Rosnę z Bolkiem i Lolkiem

Autor: Redakcja „Świerszczyka”, 2023-05-11

Bolek i Lolek w nowej odsłonie! „Rosnę z Bolkiem i Lolkiem” to nowa seria książeczek, na którą składają się krótkie, przystępne opowiadania, które krążą wokół tematu podstawowych potrzeb rozwojowych dzieci.

kreacja 1 kw.jpg

Seria: „Rosnę z Bolkiem i Lolkiem”

Premiera: 17 maja

Bolek i Lolek to taka para urwisów, która nie tylko nigdy nie dorośnie, ale przede wszystkim nigdy się nie zestarzeje. Szczególnie jeśli to nie duet, tylko tercet!

Przywróceni do życia piórami czołowych twórczyń polskiej literatury dla dzieci – Joanny Olech, Justyny Bednarek i Liliany Fabisińskiej – oraz z pomocą wiernych klasycznej kresce ilustracji Zofii Brzeskiej, Bolek i Lolek pomagają oswajać najmłodszych odbiorców z wyzwaniami codzienności. Używając swojej niezrównanej wyobraźni, uczą wartości XXI wieku – empatii, otwartości, zaradności i odwagi. Pełnoprawną bohaterką ich przygód stała się  dziewczynka – mistrzyni hulajnogi, obcykana w matematyce Tosia.

Na serię „Rosnę z Bolkiem i Lolkiem” składają się trzy tomy bajeczek:

olech-bolek-i-lolek-szukaja-skarbu-okladka.png

„Bolek i Lolek szukają skarbu. Bajka o wychodzeniu z tarapatów”

W opowiadaniu Joanny Olech, twórczyni Dynastii Niziołków i wytrawnej znawczyni literatury dziecięcej, Bolek i Lolek poszukują ukrytego skarbu Tosi w zdziczałym ogrodzie sąsiadki.

Autorka: Joanna Olech

Dla kogo: 3-5 lat

Wydawnictwo: ZNAK EMOTIKON

Do kupienia: TU

 

bednarek-bolek-i-lolek-i-piracka-przygoda-okladka.png

„Bolek i Lolek i piracka przygoda. Bajka o odwadze”

Autorka uwielbianej przez dzieci serii książek o skarpetkach, Justyna Bednarek, w opowiadaniu „Piracka przygoda” konfrontuje Bolka i Lolka z tajemniczym rudowłosym piratem Johnem Kanaką, za którym skrywa się… sami zobaczycie kto!

Autorka: Justyna Bednarek

Dla kogo: 3-5 lat

Wydawnictwo: ZNAK EMOTIKON

Do kupienia: TU

fabisinska-bolek-i-lolek-i-zaczarowana-lokomotywa-okladka.png

„Bolek i Lolek i zaczarowana lokomotywa. Bajka o kreatywności”

Popularna autorka książek obyczajowych dla dorosłych i młodzieży, Liliana Fabisińska, w Zaczarowanej lokomotywie pokazuje, do jakich niesamowitych miejsc w naszej wyobraźni możemy dotrzeć podczas zwykłej zabawy na dywanie.

Autorka: Liliana Fabisińska

Dla kogo: 3-5 lat

Wydawnictwo: ZNAK EMOTIKON

Do kupienia: TU

*opis pochodzi od wydawcy

Książki objęte patronatem magazynu „Świerszczyk”.

Polecamy!