Świerszczyk poleca

Najciekawsze książki, imprezy, filmy i wydarzenia i świerszczykowe patronaty

MAJA-I-TAJEMNICZA-SZUFLADA_3D-book.png

„Maja i tajemnicza szuflada”

Premiera: 28 września

Poznajcie Ekipę Badaczy i rezolutną Maję! 

Maja ma dziesięć lat. Jej rodzice wyjechali na Spitsbergen prowadzić badania naukowe, więc dziewczynka tymczasowo mieszka u babci Irenki, która robi najpyszniejsze konfitury na świecie, umie szyć i szydełkować, a nawet tańczy zumbę w Klubie Aktywnego Seniora.

Dziewczynka mieszka w dawnym pokoju swojej mamy. Tam właśnie stoi biurko z niezwykłą szufladą… Nagle w okolicy znikają wszystkie zegary! Czy paczka Mai rozwiąże tajemnicę?

Pełna ciepła i tajemniczych zdarzeń historia o rezolutnej Mai i jej radosnych przygodach przypomni wszystkim czytelnikom, że czasami całkiem dobrze jest nie nosić zegarka!

*opis pochodzi od wydawcy

Autorka: Agnieszka Krawczyk

Ilustracje: Katarzyna Kołodziej

Dla kogo: 6+

Wydawnictwo: FRAJDA

Do kupienia: TU

Książka objęta patronatem magazynu Świerszczyk!

Polecamy!

kotmon_1200x1200_premiera (2).png

„Kot Moneta”

Premiera: 28 września

„Kot Moneta” to napisany przez Lily Murray i zilustrowany przez Becky Cameron piękny picturebook, w którym kocie ścieżki krzyżują się z obrazami mistrza. Dziecko wraz z zaczarowaną kotką Chiką wkracza w świat sztuki. Poznaje najważniejsze dzieła Claude’a Moneta, a przy tym świetnie się bawi, obserwując perypetie kotki i jej właściciela.

Należąca do Claude’a Moneta porcelanowa kotka Chika ożywa i wyrusza na poszukiwanie przygód. Niesforny zwierzak wskakuje wprost do obrazów mistrza i sieje w nich niemałe spustoszenieWreszcie malarzowi udaje się złapać psotną kotkę. Czas, aby wróciła do swojej dawnej, porcelanowej postaci.

Postać Chiki została zainspirowana prawdziwą porcelanową figurką kota, którą Monet dostał w prezencie. Ceramiczna kotka spędziła wiele lat zwinięta na poduszce w domu Moneta w Giverny, we Francji.

*opis pochodzi od wydawcy

Autorka: Lily Murray

Ilustracje: Becky Cameron

Dla kogo: 3-7 lat

Wydawnictwo: CzytaLisek

Do kupienia: TU

Książka objęta patronatem magazynu Świerszczyk!

Polecamy!

mlodzi_przyrodnicy_swierszczyk_B.jpg

„Młodzi Przyrodnicy. Pająki”

Premiera: 28 września

W książce „Pająki” czytelnicy przyjrzą się polskim pająkom z bliska w ich naturalnym środowisku. Dowiedzą się, gdzie ich szukać i jak je rozróżniać. Poznają typy pajęczyn i zaobserwują, jak konstruuje się je krok po kroku. Dowiedzą się, jak wyglądają pajęcze gody, gdzie samice składają jaja i czy opiekują się młodymi. Rozszyfrują zagadkę babiego lata. Poznają pająka o najsłodszej polskiej nazwie – zyzusia tłuściocha, a także gatunek, który umie biegać po wodzie i nurkować albo udawać… mrówkę. Dowiedzą się, które pająki mieszkające w domach są naszymi sprzymierzeńcami i dlaczego nie należy ich zabijać.

„Młodzi Przyrodnicy. W górach”

Premiera: 28 września

W książce „W górach” czytelnicy zobaczą, jak wygląda przyroda w polskich górach podczas całego roku kalendarzowego. Będą wędrować razem z niedźwiedzicą Kamą i jej młodymi od wczesnej wiosny, kiedy to niedźwiedzica obudziła się z zimowego snu, aż do późnej jesieni, gdy stara się jeść jak najwięcej, żeby przygotować się do kolejnej hibernacji. Dowiedzą się, jak niedźwiedzie zdobywają pożywienie, jak uczą młode samodzielności i jakie czyhają na nie niebezpieczeństwa.

Poznają wygląd i zwyczaje innych zwierząt zamieszkujących górskie szczyty, hale i lasy: wilków, rysi, kun, świstaków, kozic, mysikrólików, puchaczy i wielu innych. Zaobserwują pluszcza nurkującego w rwącym potoku i ptaki przygotowujące się do jesiennych wędrówek.

Dzięki pięknym, realistycznym ilustracjom zobaczą gniazdo orłów na niedostępnym skalnym występie, górskie hale pokryte dywanem kwiatów, wezbranych górski potok. Dowiedzą się, jak wygląda piętrowy układ roślin, czym są hala i halny oraz jak podczas toków zachowują się głuszce i skąd pochodzi ich nazwa.

*opis pochodzi od wydawcy

Autor: Patrycja Zarawska

Dla kogo: starszaki 6 -12 lat

Wydawnictwo: WILGA

Do kupienia: „Młodzi Przyrodnicy. Pająki”: TU, „Młodzi Przyrodnicy. W górach”: TU

Książki objęte patronatem magazynu Świerszczyk Reporter!

Polecamy!

ADELKA_1200.jpg

„Adelka i kot wyjątkowy”, „Adelka i trudne słowo na E”

Poznajcie Adelkę. Ma prawie pięć lat, lubi rysować, chodzi do przedszkola, ma kochających rodziców, którzy chętnie z nią spędzają czas, jednak nie zawsze spełniają jej marzenia. Na przykład to o kocie – twierdzą, że jest jeszcze za mała. A jednak marzenie się spełnia! I przy okazji Adelka przekonuje się, czym jest prawdziwa wyjątkowość.

