Mały Teatrzyk: Księżyc

Autor: Redakcja „Świerszczyka”, 2022-12-02

Mały Teatrzyk to nietypowa książka obrazkowa do zabawy i rodzinnego czytania inspirowana japońskim teatrem Kamishibai. Nietypowa jest jej forma – zestaw luźnych ilustrowanych kart umieszczonych w tekturowym pudełku.

„Mały Teatrzyk: Księżyc”

„Księżyc” to opowieść obrazkowa o przyjaźni i marzeniach, osadzona w świecie pełnym magicznych stworzeń i cudacznej roślinności. Wewnątrz tekturowego pudełka znajdziecie bogato zilustrowaną historię, która nie potrzebuje słów. Narratorem może stać się każdy, kto trzyma ją w rękach.

Cała opowieść toczy się na ilustracjach, których jest aż 27. To one są bazą do swobodnej interpretacji przygód bohaterów i opowiadania różnych wersji wydarzeń. Świat „Księżyca” trzeba sobie oswoić, nadać imiona stworzonkom, nazwać cudaczne rośliny i po prostu dać się ponieść wyobraźni.

Ilustracje „Księżyca” wręcz kipią od bogactwa szczegółów! Ich mnogość sprawia, że nawet po długim wpatrywaniu się w każdą kartę, przy ponownym otworzeniu książki na nowo odkryjecie drobiazgi, których wcześniej nie dostrzegliście.

Na rewersach ilustrowanych kart znajdziecie miejsca przeznaczone do twórczych działań, można w nich rysować, kolorować, zapisywać pomysły na imiona fantastycznych stworków lub wykorzystać je tak, jak sobie wymyślicie.

W pudełku, oprócz ilustrowanych kart czekają na Was niespodzianki. 

„Mały Teatrzyk: Księżyc” zdobył tytuł ZABAWKI ROKU w kategorii sztuka, w plebiscycie Pomelon 2022, prowadzonym przez Pomelody.

*opis pochodzi od wydawcy

Książka pod patronatem magazynu Świerszczyk!

Zapraszamy do wspólnej, rodzinnej zabawy!

 

"Mały Teatrzyk: Księżyc"

Autorka: Dobrusia Rafalska 

Ilustracje: Dobrusia Rafalska 

Dla kogo: 2+

Wydawnictwo: Mały Teatr Ilustracji

Do kupienia: TU