Księga samodzielności czyli Zuza w tarapatach

Księga samodzielności

"Księga samodzielności czyli Zuza w tarapatach - tom II" jest kontynuacją historii 12 letniej podróżniczki, która po wygraniu polskiej edycji międzynarodowego konkursu pisarskiego dla młodych pisarzy wybiera się po odebranie nagrody do Australii. 

Księga 2_okladkana FB.jpg

Żyjemy w świecie pośpiechu, stresu, permanentnego braku czasu oraz kultu komputera. Rozmowę zastępuje czatowanie, mailowanie czy rozmowy na Skypie. Portale społecznościowe zastępują komunikację w formule, jaką znamy z dzieciństwa. Coraz trudniej w relacjach pomiędzy dziećmi o prawdziwa przyjaźń oraz relacje oparte na wspólnym przeżywaniu różnych sytuacji życiowych. Jednocześnie obserwujemy coraz mniejszą zaradność nastolatków, brak umiejętności radzenia sobie nawet w pozornie nieskomplikowanych sytuacjach życiowych czy też zastraszający spadek sprawności fizycznej wynikający w prostej linii z braku ruchu na co dzień. Początek XXI wieku to zupełnie nowa rzeczywistość. Rzeczywistość naznaczona jest zagrożeniami, które jeszcze kilkanaście lat temu występowały niezwykle rzadko. Książka „Księga samodzielności czyli Zuza w tarapatach – tom II” będąca kontynuacją przygód Zuzy z bezludnej wyspy przedstawia historię małej podróżniczki, która dzięki wielu przydatnym umiejętnościom zdobytym wcześniej na zajęciach u swojego taty – stawia czoła przeciwnościom losu, tym razem już nie sama ale z dwójką przyjaciół.

O czym jest ta ksiązka?

To książka o powstającej przyjaźni między rówieśnikami, wspieraniu się w trudnych chwilach, radzeniu sobie w ekstremalnych sytuacjach, determinacji i woli przetrwania. To także książka o pokonywaniu własnych słabości oraz…. o samodzielności. Są kłótnie, godzenie się, są groźne zwierzęta, terroryści, dzika puszcza i płonący helikopter. Akcja książki rozgrywa się w Polsce i Malezji.

Sympatyczni bohaterowie przeżywają niesamowite przygody. Czy ich przyjaźń przetrwa próbę? Czy uda im się wyjść z taraptów?

Warto poznać Zuzę, Natalię i Wojtka. By przekonać się, że nie ma rzeczy niemożliwych!

postaci_do_okadki__1_-removebg-preview.png

 

Dwa tomy książek (w wersjach papierowych oraz jako audiobooki) to kopalnia wiedzy z zakresu sztuki przetrwania oraz bezpieczeństwa  dla dzieci w wieku 7-14 lat, które są zainteresowane podróżami oraz zdobywaniem nowej wiedzy z zakresu survivalu.

W książce zawartych jest wiele porad i instrukcji dotyczących działania zachowania w sytuacjach kryzysowych, a wszystkie perturbacje głównych bohaterów znajdują swoje rozwiązanie dzięki tej wiedzy. Autor postarał się przemycić do opowiadania dla dzieci wiedzę, która przydałaby się niejednemu dorosłemu. Począwszy od opisania jak radzić sobie ze stresem, przez procedury awaryjne na różne okazje, po praktyczne triki survivalowe, stosowane w terenie. Myślę, że warto wspólnie z dziećmi przeczytać tę książkę, być może zamiast wieczornej bajki. Może to być ciekawą przygodą dla całej rodziny i kto wie które wiadomości z tej historii zostaną z wami na zawsze

Łukasz Tulej - podróżnik, instruktor sztuki przetrwania i przyrodnik. Założyciel szkoły przetrwania „Sobrevivencia con Machiguenga” w Peru.

....W drugiej części przygód Zuzi znów jesteśmy rzuceni w niesamowity wir wydarzeń, rodem z najlepszych filmów akcji. Są samoloty, helikoptery, dalekie podróże, poszukiwanie wody pitnej, zdobywanie jedzenia, dzikie zwierzęta, rozmowy w emocjach, podejmowanie trudnych decyzji, ale PRZEDE WSZYSTKIM mnóstwo przydatnych rad survivalowych i nie tylko. Książka może wydawać się aż nadto przepleciona niebezpiecznymi sytuacjami, jednak autor robi to zupełnie celowo. Chodzi tutaj bowiem o praktyczne rady oraz o pomoc w zachowaniu zimnej krwi i trzeźwego umysłu. Nigdy nie wiadomo bowiem, co może nam się przytrafić. Akcja jest wartka i miejscami mocno trzyma w napięciu. Przyjemnie również obserwuje się relacji Zuzi z jej nowymi przyjaciółmi, z którymi przyszło jej dzielić nie do końca bezpieczne przygody...."

Janusz Zadura – aktor filmowy i dubbingowy, prezenter, dziennikarz i lektor. Użyczył swojego głosu w wielu audiobookach dla dzieci i dorosłych. Prowadzi autorską audycję „Podwieczorek z Filipem i Leopoldem” w Polskim Radiu Dzieciom.

„Umiesz liczyć, licz na siebie”. Z pozycji "Księga samodzielności czyli Zuza w tarapatach" autorstwa Przemysława Jakóbczyka dowiesz się jak młodzież potrafi reagować w groźnych sytuacjach, aby wyjść z nich obronną ręką. Mimo kryzysów przeżywanych przez naszych bohaterów, dzięki wcześniejszemu przygotowaniu Zuzy, odbytych przez nią nietuzinkowych treningach, szkoleniach i warsztatach w Akademii Samodzielności, gdzie m.in. poznała procedurę działania w groźnej sytuacji (RUN – HIDE – FIGHT), cała trójka wychodzi z opresji cało. Życzę sobie oraz innym czytelnikom, aby cenne porady zawarte w tej książce pozostały jedynie teorią i nigdy nie musiały być wykorzystane w tzw. realu. Gorąco polecam.

Płk Andrzej Kruczyński - były oficer GROM-u, uczestnik działań specjalnych i misji zagranicznych. Dowodził operacjami na terenie kraju oraz poza jego granicami. Wieloletni szef bezpieczeństwa Stadionu Narodowego.

Opis pochodzi od wydawcy.

Cena: 29 zł (145 str.)

Autor: Przemysław Jakóbczyk

Wydawca: Akademia Samodzielności

Literatura dla dzieci w wieku 7-14 lat

Gatunek literacki – powieść o charakterze podróżniczym

Zamówienia: www.ksiegasamodzielnosci.com

 

str 13134.jpgstr 13134.jpg