Grajmy w zielone. Ekologiczne piosenki dla dzieci i rodziców

Autor: Redakcja „Świerszczyka”, 2022-10-13

Przed nami premiera nowej płyty Teatru Mozaika i Przemka Mazurka – autora piosenek dla dzieci i dorosłych. Płyta ukaże się pod patronatem medialnym Magazynu Świerszczyk!

 

Grajmy_w_zielone_PŁYTA1.jpg

„Grajmy w zielone. Ekologiczne piosenki dla dzieci i rodziców”

Premiera: 16 października

Twórcy płyty „Grajmy w zielone” poprzez  lubiane i nośne dla dzieci medium, jakim jest piosenka, chcą utrwalać u małych odbiorców ważne dla ekologii kwestie: dbałość o naturę, oszczędzanie wody, życie w stylu zero waste, nawyk segregowania śmieci i czuwanie nad swoim otoczeniem.

Grajmy_w_zielone_PŁYTA3.jpg

Piosenki zostały skomponowane w taki sposób, aby dzieci chętnie włączały się w śpiew i tym samym na trwałe zapamiętały treści w nich zawarte. Skąd wiemy, że tak się dzieje? Bo wiele piosenek było już prezentowanych w czasie koncertów na żywo – stąd słyszeliśmy nie raz, jak publiczność wychodzi z koncertu, śpiewając je pod nosem.

Niebanalne teksty i oryginalne aranżacje sprawiają, że i duzi i mali mogą spędzić ze sobą wartościowy czas. Płyta jest świetną okazją do zabawy dla całej rodziny – sprawdzi się podczas rodzinnych wycieczek, domowych muzycznych zabaw, a nawet w czasie porządków! Chcemy integrować rodziny wokół tematu ekologii i zaszczepiać w dzieciach pozytywne nastawienie do ekologicznego trybu życia.

W nagranie płyty było zangażowane aż 24 artystów! To gwarantuje muzyczną różnorodność oraz zapewnia wysoką jakość samych aranżacji.

Na nowej płycie usłyszycie m. in. specjalnych gości: Grzegorza Wasowskiego, którego możecie znać jako
T-Rapera znad Wisły oraz Kabaret Hrabi!

Przemek Mazurek_fot. Marianna Łakomy.jpg

Zapraszamy na premierę płyty, która odbędzie się 16 października, o godz. 14:00 w Scenie Wspólnej w Poznaniu.

Premiera płyty będzie interaktywnym koncertem pod tym samym tytułem, podczas którego będziemy mogli posłuchać piosenek w wykonaniu Przemka i wielu wielu muzyków, zobaczyć na scenie postacie, które pozwolą nam lepiej zapamiętać treści piosenek i co najważniejsze... zaśpiewać je dzieciom razem z Przemkiem i całą kampanią!

Przemek Mazurek i Mozaika_fot. A (1).jpg

Informacje o płycie

 Lista utworów:

  1. Słoneczne ABC
  2. Woda, woda
  3. Recycling to nie zabawa
  4. Zero waste
  5. Pszczoły to mistrzynie
  6. Patyk, kamień, mech, żywica
  7. Piramida żywieniowa
  8. Plastik fuj
  9. Puszczaj dmuchawce, puszczaj latawce
  10. Pstryk

O twórcach:

Przemek Mazurek — nie maluje, nie tańczy, z szydełkowaniem u niego równie słabo, ale za to kiedy zaczyna muzykować, wszystko jest na właściwym miejscu. Jest autorem tekstów piosenek — nie tylko tych dla dzieci. Komponuje, aranżuje, śpiewa, gra na wielu instrumentach, a nawet zajmuje się produkcją muzyczną utworów, które wyszły spod jego pióra i gitary. Oprócz współpracy z Teatrem Mozaika, współtworzy poznański cykl Wieczorów z Piosenką Nieobojętną (co miesiąc od 2014 roku), a w 2015 założył kabaret muzyczny Klub Szyderców Bis, który z powodzeniem prezentuje się poznańskiej (i nie tylko) publiczności.

Teatr Mozaika – Daria Wróbel, Ewa Płotka, Karolina Ociepka, Milena Konopińska – to zespół kreatywnych i pełnych energii ludzi, których połączyła pasja do pracy z dziećmi. Tworzymy dobre treści dla dzieci: koncerty, spektakle, warsztaty, materiały edukacyjne, muzykę i produkty do twórczej zabawy. Stwarzamy dzieciom możliwość regularnego kontaktu z różnymi formami sztuki i kultury od muzyki, przez taniec i teatr, aż po kulturę tradycyjną. Uwielbiamy pracować z dziećmi i rodzinami, dlatego nasze spektakle, koncerty i warsztaty ukierunkowane są na budowanie więzi. Nad takim stylem komunikacji z widzami pracujemy od lat i przyznajemy, jesteśmy w tym dobre.

* opis pochodzi od wydawcy

 

Produkcja: Przemysław Mazurek

Wydawca: Teatr Mozaika

Do kupienia: TU

Płyta objęta patronatem magazynu Świerszczyk!

Polecamy!