Opowieść z Zielonej Rzeki

Autor: Redakcja „Świerszczyka”, 2023-05-16

Niezwykła powieść przygodowa Holly Webb, autorki bestsellerowej serii „Zaopiekuj się mną”! Tym razem odkryj barwny świat znad Zielonej Rzeki…

Opowieśćz Zielonej Rzeki 1200x1200.png

„Opowieść z Zielonej Rzeki”

Premiera: 17 maja

Zielona Rzeka to dom dla wielu stworzeń – wydr, bobrów, łabędzi i ryb. W tej pięknej rzecznej dolinie życie płynie swoim rytmem zgodnie z prawami natury. Teraz i ty możesz wejść do tego podwodnego świata i podejrzeć jego mieszkańców.

Zeszłej wiosny dom małej wydry Szuwara został zalany przez rzekę. Teraz woda znów jest wysoka, ale młody zwierzak wierzy, że może uratować swoją norkę przed kolejną powodzią. Niestety zagrożone jest również żeremie bobrów. Satynka, która jest zbyt mała i słaba, nie potrafi wzmocnić tamy. Zwierzęta wyruszają w ekscytującą podróż wzdłuż rzeki. Czy zdołają się odnaleźć i ocalić swoje domy? A może Pani Rzeka usłyszy ich wołanie o pomoc?

Niezwykle wciągająca i wzruszająca opowieść o przyjaźni, odwadze i sile, która drzemie w każdym z nas! Zdumiewająca wyprawa między szuwarami, trzcinami i drzewami, podczas której odkryjesz sekrety nadrzecznego świata.

*opis pochodzi od wydawcy

Książka objęta patronatem magazynu „Świerszczyk”.

Polecamy!

 

„Opowieść z Zielonej Rzeki”

Autor: Holly Webb

Ilustracje: Zanna Goldhawk

Tłumaczenie: Marta Mortka

Dla kogo: 9-12 lat

Wydawnictwo: ŚWIETLIK

Do kupienia: TU