O kurza twarz!

Autor: Redakcja „Świerszczyka”, 2022-10-26

Drugi tom ciepłej, mądrej i arcyzabawnej serii Kury autorstwa Justyny Bednarek. To książki o czterech temperamentnych kurach, które wprowadzają sporo pozytywnego zamieszania w pięcioosobowej i tylko z pozoru zwyczajnej rodzinie Ogórków.

1200x1200 premiera insta.png

„O kurza twarz!”

Premiera: 26 października

Gdzie kury mogą jechać na wakacje? Oczywiście – do kurortu! I to nie jakiegoś tam dużego, znanego, gdzie jeżdżą wszyscy, tylko zupełnie wyjątkowego Kurortu Kameralnego w Ulęgałce Górnej, gdzie zwierzęta ‒ a już zwłaszcza kury! – mają szczególne prawa.

w rolach glownych.jpg

Rodzina Ogórków (mama, tata i trójka dzieci) pakuje się więc wraz z Augustą, Hildegardą, Belką i Żanetą do ogórkobusa i rusza na zasłużony urlop! Oj, będzie się działo! Brawurowe akcje ratunkowe w wodzie, koncert zawodowej śpiewaczki połączony z niesieniem jaj przez rasowe nioski, walka na śmierć i życie przebiegłej kocicy ze szczekającym kogutem. A z nieba posypią się gwiazdy…!

wakacje.jpg

O serii:

Kury to najnowsza seria Justyny Bednarek – uznanej i nagradzanej autorki bestsellerowych książek dla dzieci!

Seria Kury to napisana z dużą wrażliwością na dziecięcy świat opowieść o tym, że różnorodność jest bogactwem. O wzajemnym szacunku, dystansie do siebie i otwarciu na zaskakującą codzienność. Bez zadęcia, niby na wesoło, ale przecież o ważnych sprawach. Błyskotliwy i zabawny tekst niepowtarzalnej Justyny Bednarek doskonale uzupełniają brawurowe ilustracje Niki Jaworowskiej-Duchlińskiej.

kury.jpg

W serii również:

Tom I – „Kury z grubej rury”

Sięgnijcie po pierwszy tom opowiadań o przebojowych Kurach i poznajcie tę historię od początku! Cztery kury: Augustę, Hildegardę, Belkę i Żanetę pewnego dnia wskakują na tylny zderzak samochodu państwa Ogórków, i to właśnie u nich odnajdują swój nowy dom… ale czy na pewno? Jak będzie się przedstawiać rodzina ludzi z perspektywy kur? I czy porozumienie pomimo różnic jest możliwe?

*opis pochodzi od wydawcy

Książka objęta patronatem magazynu Świerszczyk!

Polecamy!

 

„O kurza twarz!”

Autorka: Justyna Bednarek

Ilustratorka: Nika Jaworowska-Duchlińska

Dla kogo: 6-8 lat

Wydawnictwo: SŁOWNE MŁODE

Do kupienia: TU

 

Więcej o twórcach:

Justyna Bednarek

Autorka bestsellerowych książek dla dzieci i dorosłych. Jej Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek ilustrowane przez Daniela de Latoura zdobyły Nagrodę Literacką m.st. Warszawy, zaś głosami czytelników wygrały konkurs Empiku na Najlepszą Książkę Dziecięcą „Przecinek i Kropka” 2015. Książka stała się również lekturą szkolną i została przetłumaczona na 9 języków. Pozycja Zielone piórko Zbigniewa zdobyła tytuł Książki Roku 2020 polskiej sekcji IBBY oraz nagrodę im. Ferdynanda Wspaniałego.
Justyna Bednarek jest autorką kilkudziesięciu książek dla dzieci, które od lat zdobywają uznanie czytelników i krytyków literatury, co potwierdza liczba nagród i nominacji w prestiżowych konkursach literackich.

Nika Jaworowska-Duchlińska

Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu i Krakowie oraz Uniwersytetu Warszawskiego. Zaprojektowała scenografie i kostiumy do ponad 20 przedstawień teatralnych w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Krakowie, Łodzi i Toruniu.
Autorka i ilustratorka książek dla dzieci oraz ilustracji prasowych (,,Psychologia nastolatka”, ,,Psychologia dziecka”, magazyny Newsweek Polska). Z połączenia pasji powstała autorska książka „Z Duchem (do) Teatru”, Wydawnictwo Bajka, 2017 (nominacja do Mądrej Książki 2018).