Poradnik młodych ratowników Ziemi

Poradnik młodych ratowników ziemi

Ziemia to Nasz dom, o który musimy dbać. Warto uświadamiać już najmłodsze dzieci, jak ważnym zagdanieniem jest ochrona środowiska. Ocal Naszą planetę wraz z nowością wydawnictwa PWN! Wspaniała książka autorstwa Tomasza Samojlika wprowadza dzieci w świat zagadnień ekologii...

1200x1200.png

PORADNIK MŁODYCH RATOWNIKÓW ZIEMI

autor: Tomasz Samolijk

Wydawnictwo: PWN

Lato, wakacje, rodzinne wycieczki to idealny czas na wprowadzenie dziecka do świata ekologii i historii naturalnej w sposób przystępny, a zarazem merytoryczny. Tomasz Samojlik wraz z @PWNstem przedstawia przyjazne kompendium, przeznaczone dla młodych czytelników, w formie książki obrazowej, dotyczące całego kompleksu zagadnień związanych z biologią, ekologią, ochroną środowiska, zmianami klimatycznymi i wpływem człowieka na biosferę.

ratownik ziemi 1.PNG

Główna idea książki to przyjazne, a jednocześnie ambitne wprowadzenie do świata ekologii dla dzieci, już od wczesnych klas szkoły podstawowej. Publikacja przeznaczona zarówno do samodzielnej lektury, jak i wspólnego czytania i zabawy wraz z rodzicami.

Objaśnia terminy z dziedziny ekologii i historii naturalnej w sposób niezwykle przystępny, a zarazem merytoryczny. Ukazuje to, co już wiemy o funkcjonowaniu życia i to, czego dowiedzieliśmy się o pozytywnym i negatywnym aspekcie obecności naszego gatunku na Ziemi: na bazie rysunków, schematów, komiksowych sekwencji, infografik dostosowanych do odbiorcy w wieku szkolnym.

ratwonik ziemi 3.PNG

KSIĄŻKA OBJĘTA PATRONATEM MAGAZYNU ŚWIERSZCZYK!

Dla kogo: nieco starsi 5+ 

Do naybcia: TU

ratownik 2.PNG