtubera znanego jako NaukowoTV!

dinozaury_poznanski_sprzedaz_1200_bez_daty.jpg

„Dinozaury i wielkie ssaki. Niesamowite dzieje Ziemi”

Premiera: 26 października

 

Ta książka to NIE jest kolejna pobieżna publikacja o dinozaurach.

To porywająca, pełna faktów i ciekawostek opowieść o minionych dziejach, która pozwoli młodym czytelnikom poznać świat er mezozoicznej i kenozoicznej, kiedy na Ziemi królowały wielkie gady i ssaki.

M0867_Dinozaury i wielkie ssaki_srodek_3.jpg

Przystępny opis odkryć i badań naukowych, liczne ilustracje, schematy i grafiki pomogą przenieść się w czasie i dowiedzieć, jak wyglądał prehistoryczny świat pełen fascynującej flory i fauny.

Znajdziecie tu wiele ciekawostek, o których nie przeczytacie w innych książkach, a także poznacie odkrycia paleontologiczne w Polsce!

M0867_Dinozaury i wielkie ssaki_srodek_7.jpg

Książka przyniesie odpowiedź na pytania:

Czy dinozaury na pewno wyginęły? Jakie dinozaury żyły na terytorium Polski? Ile kości mamutów znaleziono w Krakowie? Czy Smok wawelski istniał naprawdę? Czy pterodaktyle są dinozaurami? Czym jest wielka piątka wymierań? Dlaczego niektóre zwierzęta wyginęły, a inne nie? Który dinozaur miał najdłuższą szyję, a który był największy? Czy twórcy filmów Park Jurajski trzymali się faktów? Czy każdy może wykopać kości dinozaura? Jak rozwijały się wielkie ssaki? Skąd się wzięli ludzie? … i wiele, wiele innych.

M0867_Dinozaury i wielkie ssaki_srodek_8.jpg

O autorze:

Krzysztof Poznański – popularyzator nauki i twórca kanału Naukowo TV na YouTubie. Pasjonat nauk o Ziemi i ukazujących miejsce naszej planety we wszechświecie. Na swoim kanale przystępnie tłumaczy skomplikowane zagadnienia dotyczące nauki. Prowadzi liczne warsztaty, wykłady i prelekcje. Przez dzieci nazywany „panem od dinozaurów”.

Zapraszamy także na premierowe spotkanie autorskie z Krzysztofem Poznańskim. Szczegóły znajdziecie TUTAJ.

*opis pochodzi od wydawcy

Książka objęta patronatem magazynów Świerszczyk oraz Świerszczyk Reporter!

Polecamy!

 

„Dinozaury i wielkie ssaki. Niesamowite dzieje Ziemi”

Autor: Krzysztof Poznański

Dla kogo: 9-12 lat

Wydawnictwo: WILGA

Do kupienia: TU