Wróżkowy ogród

Autor: Redakcja „Świerszczyka”, 2023-04-05

„Wróżkowy ogród” to magiczna opowieść o tym, jak ważna jest otaczająca nas przyroda i panująca w niej harmonia. Książka jest częścią nowej serii „Blisko natury”, która w lekki i przyjemny sposób wprowadza wszystkie dzieci w świat ekologii i ochrony przyrody.

haslo_wrozkowyogrod_fb kopia.jpg

„Wróżkowy ogród”

Premiera: 12 kwietnia

Mimi ma jedno wielkie marzenie. Chciałaby zobaczyć w swoim ogrodzie prawdziwe wróżki! Postanawia zadbać o swój ogród najlepiej jak potrafi i stworzyć bajkowe miejsce, któremu żadna wróżka się nie oprze. W ruch wchodzą łopaty i grabie, którym nie umkną żadne chwasty i szkodniki. Musi być idealnie!

wrozki.jpg


Niestety, mimo starań, wróżki wciąż się nie pojawiają. Czyżby dziewczynka robiła coś nie tak? Kiedy Mimi porzuca wszelką nadzieję, pewnego wieczoru pod jej oknem pojawiają się tajemnicze, migoczące światła. Czy to wróżki chcą przekazać dziewczynce ważną wiadomość?

wrozki2.jpg

Wróżki, znane ze swojej miłości do natury, zapraszają do dzikiego, letniego ogrodu i wyjaśniają, że miejsca pełne zieleni, to dom dla wszystkich stworzeń. Każdy jest tu mile widziany, zarówno człowiek, jak i malutka gąsienica. Tutaj przyroda otuli Cię swoim bogactwem, jeżeli jej tylko na to pozwolisz.

wrozki3.jpg

O serii:

„Blisko natury” to nowa seria wydawnictwa Świetlik, która w lekki i przyjemny sposób wprowadzi wszystkie dzieci w świat ekologii i ochrony przyrody. Te urocze i mądre opowiadania rozbudzą w młodych czytelnikach miłość do natury, zainspirują do wprowadzenia małych zmian w lokalnym środowisku oraz do wspólnego działania na rzecz ochrony roślin i zwierząt.

Inne książki w serii: „Kiedy bociany wróciły do domu”

 

*opis pochodzi od wydawcy

Książka pod patronatem magazynu Świerszczyk!

Polecamy!

 

„Wróżkowy ogród”

Autorka: Georgia Buckthorn

Ilustracje: Isabella Mazzanti

Dla kogo: 3-5 lat

Wydawnictwo: Świetlik 

Do kupienia: TU