Innym razem dziewczynka poznaje słowo empatia, które warto znać, choć jest trudne do wymówienia. A wkrótce  przekona się, że czasami mała porażka jest tak naprawdę dużą wygraną.

Życie kilkulatki jest naprawdę ciekawe!

*opis pochodzi od wydawcy

Autorka: Anna Bichalska

Ilustracje: Beata Zdęba

Dla kogo: 4-8 lat

Wydawnictwo: BIS

Do kupienia: „Adelka i kot wyjątkowy”: TU , „Adelka i trudne słowo na E”: TU

Magazyn Świerszczyk poleca!

 

KRAINA EMOCJI 1200x1200.png

Premiera nowej serii o emocjach dla dzieci w wieku przedszkolnym

Kraina Emocji to cztery książeczki, bardzo kolorowe, kartonowe, wesołe, mimo tego, że bohaterowie zmagają się na ich kartach z trudnymi emocjami tj. lęk, złość, zazdrość, smutek. Opowieści zawarte na kartach książek pomagają oswoić maluchy z emocjami oraz odzyskać dobry nastrój.

Wszystkie książki z serii zachwycają bajkowymi, pełnymi szczegółów ilustracjami Kasandry, które znajdują się na każdej stronie.

Pożegnaj zazdrość! pokazuje , że choć niełatwo jest zaakceptować niektóre zmiany w życiu, to można spróbować znaleźć ich pozytywne strony. A wtedy wszystko się zmieni na lepsze.

Pożegnaj smutek! pokazuje, że chociaż dzień wstaje smutny, można go zmienić w święto radości. Są na to sprawdzone sposoby.

Pożegnaj złość! pokazuje, że ma nic złego w złoszczeniu się, ale nie można dać się ponieść wściekłości, krzywdząc przy tym innych.

Pożegnaj lęk! pokazuje, że czasami wszyscy trochę się boją, a dzięki rozmowie o swoich emocjach lęk wydaje się mniejszy i łatwiej go przezwyciężyć.

*opis pochodzi od wydawcy

Autorzy: Ana Serna, Henar Íñigo

Tłumaczenie: Anna Kozaczewska

Dla kogo: 3+

Wydawnictwo: JUPI JO!

Do kupienia: TU

Magazyn Świerszczyk poleca!

pomelon .jpg

Pomelon 2022

Plebiscyt na NAPRAWDĘ najlepszą polską zabawkę

Pomelon. Choć nazwa brzmi nieco enigmatycznie, to wkrótce będzie nośnikiem dobrej jakości w branży dziecięcej. Marka POMELODY postanowiła przeprowadzić plebiscyt, w którym docenione zostaną wybrane marki tworzące przemyślane i estetyczne produkty dla dzieci. Nagrodą Pomelona wyróżnione zostaną trzy produkty polskich marek dziecięcych w następujących kategoriach: innowacja, edukacja i sztuka. Nagrody zostaną wręczone w październiku 2022, głosowanie publiczności odbędzie się we wrześniu.

POMELODY na co dzień tworzy w branży dziecięcej i przykłada ogromną wagę do tego, co chce przekazać małemu odbiorcy. Mając świadomość tego, że ich  społeczność to kilkadziesiąt tysięcy rodzin, które cenią sobie opinię marki, chcą polecać im tylko to, z czego sami nie wahaliby się korzystać.

W odpowiedzi na pytania klientów o polecenie wartościowych rzeczy do zabawy, powstała idea nagrody Pomelon.

Zespół POMELODY oraz grupa najlepszych zabawkowych ekspertów przetestuje nadesłane zabawki, by zdecydować, które z nich wyróżniają się przemyślanymi rozwiązaniami, dobrą jakością i dbałością o estetykę. Nagroda Pomelona to okazja do promocji marek, które mają dużo do zaoferowania, ale giną wśród masowej produkcji.

Udział marek w konkursie nie wiąże się z żadnymi opłatami, dzięki czemu będzie szeroko dostępny, a sama nagroda uczciwa i transparentna.

Plebiscytowi patronuje Magazyn Świerszczyk!

Zachęcamy do udziału w plebiscycie i oddania głosu TUTAJ

zwierzoskop_swierszczyk2.jpg

„Zwierzoskop”

Premiera: 20 września

Twoje dziecko lubi zagadki? Interesują je zwierzęta? Wspaniale, w takim razie sięgnij po „Zwierzoskop”!

„Zwierzoskop” to zbiór 19. zagadek dotyczących zwierząt. W zabawnych, napisanych prostym językiem tekścikach zawarte są wskazówki, które pozwolą dziecku odgadnąć o jakie zwierzę chodzi.

Zagadki zawierają także wiele ciekawych informacji o życiu i zwyczajach zwierząt. Z opisów młody czytelnik może dowiedzieć się jak dane zwierzę poluje, czemu służy jego specyficzne umaszczenie, jak wygląda jego życie rodzinne.  Każdemu opisowi zwierzęcia towarzyszy piękna ilustracja. W rysunku oka danego gatunku również zaszyfrowane jest rozwiązanie szarady. Wspólne czytanie „Zwierzoskopu” będzie doskonałą zabawą dla całej rodziny.

*opis pochodzi od wydawcy

Autorki: Marie Donzelli, Marie Gastaut

Tłumaczenie: Paweł Łapiński

Dla kogo: 6-9 lat

Wydawnictwo: POLARNY LIS

Do kupienia: TU

Książka objęta patronatem magazynów Świerszczyk oraz Świerszczyk Reporter!

Polecamy!

