Ogródki ze smakiem – KONKURS

Autor: Redakcja „Świerszczyka”, 2023-03-21

21 marca startuje II edycja ogólnopolskiego konkursu – „Ogródki ze smakiem”! Do wygrania aż 10 ogródków!

1200x1200_2.jpg

21 marca rusza II edycja konkursu „Ogródki ze smakiem”, w którym przedszkola z całej Polski mogą wygrać ogródki warzywne. Inicjatorem akcji jest marka Electrolux, która po raz kolejny zaszczepia w najmłodszych pasję do ogrodnictwa i warzyw, a tym samym troszczenia się o naszą planetę.

„Ogródki ze smakiem” to ogólnopolski konkurs realizowany w ramach kampanii „Szwedzki sposób na gotowanie bez marnowania”, zainicjowanej w 2022 r. przez markę Electrolux. Adresatami akcji są przedszkola w całej Polsce. W ramach konkursu można wygrać wykonanie ogródka warzywnego w przedszkolu. Tegoroczna odsłona jest drugą edycją konkursu.

DSC07748 kopia.jpg

W tym roku konkurs „Ogródki ze smakiem” rusza 21 marca. Tylko 30 placówek z największą liczbą głosów wejdzie do finału.

Po sukcesie pierwszej edycji akcji w 2022 r. i dużym zainteresowaniu przedszkoli marka Electrolux zdecydowała się zwiększyć pulę nagród i przyznać 10 nagród głównych – 5 za zajęcie pierwszego miejsca i 5 za zajęcie drugiego miejsca.

Zwycięskie przedszkola otrzymają ogródki warzywne, a laureaci drugiego miejsca – mobilne miniogródki w doniczko-szklarniach. Dwudziestu pozostałych finalistów konkursu otrzyma zestawy narzędzi ogrodniczych.

Nagroda główna, poza samym ogródkiem, obejmuje także szkolenie z jego prowadzenia przygotowane w formie warsztatów z Jagodą Valkov, autorką projektu ogródków i ich wykonawczynią na terenie zwycięskich przedszkoli.

ŁÓDŹ Ogródki ze smakiem - 5.jpg

Jak wygrać ogródek?

Podobnie jak w zeszłym roku, konkurs składa się z trzech etapów:

  • Pierwszy etap konkursu / 03-11.04.2023
    Nadsyłanie zgłoszeń przez placówki oraz możliwość oddawania głosów na wybrane przedszkole na stronie konkursu ogrodkizesmakiem.pl. W zgłoszeniu należy: przedstawić pomysły na wykorzystanie ogródka warzywnego w zajęciach edukacyjnych; wskazać optymalne miejsce na terenie placówki – należy przesłać co najmniej 2 ujęcia miejsca (w tym 1 szerokie ujęcie), w którym ma być założony ogródek, oraz zapewnić bieżącą, całoroczną opiekę nad ogródkiem, w tym dostęp do wody. Głosy na ulubione przedszkole można oddawać za pośrednictwem Facebooka.

  • Drugi etap konkursu / 21.04
    Wyłonienie zwycięzców. 30 przedszkoli z największą liczbą głosów dostanie się do ścisłego finału i zostanie ocenionych przez jury konkursowe. Jurorzy będą brać pod uwagę zgłoszenia wyróżniające się przede wszystkim pomysłami na wykorzystanie ogródka w zajęciach edukacyjnych. Docenią wysiłek kadry w przygotowaniu zgłoszenia oraz kreatywność i efektywność zaproponowanych działań.

  • Trzeci etap zostanie zrealizowany na przełomie maja i czerwca
    Będzie polegać na wykonaniu ogródków warzywnych w zwycięskich przedszkolach. Zakończenie projektu przewidywane jest na połowę czerwca.

220.jpg

Na stronie konkursu można też skorzystać z materiałów edukacyjnych przygotowanych przez ekspertów akcji.

Patronem honorowym akcji jest PAN Ogród Botaniczny - Centrum Zachowania Różnorodności Biologicznej w Powsinie.

Konkurs wspierają: Bank Żywności SOS w Warszawie, Fundacja TupTupTup oraz magazyn Bliżej Przedszkola.

 

Zobacz podsumowanie ubiegłorocznej akcji:

*opis pochodzi od organizatora

Magazyn „Świerszczyk” poleca i zaprasza do udziału w konkursie!