Marcin

Autor: Redakcja „Świerszczyka”, 2023-06-06

Poznajcie 4-letniego Marcina, który pomaga młodym czytelnikom i ich rodzicom rozwiązywać codzienne problemy! Premiera serii już 14 czerwca!

marcin_1200x1200.jpg

Marcin ma cztery i pół roku. Lubi cukierki, dinozaury, budowanie fortów z poduszek i gry komputerowe. Ma młodszą siostrę Zojkę. Jego tata jest nauczycielem, który uwielbia spędzać czas w domu, gotując dla swojej rodziny. Mama Marcina pracuje przez wiele godzin w dużej firmie zajmującej się ochroną środowiska.

nie lubie tego rozkl.png

Jak każde dziecko dorastające w bieżących czasach Marcin zastanawia się nad małymi i dużymi rzeczami, które wpływają na jego codzienne życie od okropnego smaku warzyw po ekologię.

pora spac rozkl.png

Marcin interesuje się wszystkim, co go otacza, i zadaje mnóstwo pytań. Tego, co sam się nauczył, bardzo chętnie uczy też swojego wiernego towarzysza Królika.

zaginiony pluszak rozkl.png

 

Seria książeczek o Marcinie obejmuje 4 części:

marcin_czas_przed_ekranem_okladka.jpg To niesprawiedliwe! Dorośli spędzają przed ekranami dużo czasu, ale Marcinowi na to nie pozwalają. Mama mówi, że powinien znaleźć inne zajęcia. Łatwo powiedzieć! Może Dziadzio Kłaczek zdoła temu zaradzić? Według niego ekrany mogą nawet w tym pomóc… To jak, Marcin, co zrobisz, żeby mniej na nie patrzeć?
marcin_nie_lubie_tego_okladka.jpg Fuuu! Ale śmierdzi! Pewnie Tata znowu pichci warzywa. Marcin chyba wolałby już tartę z futrem pająka. To dziwne, u Buni i Dziadzia F. warzywa zawsze są lepsze. To dlatego, że oni są „warzywnymi oszustami” – ukrywają je pod tartym serem, we frytkach, a nawet w ciastkach! To jak, Marcin, masz ochotę na dokładkę?
marcin_pora_spac_okladka.jpg Niech żyją dorosłe wieczory! W takie wieczory można się później położyć. Szkoda, że nie da się tego robić częściej! Marcin jest gotów na wszystko, żeby jak najbardziej odsunąć chwilę, kiedy trzeba iść do łóżka: aby nie kończyć zabawy, przechodzi nawet w tryb ninja. Ale kiedy człowiek się nie wyśpi, ma nienaładowane baterie. A wtedy kłopoty gotowe!
marcin_zaginiony_pluszak_okladka.jpg Katastrofa! Zaginął Królik! Marcin jest pewien, że rano był jeszcze na miejscu. Nieważne, superMarcin wszczyna śledztwo. Królika na pewno zabrała Zojka… a może Bajka, suczka Buni? Tata myśli, że pluszak może być ukryty gdzieś wśród bałaganu. Bałaganu? Jakiego bałaganu!

*opis pochodzi od wydawcy

Książki objęte patronatem magazynu „Świerszczyk”!

Polecamy!

 

„Marcin”

Autor: Till the Cat

Ilustratorka: Carine Hinder

Tłumaczenie: Monika Szewc-Osiecka

Dla kogo: 3+

Wydawnictwo: TOTAMTO

Do kupienia: TU