3.png

„Elementarz. Nauka czytania metodą sylabową”

Książka przygotowana do nauki liter i czytania przy użyciu metody sylabowej rekomendowanej przez MEN. Dziecko uczy się rozpoznawać poszczególne litery, łączy je w sylaby i odczytuje słowa z nich powstające. Od prostych wyrazów jednosylabowych stopniowo podwyższany jest stopień trudności. W każdym wyrazie wielosylabowym dla ułatwienia nauki sylaby zaznaczane są kolorami.  

Wprowadzeniu kolejnej litery towarzyszy zabawna rymowanka, która utrwala wyrazy i motywuje do stopniowej nauki. Humor rymowanek ułatwia dziecku zdobywanie nowej umiejętności i utrzymanie zainteresowania kolejnymi etapami nauki. 

Dodatkowo w elementarzu pojawiają się ćwiczenia zaznajamiające czytelnika z pismem pisanym.

Dlaczego warto skorzystać z tej książki?                                                                                     

 • Treść i metodologia zgodna z podstawą programową MEN.
 • Układ graficzny wyrazów ułatwiający koncentrację uwagi.
 • Zabawne rymowanki do czytania dające satysfakcję z podjętego wysiłku.
 • Przykłady pokazujące użycie litery na początku, w połowie i na końcu wyrazu.
 • Ćwiczenia utrwalające zdobyte umiejętności i doskonalące sprawność czytania. 

*opis pochodzi od wydawcy

Dla kogo: 6+

Wydawnictwo: BOOKOLIKA

Do kupienia: TU

Książka objęta patronatem magazynu Świerszczyk!

Polecamy!

TajemniceDabrowki3Dwww-(1).png

„Tajemnica Dąbrówki”

Premiera: 15 września

Rodzeństwo Lipowskich po raz kolejny musi zmierzyć się ze słowiańskimi demonami.

Trwają gorące wakacje, ale mama musi wrócić do pracy. W związku z chorobą cioci Mirki pojawia się pomysł zatrudnienia niani.

Zagorzałą przeciwniczką nowych opiekunek staje się ośmioletnia Tosia, która uważa się za już prawie dorosłą. W wyniku kłamstw dziewczynki zatrudniona w roli niani zostaje tajemnicza pani Sroga, która od razu łapie świetny kontakt z Dąbrówką.

Ze wszystkich członków rodziny jedynie Tosia jest nieufna wobec nowej niani. Pani Sroga wydaje jej się nie do końca zwyczajnym człowiekiem.

Nikt jednak nie wierzy dziewczynce, ponieważ wszyscy uważają, że znowu kłamie.

*opis pochodzi od wydawcy

Autorka: Katarzyna Berenika Miszczuk

Ilustracje: Marcin Minor

Dla kogo: 7+

Wydawnictwo: MIĘTA

Do kupienia: TU

Książka objęta patronatem magazynu Świerszczyk!

Polecamy!

ogorek_plyta.png

„Inspektor Ogórek – czas na zdrowie”

Premiera: 9 września

Centrum Uśmiechu to zespół, który tworzy muzykę dla dzieci od dwudziestu lat.

U podstaw filozofii zespołu leży to, by o rzeczach ważnych, dotyczących szeroko rozumianego zdrowia oraz aktywności fizycznej, śpiewać w sposób zrozumiały dla najmłodszych, przy czym, by ton piosenek nie miał charakteru moralizatorskiego. Ich największe hity takie jak „Olimpiada w Jarzynowie”„Gruszka” czy „Światła drogowe” wygenerowały ponad 150 milionów odtworzeń i znają dzieci w całym kraju.

Chcąc jeszcze mocniej uświadamiać najmłodszym, jak ważne jest budowanie odporności poprzez mądry wybór tego co i jak jemy powstała (już 9) płyta Centrum Uśmiechu pt. „Inspektor Ogórek – czas na zdrowie”, na której znajdują się prowitaminowe piosenki.

I tak dzieci poznają m.in. w jakich owocach i warzywach znajdują się takie witaminy jak C, A czy D. Na płycie nie zabraknie również największych hitów zespołu m.in.: „Gruszka””Olimpiada w Jarzynowie” czy „Jarzynowa gimnastyka”. Do tej pory ukazały się trzy single promujące album, w których główną rolę odgrywa „Inspektor Ogórek”.

Najnowsza piosenka, do której powstał animowany, kolorowy teledysk to „Ekostatek”. Tym razem Inspektor Ogórek wyrusza w morską podróż, podczas której przybliża najmłodszym tematykę związaną z tym jak ważne jest dbanie o środowisko wodne, jako miejsce w którym żyją ryby. Ponadto, dzieci dowiadują się, że spożywanie ryb dostarcza organizmowi wielu cennych witamin, w tym niezwykle ważnej witaminy D, odpowiedzialnej za właściwy rozwój ludzkiego organizmu.

* opis pochodzi od wydawcy

Wykonawca: Zespół Centrum Uśmiechu

Do kupienia: TU

Płyta objęta patronatem magazynu Świerszczyk!

Polecamy!

Demokracja 1200x1200 01.jpg

„Kto tu rządzi? Demokracja od podwórka”

Kto tu rządzi? Dlaczego on? I czy to jest fair?

Wbrew pozorom codziennie się nad tym zastanawiasz. Dyskutujesz o tym z kolegami, kłócisz się z rodzicami (to znaczy – ustalasz! ustalasz zasady), co jest sprawiedliwe i dobre dla Ciebie i dla nich. I świetnie! Tak właśnie powstaje sprawiedliwość społeczna. Każdy ma prawo głosu – tak działa demokracja. Moja i twoja – codzienna demokracja.

Tak jak istotna jest demokracja w domu, tak samo w państwie.

Ważne, żebyś wiedział (i rozumiał), co się w nim dzieje.

Tylko wtedy będziesz mógł ocenić, czy Ci to służy, czy raczej uwiera. Bo tylko wtedy możesz coś zmienić.

