Młodzi przyrodnicy. Jesień

Autor: Redakcja „Świerszczyka”, 2022-09-05

„Jesień” to trzeci z tomów dotyczących polskiej przyrody podczas kolejnych pór roku. Omówiono w nim mnóstwo przyrodniczych ciekawostek, jakie młody czytelnik ma szansę zobaczyć i znaleźć jesienią.

mlodzi_przyrodnicy_jesien_swierszczyk_1200_B.jpg

„Młodzi przyrodnicy. Jesień”

Premiera: 7 września

 

Z tej książki dziecko dowie się, jakie kwiaty kwitną jesienią w naturze, a jakie już tylko w ogrodach. Zaobserwuje ptaki, które odlatują na zimę, oraz te, które zostają w Polsce, a nawet przylatują do nas z jeszcze zimniejszych terenów. Przeczyta o tym, jak zwierzęta przygotowują się do zimy i gromadzą zapasy; które z nich zapadną w hibernację, a które wcale nie zasypiają i jak sobie wtedy radzą.

Zrozumie, dlaczego większość roślin jesienią traci liście oraz dlaczego niektóre jednak nie opadają. Rozpozna liście różnych drzew oraz szyszki. Wybierze się na jesienne wrzosowisko, a także na grzybobranie, na którym oprócz znanych grzybów pozna też fascynujące dziwaki rosnące w polskich lasach. Cały ten materiał zilustrują piękne zdjęcia polskiej przyrody.

Dodatkowo, dzięki kodom QR dziecko nauczy się rozróżniać głosy różnych zwierząt i rozpozna je podczas spaceru. Wzór dzienniczka obserwatora pozwoli notować obserwacje, słowniczek – zrozumieć trudniejsze pojęcia, a indeks – odnaleźć szybko dane zwierzę czy roślinę.

Książka zawiera też praktyczne wskazówki, np. jak skonstruować deszczomierz, wyhodować własne drzewo, zrobić figurki z kasztanów i żołędzi, kukurydzianą kukiełkę i dyniowe rzeźby.

*opis pochodzi od wydawcy

 

Autor: Patrycja Zarawska

Dla kogo: starszaki 6 -12 lat

Wydawnictwo: WILGA

Do kupienia: TU

Książka objęta patronatem magazynu Świerszczyk Reporter!

Polecamy!