Dzieci przez cały rok

Dzieci przez cały rok

Dla melomanów i nie tylko. Przedstawimy Państwu nowość. Płyta Dzieci przez cały rok to zbiór niezwykłych utworów, wykonywanych przez dzieci. Których adresatem jest cała rodzina. Maluchy, straszaki a nawet babcia i dziadek. Wiek nie ma znaczenia. To muzyka, która łączy pokolenia!

grafika-bez-empik.png

Dzieci przez cały rok!

To wyjątkowa płyta, której adresatem jest cała rodzina. Kompozytor Krzysztof Kawecki skomponował muzykę pogodną i „wpadającą w ucho”, która w połączeniu ze wspaniałymi tekstami Marcina Brykczyńskiego stworzyła  piosenki o wyjątkowym klimacie. Ich wykonawcami (poza dwoma) są dzieci – zespoły dziecięce, doraźnie zebrane duety czy kwartety. Powierzenie wykonania piosenek takim „nieprofesjonaInym” grupom było zamierzeniem celowym, chodziło bowiem o pokazanie, że każde dziecko, każdy zespół szkolny może wykonać je samodzielnie.

Okazji do wspólnego świętowania i śpiewania jest wiele, zaczynając od Dnia Matki, przechodząc kolejno do Dnia Dziecka, a kończąc na Walentynkach. Na płycie czeka więc na Was 15 utworów, po które może sięgnąć każdy, kto szuka wartościowej i pięknej piosenki.

dzienmatki_1080.png

Jak to często bywa pomysł na tą płytę to czysty przypadek. Zaczęło się od rozmowy z Małgosią Moniuk - wokalistką Teatru Wielkiego a jednocześnie pedagogiem ze szkoły podstawowej wnuczki kompozytora i jej prośby o napisanie piosenki z okazji Walentynek. A od tego blisko już było do pomysłu stworzenia piosenek także na inne okazje, wszak okazji do wyrażania przez dzieci swoich uczuć w formie piosenki jest znacznie więcej i trwają one przez cały rok. Stąd  tytuł tej płyty. Ale piosenka to nie tylko muzyka i tekst. Bez pięknych aranżacji, bez przeuroczych, utalentowanych wykonawców a także bez współpracy rodziców dzieci i szeregu innych osób biorących udział w tworzeniu tej płyty nigdy by ona nie powstała.

cdmockup.png

 Założeniem twórców było, aby każdy znalazł na niej utwory, które zaliczy do swoich ulubionych. A piosenki na tej płycie przemówią nie tylko do małych, większych i całkiem dużych  dzieci, ale także do tych, które mają już siwe włosy. Mogą ich słuchać wszyscy. Mogą też, korzystając z załączonych tekstów, zaśpiewać je razem z wykonawcami. Zapraszamy do słuchania w dowolnie wybranej chwili, przy dowolnie wybranej okazji związanej z tekstem piosenki. Ta płyta kręci się przez cały rok – okrągły rok z piosenką.

*Opis pochodzi od Wydawcy

Wydawca płyty: Agencja Fonograficzna KJK Music 

Dla kogo: 0-99 lat

Do kupienia: TU

Zachęcamy do śledzenia fanpage'u : https://www.facebook.com/dzieciprzezcalyrok/