*opis pochodzi od wydawcy

Autorka: Grażyna Bąkiewicz

Ilustracje: Artur Nowicki

Dla kogo: 8+

Wydawnictwo: LITERATURA

Do kupienia: TU

Książka objęta patronatem magazynu Świerszczyk!

Polecamy!

Jajko k R 1200x1200 02.jpg

„Jajko króla Robotyka”

W odległej galaktyce, a może wcale nie takiej odległej, król Robotyk dostał na śniadanie jajko. Bielało gładziście w metalowej krainie. Nie przypominało niczego, co znane. Było obce.

– Nie chcemy nieznanego! Trzeba to zniszczyć! Zmiażdżyć! Unicestwić! – warczeli dworzanie.

Skąd w mieszkańcach zamku tyle niechęci i zajadłości? Z powodu tego maleństwa?

Historia stara jak świat i na wskroś aktualna bajka z niespodzianką w środku.

*opis pochodzi od wydawcy

Autorka: Zofia Stanecka

Ilustracje: Bartek Brosz

Dla kogo: 5+

Wydawnictwo: LITERATURA

Do kupienia: TU

Książka objęta patronatem magazynu Świerszczyk!

Polecamy!

Moc Amelki II 1200x1200 02.jpg

„Moc Amelki”

Amelka, tak jak tysiące ukraińskich dzieci, musiała uciekać przed bombami, wybuchami, czołgami wjeżdżającymi do miast i miasteczek. Swój nowy dom znalazła w Polsce, tu chodzi do szkoły, rozwija swoje talenty, śpiewa i maluje.

Może w waszej klasie też zjawili się nowi uczniowie? Pewnie na początku nie można się było z nimi dogadać? A nauczyciele nie bardzo wiedzieli, jak prowadzić lekcje?

To skomplikowana i niełatwa sytuacja dla nas wszystkich, dorosłych i dzieci. Najważniejsze, żeby nowe koleżanki i nowi koledzy poczuli się tu bezpiecznie.

Tak jak Amelka, dziewczynka, której moc powoduje, że ludziom miękną serca.

*opis pochodzi od wydawcy

Autorka: Barbara Gawryluk

Ilustracje: Aleksandra Krzanowska

Dla kogo: 9+

Wydawnictwo: LITERATURA

Do kupienia: TU

Książka objęta patronatem magazynu Świerszczyk!

Polecamy!

mlodzi_przyrodnicy_jesien_okladka_3D.png

„Młodzi przyrodnicy. Jesień”

Premiera: 7 września

„Jesień” to trzeci z tomów dotyczących polskiej przyrody podczas kolejnych pór roku. Omówiono w nim mnóstwo przyrodniczych ciekawostek, jakie młody czytelnik ma szansę zobaczyć i znaleźć jesienią.

Z tej książki dziecko dowie się, jakie kwiaty kwitną jesienią w naturze, a jakie już tylko w ogrodach. Zaobserwuje ptaki, które odlatują na zimę, oraz te, które zostają w Polsce, a nawet przylatują do nas z jeszcze zimniejszych terenów. Przeczyta o tym, jak zwierzęta przygotowują się do zimy i gromadzą zapasy; które z nich zapadną w hibernację, a które wcale nie zasypiają i jak sobie wtedy radzą.

Zrozumie, dlaczego większość roślin jesienią traci liście oraz dlaczego niektóre jednak nie opadają. Rozpozna liście różnych drzew oraz szyszki. Wybierze się na jesienne wrzosowisko, a także na grzybobranie, na którym oprócz znanych grzybów pozna też fascynujące dziwaki rosnące w polskich lasach. Cały ten materiał zilustrują piękne zdjęcia polskiej przyrody.

Dodatkowo, dzięki kodom QR dziecko nauczy się rozróżniać głosy różnych zwierząt i rozpozna je podczas spaceru. Wzór dzienniczka obserwatora pozwoli notować obserwacje, słowniczek – zrozumieć trudniejsze pojęcia, a indeks – odnaleźć szybko dane zwierzę czy roślinę.

Książka zawiera też praktyczne wskazówki, np. jak skonstruować deszczomierz, wyhodować własne drzewo, zrobić figurki z kasztanów i żołędzi, kukurydzianą kukiełkę i dyniowe rzeźby.

*opis pochodzi od wydawcy

Autor: Patrycja Zarawska

Dla kogo: starszaki 6 -12 lat

Wydawnictwo: WILGA

Do kupienia: TU

Książka objęta patronatem magazynu Świerszczyk Reporter!

Polecamy!

FBpost_1200x1200.png

„Odwagi, Pinku! Książka o odporności psychicznej dla dzieci i rodziców trochę też”

Premiera: 7 września

- Cześć, jestem Pink!

- Cześć, Pinku!

- Ale ja nie mówię do ciebie, tylko do nich.

- Aaaa, do dzieciaków?

- Tak! I teraz się zgubiłem, i nie wiem co powiedzieć.

Pink, mały niebieski stwór, jedno ucho ma okrągłe, a drugie trójkątne. Uwielbia babeczki bananowe, swoich przyjaciół i grę na ukulele. Nie lubi kożuchów na mleku i Fiszki, a także gdy ktoś go okłamuje. Nie lubi też występować publicznie. Bardzo go to stresuje.

A Ciebie co STRESUJE? Czego się czasem BOISZ? Wiesz, to zupełnie normalne, że w życiu zdarzają się trudne momenty. Że na myśl o nadchodzących wyzwaniach czujemy obawę i boli nas brzuch. Że czasem jesteśmy smutni, a czasem wybuchamy złością jak wulkan. Na szczęście są sposoby, by sobie z tym poradzić.

Pomóż Pinkowi odnaleźć odwagę i naucz się radzić sobie z przeciwnościami losu!

