O dzielnym Myszaku spod Mądrego Drzewa

Autor: Redakcja „Świerszczyka”, 2023-02-01

Przepiękna, wzruszająca, nostalgiczna opowieść o myszy, która rozmawiała z drzewem. Książka, która daje nadzieję, że nawet największa burza kiedyś minie, a po niej znów zaświeci słońce.

O_dzielnym_myszaku_3d.png

„O dzielnym Myszaku spod Mądrego Drzewa”


Nieśmiały, nieco strachliwy Myszak wraz z mamą, babcią i rodzeństwem został zmuszony do opuszczenia swojego dotychczasowego domu. Wyrusza w drogę w nieznane, obawia się, jaki będzie nowy dom, czy znajdzie przyjaciół i zostanie zaakceptowany. W nowym miejscu dzieje się rzecz nadzwyczajna, okazuje się, że Myszak słyszy i potrafi rozmawiać z Mądrym Drzewem – drzewo jest bardzo stare, wiele przeżyło i wiele widziało, dlatego okoliczni mieszkańcy obdarzają je zaufaniem i ogromnym szacunkiem. Niezwykła jest również relacja Myszaka z jego babcią, to stara mysz jest najlepszą przyjaciółką swojego wnuka i jego opoką, to ona sprawia, że malec z nadzieją patrzy w przyszłość i odczuwa mniejszy strach przed niebezpieczeństwem.

O_dzielnym_Myszaku_spod_Madrego_Drzewa_rozkladowka_1.jpg
Bohater jest świadkiem potężnej burzy nad miastem, która sprawia, że mieszkańcy pobliskiego zoo zostają ewakuowani, a na łąkę, na której mieszkają myszki przybywają nowi mieszkańcy w poszukiwaniu nowego i bezpiecznego domu.

Myszak angażuje się w pomoc przybyłym myszkom i odkrywa, że jest odważny, że jest kimś wyjątkowym…

O_dzielnym_Myszaku_spod_Madrego_Drzewa_rozkladowka_2.jpg

Książka Katarzyny Ryrych to metaforyczna opowieść o wojnie, byciu zmuszonym do opuszczenia swojego domu i kraju, niepewnym poszukiwaniu bezpiecznego miejsca.

*opis pochodzi od wydawcy

Książka pod patronatem magazynu Świerszczyk!

Polecamy!

 

„O dzielnym Myszaku spod Mądrego Drzewa”

Autorka: Katarzyna Ryrych

Ilustracje: Katarzyna Sadowska

Dla kogo: 6-8 lat

Wydawnictwo: CZYTELNIA

Do kupienia: TU