Precelek

Autor: Redakcja „Świerszczyka”, 2023-04-25

Już 26 kwietnia premiera nowej serii dla przedszkolaków! Poznajcie kota Precelka, przyjaciela pani Wieczorynki i Kociej Szajki! Jest mały, niebieski i bardzo ciekawy świata…

precelek_ogolna.jpg

„Precelek” – nowa seria dla przedszkolaków

Premiera: 26 kwietnia

Seria o Precelku zainspirowana została sukcesem wydawniczym serii „Kocia Szajka”, skierowanej do dzieci w wieku 6-8 lat. Przygody kocich detektywów z Cieszyna podbiły serca małych czytelników w całej Polsce. Wychodząc naprzeciw fascynacji naszymi bohaterami ze strony dzieci w wieku przedszkolnym, Wydawnictwo Agora dla dzieci postanowiło zadedykować im oddzielną serię. 

„Precelek jedzie tramwajem”

Precelek jedzie tramwajem_okl.jpg

Precelek uwielbia grać pazurkiem na grzebieniu. Jak każde kocie dziecko bywa też niesforny i żądny przygód. Niektóre sprawy budzą jednak jego niepokój. Na przykład jazda tramwajem, który wije się i hałasuje niczym jakiś potwór.

model_Precelek_jedzie_tramwajem_roz_2.png

Na szczęście wokół Precelka jest dużo życzliwych stworzeń, zawsze skorych do pomocy. Bo wszystko jest znacznie łatwiejsze, kiedy ktoś spokojnie wytłumaczy i potrzyma za łapkę, prawda?

 

„Precelek i letnia burza”

Precelek i letnia burza_okl.jpg

Jak każde kocie dziecko Precelek harcuje co niemiara, zwłaszcza w towarzystwie swojego kolegi, jeżyka Jurka. Czasem jednak sprawy nieco wymykają się spod kontroli.

PRECELEK_i_letnia_burza_roz_2.png

Precelek jest daleko od domu, kiedy nad głową zaczyna błyskać i huczą grzmoty. W dodatku gra w mysie-patysie przedłuża się... Niech to krety biją, co robić?! Może kot Morfeusz coś tutaj poradzi?

Wraz z bohaterem książeczek dzieci mogą przeżywać najróżniejsze przygody adekwatne do ich wieku, uczą się oswajać rzeczywistość pełną mniejszych lub większych wyzwań i poznają siłę prawdziwej przyjaźni. Lektura inspiruje do działania, życzliwych gestów na rzecz innych, dzielenia się swoimi przeżyciami.

model_Precelek_jedzie_tramwajem_roz_1.png

Nasycone żywymi kolorami ilustracje pobudzają wyobraźnię i pozwalają zanurzyć się w pełen fantazji świat wykreowany przez jeden z najbardziej twórczych tandemów literatury dziecięcej ostatnich lat.

Jesienią 2023 roku ukażą się kolejne trzy części serii o Precelku.

PRECELEK_i_letnia_burza_roz_1.png

*opis pochodzi od wydawcy

Książki objęte patronatem magazynu „Świerszczyk”!

Polecamy!

 

Autorka: Agata Romaniuk

Ilustracje: Malwina Hajduk

Dla kogo: 3-5 lat

Wydawnictwo: AGORA DLA DZIECI

Do kupienia: „Precelek jedzie tramwajem” - TU / „Precelek i letnia burza” - TU