„Odwagi, Pinku!” – to najnowsza książka Urszuli Młodnickiej i Agnieszki Waligóry, autorek bestsellera „Jesteś ważny, Pinku!” – sprzedanej w ponad 150 tys. egzemplarzy i „Jesteś prawdziwym przyjacielem, Pinku!” – książki nominowanej do nagrody Bestsellery Empiku 2021!

*opis pochodzi od wydawcy

Autorki: Urszula Młodnicka, Agnieszka Magdalena Waligóra

Dla kogo: 6+

Wydawnictwo: SENSUS

Do kupienia: TU

Magazyn Świerszczyk poleca!

 

okładka.jpg

„Elementarz. Nauka pisania. Ćwiczenia grafomotoryczne”

Elementarz zawiera kilkanaście stron ćwiczeń grafomotorycznych (usprawniających pracę ręki), ćwiczenia uczące stopniowo pisania wszystkich liter alfabetu polskiego, łączenia poszczególnych liter, sylab, pisania wyrazów i zapisywania całych zdań.

Całościowe podejście do grafomotoryki w jednej książce to wspaniałe kompendium Twojego dziecka.

Dlaczego warto skorzystać z tej książki?                                                                                        

 • Treść i metodologia zgodna z podstawą programową MEN
 • Ćwiczenia na koncentrację uwagi i koordynację pracy oka i ręki.
 • Stopniowe nauka pisania liter podzielona na etapy, pozwalające naturalnie zapamiętać prawidłową kolejność pisania litery.
 • Przykłady pokazujące użycie litery na początku, w połowie i na końcu wyrazu.
 • Na końcu ćwiczenia utrwalające zdobyte umiejętności i doskonalące sprawność pisania.

*opis pochodzi od wydawcy

Dla kogo: 6+

Wydawnictwo: BOOKOLIKA

Do kupienia: TU

Książka objęta patronatem magazynu Świerszczyk!

Polecamy!

oxford_3.jpg

Produkty marki Oxford to przepiękne zeszyty, notatniki, kalendarze oraz bloki, które wyróżniają się wysoką jakością oraz niezwykle wysokim komfortem użytkowania.

Teraz oferta firmy wzbogacona została o niezwykłe nowości od firmy Hamelin – wyjątkowe farby plakatowe, plastelinę oraz nowe rodzaje bloków!

Plastelina

 • Intensywne kolory
 • Nie brudzi rąk
 • Bezpieczna dla dzieci i nietoksyczna
 • Plastelinę z ulepionych figurek można ponownie wykorzystać

Farby

 • Nieograniczone możliwości tworzenia – farby dobrze mieszają się ze sobą tworząc nową paletę kolorów
 • Łatwo rozprowadzają się na różnego rodzaju materiałach
 • Odporne na działanie światła i ścieranie
 • Nietoksyczne, bezpieczne dla dzieci i łatwo zmywają się z rąk

Bloki

 • Odporne na wielokrotne ścieranie gumką
 • Modne, pastelowe jak również klasyczne kolory zapewniają atrakcyjność prac plastycznych i artystycznych
 • Kolorowy papier barwiony w masie sprawia, że wydzieranki mają kolorowe krawędzie

Kompletujesz właśnie wyprawkę dla dziecka? Nie zwlekaj! Pozwól mu cieszyć się najwyższą jakością produktów marki Oxford!

Magazyn Świerszczyk poleca!

reporter poleca.jpg

Leśniczy Piątek został tatą! Jednak okazuje się, że złotowłosa Anielka nie jest zwyczajnym dzieckiem. Czy mogło być inaczej w Dolinie Bagiennej Trawy przepełnionym pradawną magią?

Leśniczy Piątek ma codziennie pełne ręce roboty. W jego lesie mieszkają nie tylko zwykłe zwierzęta, ale i utopce, dziwożony i licha leśne. Każde z nich ma swoje zwyczaje i tajemnice, a Piątek wciąż uczy się od nich czegoś nowego i przeżywa niezwykłe przygody.
Jeśli i Wy chcecie je przeżyć – zajrzyjcie do najbliższego lasu. Spójrzcie w korony starych drzew, weźcie głęboki oddech, pachnący igliwiem i leśnym wiatrem, zanurzcie się w ciszy… Zaraz – jakiej ciszy? Słyszycie szmery, szepty, pomruki i śpiewy? To las mówi do Was!
Zapraszamy na niezwykłą wyprawę. Niech las Was zachwyci i urzeknie, jak nas, leśników.

*opis pochodzi od wydawcy

Poznaj całą serię książek o przygodach Leśniczego Piątka:


1. Co w trawie piszczy

co w trawie piszczy.png

2. O czym szumi las

o czym szumi las.png

3. Na tropie sześcioptaka

szescioptak.png

4. Dębowa kołyska

debowa kolyska.png

Autor: Paweł Wakuła

Ilustracje: Paweł Wakuła

Dla kogo: 7/8+

Wydawnictwo: LITERATURA

Książka objęta patronatem magazynu Świerszczyk Reporter!

Polecamy!

 

wyprawa_do_lasu_okladka.jpg

„Wyprawa do lasu”

Premiera: 17 sierpnia

Wyrusz z nami na niezapomnianą wyprawę do lasu! Podążaj tropem zwierząt, obserwuj życie pod kamieniem, posłuchaj szmeru wody w strumyku, poczuj słońce na twarzy.

Ta pięknie zilustrowana książka pokaże dzieciom, jak planować krótkie wycieczki do lasu, jak się w nim zachowywać i odkrywać cuda natury.

Podczas wycieczki do lasu przyroda otacza nas ze wszystkich stron. Możemy zobaczyć wiele ciekawych rzeczy, chociaż nie wszystkie da się dostrzec gołym okiem. Bez względu na to, czy jesteś dzieckiem, czy dorosłym, wytęż zmysły i skoncentruj całą uwagę na wrażeniach i bodźcach, które odbierasz. Podczas spaceru nie musisz wszystkiego wiedzieć. Nigdzie się nie spiesz. Poczuj, że jesteś częścią natury i ciesz się jej bliskością.

