Konkurs plastyczny „Zwierzodrzew”

Autor: Redakcja „Świerszczyka”, 2023-02-02

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie plastycznym „Zwierzodrzew”, który adresowany jest do dzieci w wieku od 6 do 9 lat. Konkurs odbywa się pod patronatem magazynu „Świerszczyk”.

kwadrat_swierszczyk_1200_1200.jpg

„Konkurs plastyczny Zwierzodrzew”


Zadanie polega na narysowaniu drzewa, które będzie posiadało cechy wybranych gatunków zwierząt. W wyniku tego działania, powstaną hybrydy łączące właściwości roślin i zwierząt. Zachęcamy do szukania twórczych i bogatych skojarzeń na temat połączenia dzikości zwierząt z bogactwem świata roślinnego.

Rosnące wokół nas drzewa są potężnymi i niepowtarzalnymi darami natury, siłami życiowymi o indywidualnym charakterze. Jednocześnie są żywymi istotami, posiadającymi swoistą skórę, żyły, nerwy. Są też wspaniałym dowodem na to, że można być pełnym życia i pozornie nieporuszonym. Stwórz fantastyczne drzewo, któremu dodasz elementy wybranych gatunków zwierząt. Gdy jeden gatunek przejmuje cechy od drugiego, efekt może być naprawdę zaskakujący!

  • Konkurs adresowany jest do dzieci w wieku 6−9 lat.
  • Pracę można wykonać w dowolnych technikach rysunkowo-malarskich — ważne, by była efektem indywidualnych poszukiwań i przemyśleń dziecka. Następnie należy zeskanować lub sfotografować dzieło konkursowe i przesłać w formie elektronicznej na adres organizatora: aplikuj@galeriaopole.pl
  • Zgłoszenia można przesyłać do 21.04.2023
  • Rodzice! Opiekunowie! Zapoznajcie się z regulaminem konkursu
  • Niezbędne dokumenty możecie pobrać ze strony konkursu

Nagrodą główną w konkursie jest hulajnoga elektryczna ufundowana przez Salon Samochodowy Lellek.

Najlepsze z prac zostaną nagrodzone i zaprezentowane w ramach wystawy w Salonie Lellek w Opolu oraz Dobrotece w Dobrodzieniu.

 

*opis pochodzi od organizatora

Konkurs odbywa się pod patronatem magazynu „Świerszczyk”!

Zapraszamy do udziału i życzymy wspaniałej, twórczej zabawy!