Pimi z Krainy Tygrysów

Autor: Redakcja „Świerszczyka”, 2023-01-02

Już 27 stycznia do kin trafi film „Pimi z Krainy Tygrysów” – opowieść o chłopcu i tygrysie bengalskim, którzy razem przeżyją jedną z największych przygód życia: prawdziwą przyjaźń!

Pimi_1200x1200_do-zapowiedzi_v2.jpg

„Pimi z Krainy Tygrysów”

Premiera: 27 stycznia

Pewnej nocy osierocony Balmani ratuje małą tygrysicę przed bezlitosnymi kłusownikami. Udaje im się uciec i wyruszają w długą i niebezpieczną podróż do magicznej świątyni zwanej Tygrysim Gniazdem, gdzie, jak wierzy Balmani, będą bezpieczni.

pimi 3.jpg

W trakcie wędrówki między Balmanim i młodą tygrysicą Pimi rodzi się niezwykła więź. Będą musieli wspólnie przebyć setki mil i pokonać wiele niebezpieczeństw, aby dotrzeć do nowego domu wysoko w Himalajach.

pimi 2.jpg

Razem przeżyją jedną z największych przygód życia: prawdziwą przyjaźń!

pimi 6.jpg

Kilka słów od reżysera filmu Brando Quiliciego:

To opowieść o dorastaniu oraz o miłości i przyjaźni. W filmie łączą się emocje związane z dzieciństwem i dorastaniem, dramatem sieroty, oraz chwytającą za serce przygodą, w którą wyrusza Balmani. To piękna epicka opowieść, która porusza jedną z najważniejszych kwestii naszych czasów – problem ochrony przyrody i gatunków zagrożonych wyginięciem. Aktualnie populacja tygrysów żyjących na wolności zmniejszyła się do zaledwie 3900. Nie umiem sobie wyobrazić świata bez tygrysów.

„Pimi z Krainy Tygrysów” to film dla CAŁEJ rodziny… zarówno dzieci, jak i dorośli będą zainteresowani historią Balmaniego. Wszyscy będą poruszeni dramatem chłopca i jego determinacją, aby osiągnąć cel i dostarczyć tygrysa do miejsca, gdzie będzie bezpieczny.

 

*opis pochodzi od dystrybutora

Pobierz materiały edukacyjne: TUTAJ

Więcej informacji o filmie: TUTAJ

Film pod patronatem magazynu Świerszczyk.

Polecamy i zapraszamy do kin na seans - premiera już 27 stycznia!

 

„Pimi z Krainy Tygrysów”

Tytuł oryginału: Tiger’s Nest

Obsada: Balmani - Sunny Pawar / Paweł Szymański, Miss Hanah - Claudia Gerini / Maja Ostaszewska, Jenan - Amandeep Singh / Piotr Tołoczko, Samchai - Yoon C. Joyce / Otar Saralidze

Reżyseria: Brando Quilici

Gatunek: familijny / przygodowy

Czas trwania: 94 minuty

Produkcja: Włochy

Dystrybucja w Polsce: Best Film