*opis pochodzi od wydawcy

„Wyprawa do lasu”

Autor: Mariona Tolosa Sisteré

Dla kogo: 3+

Wydawnictwo: DEBIT

Do kupienia: TU

Książka objęta patronatem magazynu Świerszczyk!

Polecamy!

Trop_Sekret_1200x1200_2.png

Biuro Śledcze Trop Sekret. Inka i Filip wkraczają do akcji

Autorka: Joanna Jagiełło

Ilustrator: Tomek Kozłowski

Premiera: 10 sierpnia 2022 r.

Razem z Inką i Filipem rozwiązuj najbardziej zawikłane zagadki!

Biuro Śledcze Trop Sekret to najnowsza seria detektywistyczna Joanny Jagiełło – uznanej autorki książek dla dzieci i młodzieży. Zabawna, wciągająca, pełna nietuzinkowych postaci i… interaktywna: w każdym śledztwie znajdziecie zadania dla młodych detektywów!

Kiedy tata Inki i tata Filipa zakładają Biuro Śledcze Trop Sekret, mają nadzieję na poważne dochodzenia i duże pieniądze. Za to dzieci koniecznie chcą pomóc rozkręcić interes i są gotowe rozwiązać każdą zagadkę, choćby wydawała się nie do rozwiązania. Tym bardziej że w pozornie spokojnych Milutkach różne rzeczy znikają albo zostają znalezione w bardzo tajemniczych okolicznościach. I właśnie wtedy Inka i Filip wkraczają do akcji. Przecież to świetna zabawa!

* opis pochodzi od wydawcy

Tytuł: Biuro Śledcze Trop Sekret. Inka i Filip wkraczają do akcji

Autor: Joanna Jagiełło

Ilustrator: Tomek Kozłowski

Wydawnictwo: SŁOWNE MŁODE

Wiek: nieco strasi 6‒11 lat

DO KUPIENIA: TU

Magazyn Świerszczyk poleca!

 

 

dziki_poradnik_przetrwania_okladka_3D.jpg

„Dziki poradnik przetrwania”

Premiera: 10 sierpnia

W naszym bezpiecznym, uporządkowanym życiu rzadko myślimy o nieszczęśnikach z drugiego końca łańcucha pokarmowego. A w przyrodzie nie ma zmiłuj – jeśli jesteś mały, musisz kombinować, inaczej cię zjedzą. Mnogość strategii, trików i chytrych forteli jest powalająca, a kreatywność zwierząt w wymyślaniu sposobów na przetrwanie – wprawia w osłupienie.

Przygotuj swoją szczękę na powolne opadanie, bo to NIE jest zwykły zbiór ciekawostek o zwierzętach. To opowieść o przebiegłych geniuszach, bezczelnych oszustach, a także o tych, którzy bronią się… klejem, kupą i włosami. Niektóre strategie – przywdzianie solidnej zbroi, zaopatrzenie się w groźną broń czy zatrudnienie agencji ochroniarskiej – od razu brzmią sensownie. Okazuje się jednak, że używanie własnej głowy zamiast drzwi do domu, udawanie czyjejś stopy, pupy czy języka albo namalowanie sobie oczu na plecach tak samo dobrze chroni przed drapieżnikami.

Na każdego wroga jest sposób, a pomysłowość natury nie ma granic – w myśl zasady, że jeśli coś jest głupie, ale działa, to wcale nie jest głupie.

*opis pochodzi od wydawcy

Autor: Agnieszka Graclik

Dla kogo: starszaki 9-12 lat

Wydawnictwo: WILGA

Do kupienia: TU

Książka objęta patronatem magazynu Świerszczyk Reporter!

Polecamy!

Zwierzus.png

„Zwierzuś”

Są psy mądrale i pieski głupieski. I nie ma powodu, żeby sądzić, że te drugie są gorsze od pierwszych. Kocie noworodki wyrastają na bezczelne koty-psoty. Tłuką się całymi dniami, ale przestrzegają jakichś tajemniczych reguł i nigdy nie robią sobie nawzajem krzywdy. Podglądacze życia zwierząt muszą liczyć się z tym, że nie wszytko, co zobaczą, będzie miłe, słodkie i malownicze. Ale za to na pewno prawie wszystko ciekawe.

*opis pochodzi od wydawcy

Autor: Joanna Papuzińska

Ilustracje: Aleksandra Krzanowska

Dla kogo: nieco starsi 6+

Wydawnictwo: LITERATURA

Do kupienia: TU

Książka objęta patronatem magazynu Świerszczyk!

 

Jak pies z kotem.png

„Jak pies z kotem”

Kto powiedział, że pies nie może przyjaźnić się z kotem? Może! Azor i Mruczek są tego najlepszym przykładem.

Przyjaciele spełniają swoje marzenie i budują przytulny domek, z kominkiem na zimowe wieczory i dachem do obserwowania gwiazd. W domku przyjmują swoich gości, którzy cieszą się ich szczęściem. Tylko świnka Przeklinka, obserwująca radość przyjaciół, strasznie im zazdrości i próbuje popsuć ich nowe lokum…

*opis pochodzi od wydawcy

Autor: Paweł Wakuła

Ilustracje: Elżbieta Śmietanka

Dla kogo: 3+

Wydawnictwo: LITERATURA

Do kupienia: TU

Książka objęta patronatem magazynu Świerszczyk!

Woda-3d.png

„Woda. Chlupiące historie, które bawią i uczą”

Premiera: 13 lipca

Czy na pustyni jest woda? Dlaczego łzy są słone? Co się dzieje w wodociągach? Na czym polega obieg wody? Ile wody zawiera ciało człowieka?

