Tatry. Przewodnik dla dużych i małych

Tatry

Góry są niezaprzeczalnym cudem tego świata. Mają wielu miłośników. Ich piękno skrywa jednak mroczniejszą stronę. Halny, zmienna pogoda to tylko nieliczne z nich. Chcecie poznać góry? Ich prawdziwe oblicze? Ta książka jest właśnie dla Was!

okladka front.jpg

Tatry Przewodnik dla dużych i małych

Wydawnictwo Literackie

Przygodę w Tatrach czas zacząć!

Gdy raz wybierzecie się na wycieczkę w Tatry, obiecuję, że będziecie chcieli tam wrócić! – zapewnia Paweł Skawiński i wie co mówi, bo sam spędził w tych górach niemal całe swoje dorosłe życie. A wszystko zaczęło się niewinnie, od wycieczki z rodzicami, z nocowaniem w schroniskach i burzą podczas wspinaczki. To dopiero przygoda!

Teraz czas na was! Zapraszamy na wyprawę w najsłynniejsze polskie góry, do ostępów leśnych, jaskiń i góralskich chat. Spotkacie wilki, rysie, kozice, świstaki, a nawet niedźwiedzie. Dowiecie się, jak zachować się na szlaku. Skosztujecie góralskich specjałów. Poznacie szczyty, doliny, stawy i potoki. I nie bójcie się, bo z takim przewodnikiem jak Paweł Skawiński – leśnik, taternik, ratownik górki, instruktor narciarski – będziecie przygotowani na każdą okazję.

Tatry_1.jpg

Tatry to spisane przez dziennikarkę radiową i autorkę książek dla dzieci, Barbarę Gawryluk, pełne anegdot, cennych informacji, porad i przestróg, kompendium wiedzy dla małych odkrywców, na temat najsłynniejszych polskich gór, które opowieściami ubarwił wieloletni dyrektor Tatrzańskiego Parku Narodowego, a pięknymi ilustracjami ożywił Adam Pękalski.

KSIĄŻKA OBJĘTA PATRONATEM MAGAZYNU ŚWIERSZCZYK!

Tatry_3.jpg

TATRY.

PRZEWODNIK DLA DUŻYCH I MAŁYCH.

Wydawnictwo Literackie

Premiera 5.05.2021

Autor: Barbara Gawryluk

Ilustracje: Adam Pękalski

Oprawa:Twarda

Wydanie I

Dla kogo: Nieco strasi 5+

Do kupienia: TU