Dzik Dzikus

Dzik Dzikus

Pewnego dnia spokojne życie dzikich zwierząt z warszawskiego Lasu Kabackiego zakłóca pojawienie się tajemniczego włochatego stwora. Dziki, lisy, zające i kaczki bardzo lubią gości, ten jednak zaczyna im dokuczać i rozsiewać plotki.

 

dzik.jpg

Troll rozgłasza, że za sprawą dzika Dzikusa i jego rodziny w lesie rozprzestrzenia się choroba. Takiej wiadomości nie da się zignorować. Zwierzęta ruszają do działania. Czy Troll ma rację? Komu w tej historii wierzyć? Czy uda się uratować przed zarazą? I wreszcie - czy można obronić się przed krętaczem?

"Dzik Dzikus" Krzysztofa Łapińskiego z ilustracjami Marty Kurczewskiej to ujmująca i trzymająca w napięciu opowieść, a jednocześnie niezwykle aktualna lekcja o sile przyjaźni, empatii i walce o prawdę, do której wspólnie stają leśni bohaterowie. 

Jak pisze Joanna Olech: "Wypróbowany myk pana La Fontaina z przebieraniem ludzkich problemów w zwierzęce futra i piórka świetnie działa w tej bajce o karmieniu trolla, czyli o niszczycielskiej sile plotki i fake newsa, które z impetem lawiny burzą przyjaźnie, zaufanie, cudzą reputację. To także historia o tym, że kto nie zaznał miłości w dzieciństwie, nie umie mówić w obcym języku empatii. No i niedzielny spacer po Lesie Kabackim już nigdy nie będzie taki sam - odtąd będziemy szukali śladów raciczek i bosych stóp trolla!".

Książka dla dzieci w wieku 7-10 lat. Do kupienia w księgarniach i na stronie.