Na te i wiele innych pytań płynnie i przekonująco odpowiada Susanne Orosz. Autorka w osiemnastu ciekawych historiach ukazała różne zagadnienia związane z wodą.

Celem publikacji jest pobudzenie zainteresowania problematyką wody i przekazanie informacji w pouczającej, ale lekkiej formie. Opowieści zawarte w tej wartościowej książce pokazują, jak ważny dla ludzi, zwierząt i przyrody jest błękitny żywioł. I że zajmowanie się nim przysparza mnóstwa radości.

Towarzysząc głównym bohaterom w ich przygodach, dzieci będą między innymi: razem z Sarą zastanawiać się, gdzie jest woda, skoro ciągle pada deszcz? Z Leonem skakać z trampoliny do basenu. A nawet zatroszczą się o strumień, który płynie w pobliżu szkoły Friedricha.

Daj się ponieść nurtowi tych opowieści!

*opis pochodzi od wydawcy

Autorka: Susanne Orosz

Ilustracje: Meike Töpperwien

Dla kogo: nieco starsi 6-8 lat

Wydawnictwo: ToTamto

Do kupienia: TU

Książka objęta patronatem magazynów Świerszczyk oraz Świerszczyk Reporter!

Polecamy!

891973_Moja krew ma moc oklejka.png

„Moja krew ma moc”

Adaś jest wesołym przedszkolakiem: uwielbia dinozaury, swojego psa Szalika i grę w piłkę. Ale pewnego dnia zauważa, że brakuje mu sił. Zaniepokojona mama idzie z nim do lekarza, który stawia diagnozę: chłopiec ma anemię. To dlatego, że jadł za dużo słodyczy. Co zrobić, żeby jego krew odzyskała utraconą moc? Jest na to sposób: dieta bogata w produkty zawierające żelazo.

„Moja krew ma moc” to doskonała książka dla wszystkich przedszkolaków, ale przede wszystkim dzieci ze złymi nawykami żywieniowymi. W szczegółowy, ale bardzo przyjazny i humorystyczny sposób przeprowadza najmłodszych czytelników przez takie etapy jak: pobieranie krwi, wizyta u lekarza, spotkanie z dietetykiem aż do trwałej zmiany jadłospisu.

Książka nie straszy, ale uczy. Dzięki niej dzieci dowiedzą się, jak istotną funkcję pełnią czerwone krwinki, jak ważne dla organizmu jest żelazo, a jak bezwartościowe – śmieciowe jedzenie. Kolorowe ilustracje sprawią, że nawet te dzieci, które nie lubiły warzyw, wykorzystają zawarte w książce przepisy i zamienią bezwartościowe produkty na pyszne i zdrowe kule mocy! Z żelazem, oczywiście.

*opis pochodzi od wydawcy

Autor: Justyna Wodowska

Ilustracje: Magdalena Jakubowska

Wydawnictwo: Dwukropek

Dla kogo: 3-5 lat

Do kupienia: TU

Magazyn Świerszczyk poleca!

 

 

O pszczole.png

„O pszczole, która myślała, że to źle być pszczołą”

Pszczoła Stefcia jest już bardzo zmęczona. Lata od samego rana, dźwiga kwiatowy pyłek i nie ma czasu nawet się napić! W dodatku nie do końca wie, po co właściwie tak się męczy. Żeby królowa matka się najadła?

– Stefcia, królowa matka cię wzywa!

Motyla noga! Czyżby czytała w Stefci myślach? Teraz czeka Stefanię zasłużona bura…

*opis pochodzi od wydawcy

Autor: Paulina Płatkowska

Ilustracje: Aleksandra Krzanowska

Dla kogo: 3+

Wydawnictwo: LITERATURA

Do kupienia: TU

Książka objęta patronatem magazynu Świerszczyk!

Gdzie sie zwierze spac wybierze.png

„Gdzie się zwierzę spać wybierze?”

Stary niedźwiedź mocno śpi. Gdzie? O tym właśnie mówi ta książka. Dowiecie się z niej, gdzie śpią różne zwierzęta.

Tylko cicho! Zwierzęta też nie lubią, jak się je nagle budzi.

Książeczka z twardymi kartkami, o przyjaznym formacie i zaokrąglonych rogach – idealna do małych rączek.

Do druku użyto farb spełniających normy bezpieczeństwa UE wymaganych przy produkcji książek dla dzieci i niemowląt.

*opis pochodzi od wydawcy

Autor: Ewa Podleś

Ilustracje: Ewa Podleś

Dla kogo: 3+

Wydawnictwo: LITERATURA

Do kupienia: TU

Książka objęta patronatem magazynu Świerszczyk!

Jezyk Jezyny.png

„Jeżyk i jeżyny”

Jeżykowi wydaje się, że nikt nie chce go przytulić, bo jest kolczasty. Zmartwieni przyjaciele próbują mu pomóc to zmienić. Ale pomysł jego mamy jest najlepszy. „Jeżyk i jeżyny” to opowieść o jeżyku, który uwierzył, że jest wyjątkowy.

Książeczka z twardymi kartkami, o przyjaznym formacie i zaokrąglonych rogach – idealna do małych rączek.

Do druku użyto farb spełniających normy bezpieczeństwa UE wymaganych przy produkcji książek dla dzieci i niemowląt. 

*opis pochodzi od wydawcy

Autor: Marcin Brykczyński

Ilustracje: Daniel Włodarski

Dla kogo: 3+

Wydawnictwo: LITERATURA

Do kupienia: TU

Książka objęta patronatem magazynu Świerszczyk!

FB_post_MN_cl_kreacja_NEGCAT_ced0ba148.png

„Kot Maruda”

Premiera: 15 czerwca

Koty zwykle lubią bawić się zabawkową myszką, a czasem też mruczą! Ale nie Max — on woli wpatrywać się nieruchomo w ścianę. Członkowie jego nowej rodziny po kolei tracą entuzjazm do zwierzaka, poza chłopcem, który tak kocha swojego kota, że zrobiłby wszystko, byle tylko go zatrzymać. Nawet to, czego nie lubi. Jak się okaże, dzięki temu cała historia dobrze się skończy.

