Kiedy bociany wróciły do domu

Autor: Redakcja „Świerszczyka”, 2023-04-05

Nowość od wydawnictwa „Świetlik”! „Kiedy bociany wróciły do domu” to opowieść o bocianach, miłości do przyrody i potędze wspólnego działania! Książka jest częścią nowej serii „Blisko natury”, która w lekki i przyjemny sposób wprowadza wszystkie dzieci w świat ekologii i ochrony przyrody.

haslo_bociany kopia (1).jpg

„Kiedy bociany wróciły do domu”

Premiera: 12 kwietnia 2023

Beanie kocha ptaki i uwielbia obserwować je wspólnie z tatą. Kiedy dziewczynka odkrywa, że dawno temu w jej wiosce żyły wielkie bociany białe, chce zrobić wszystko, by znaleźć sposób na ich przywrócenie.

bociany.jpg

Niestety, nie jest to takie proste. Bociany mogą przecież latać setki kilometrów, więc wypuszczenie ich na okoliczne tereny, nie wystarczy, aby wróciły i zostały na stałe. Czy Beanie wspólnie z przyjaciółmi uda się opracować plan, by sprowadzić bociany do domu?

bociany2.jpg

Piękne ilustracje i wzruszająca historia, która pomoże dzieciom zrozumieć, że nikt nie jest za mały, żeby dbać o naturę i chronić przyrodę.

bociany3.jpg

O serii:

„Blisko natury” to nowa seria wydawnictwa Świetlik, która w lekki i przyjemny sposób wprowadzi wszystkie dzieci w świat ekologii i ochrony przyrody. Te urocze i mądre opowiadania rozbudzą w młodych czytelnikach miłość do natury, zainspirują do wprowadzenia małych zmian w lokalnym środowisku oraz do wspólnego działania na rzecz ochrony roślin i zwierząt.

Inne książki w serii: „Wróżkowy ogród”

 

*opis pochodzi od wydawcy

Książka pod patronatem magazynu Świerszczyk!

Polecamy!

 

„Kiedy bociany wróciły do domu”

Autorka: Isabella Tree

Ilustracje: Alexandra Finkeldey

Dla kogo: 3-5 lat

Wydawnictwo: Świetlik 

Do kupienia: TU