„Kot Maruda” autorstwa Sophie Blackall to przepięknie ilustrowana opowieść o prawdziwej przyjaźni, która często by rozkwitnąć potrzebuje czasu, o poświęceniach, a przede wszystkim.. o kotach i czytaniu!

*opis pochodzi od wydawcy

Autor: Sophie Blackall

Dla kogo: 3-5 lat

Wydawnictwo: CzytaLisek

Do kupienia: TU

Magazyn Świerszczyk poleca!

 TOPR_tatrzanska-przygoda_FRONT.JPG

„TOPR. Tatrzańska przygoda Zosi i Franka”

Premiera: 14 czerwca

Zosia i Franek po raz pierwszy przyjeżdżają z rodzicami do Zakopanego. Dziewczynka ma dopiero siedem lat, ale wie, czego chce i jak postawić na swoim. Jej starszy o trzy lata brat jest bardziej nieśmiały. Ferie w Tatrach to dla nich wszystkich niezła lekcja. Los chce, że wynajmują pokoje w rodzinie ratowników TOPR-u. Gospodarz, pan Stanisław Gąsienica, jest już na emeryturze. Jego syn, Jędrzej, aktywnie działa w Pogotowiu. A wnuk, jedenastoletni Jaś, pójdzie pewnie kiedyś w ich ślady.

Rodzina z Warszawy niewiele wie o górach. Jednak jedenaście dni z ratownikami dużo zmieni. „Mieszczuchy” nauczą się na własnych błędach, jak bezpiecznie zdobywać Tatry, poznają prawdziwe akcje TOPR-u i historię Pogotowia. Dowiedzą się, co to są lawiny, dlaczego zimą, idąc w góry, warto mieć ze sobą detektor, sondę i... łopatkę. Jak pracują psy lawinowe. Jak chodzić po górach, żeby się nie męczyć.

Książkę wzbogaca blisko 150 zdjęć, m.in. z akcji ratowniczych, oraz krótkie filmy o TOPR-ze, do których odsyłają specjalne kody.

Takiej książki o Tatrach, Zakopanem, ratownikach górskich i turystach – dla czytelników od 9 do 100 lat – dotąd jeszcze nie było.

*opis pochodzi od wydawcy

Autor: Beata Sabała-Zielińska

Dla kogo: starszaki 9+

Wyadawca: Prószyński i S-ka

Do kupienia: TU

Książka objęta patronatem magazynu Świerszczyk oraz Świerszczyk Reporter!

Polecamy!

M0855_Mlodzi_Przyrodnicy_Lato_original.jpg

"Młodzi przyrodnicy. Lato"

Premiera: 1 czerwca

W tym tomie omówiono mnóstwo przyrodniczych ciekawostek, jakie młody czytelnik ma szansę zobaczyć i znaleźć latem. Dziecko dowie się, od czego pochodzą nazwy letnich miesięcy, co można zbierać na polu i w lesie, a jakie owoce, choć pięknie wyglądają, są trujące. Nauczy się rozpoznawać motyle, ważki, mrówki i gąsienice oraz zbierać leśne grzyby. Dowie się, dlaczego pokrzywy parzą, a owady żądlą. Pozna ekosystem morza, rzeki, jeziora i oczka wodnego, nauczy się rozpoznawać ryby i ślady w błocie.

Przyjrzy się pierzącym się ptakom i zajrzy pod napotykane kamienie. Będzie wiedziało, jak i kiedy należy obserwować ptaki, ssaki, owady i inne zwierzęta. Dzięki kodom QR nauczy się rozróżniać różnych zwierząt i rozpozna je podczas spaceru. Wzór dzienniczka obserwatora pozwoli notować obserwacje, a indeks – odnaleźć szybko dane zwierzę czy roślinę.

*opis pochodzi od wydawcy

Autor: Patrycja Zarawska

Dla kogo: starszaki 6 -12 lat

Wydawnictwo: WILGA

Do kupienia: TU

Książka objęta patronatem magazynu Świerszczyk Reporter!

Polecamy!

Madera_post(1200 × 1200 px).png

„Madera - Zielona Wyspa”

Premiera: 1 czerwca

Tuż obok Europy znajduje się niewielka wyspa, która zwie się Zieloną Wyspą. Może znacie jej nazwę? Ta wyspa to Madera. Rośnie tam wiele gatunków kwiatów, żyją różne zwierzęta oraz rozpościerają się piękne widoki.

Lubicie kwiaty? Wiosną na Maderze organizowany jest Festa da Flor, czyli Festiwal Kwiatów.

Chcecie poczuć dreszczyk emocji? Na Maderze czeka Was zjazd saniami z góry Monte.

Uwielbiacie długie spacery? Madera pokaże Wam cudne storczyki, strelicje i liany, a na koniec wykąpiecie się pod wodospadem.

Jeśli chcecie się dowiedzieć jeszcze więcej i poznać Maderę, zapraszamy Was na stronę tuptuptup.pl, gdzie znajdziecie różnorodne gry oraz zabawy, które przybliżą Wam wiedzę o różnych cudach tej pięknej wyspy.

*opis pochodzi od wydawcy

Autor: Fundacja CultureLab, Madeira Promotion Bureau

Dla kogo: 3-7 lat

Link do strony: Madera - Zielona Wyspa

Magazyn Świerszczyk poleca!

Nikos-wizu-1200x1200-okładka_04_.png

„Jeż Nikoś i tajemniczy przedmiot” (wydanie specjalne)

Premiera: 5 czerwca

Jeż Nikoś, kotek Kitku i Kasia to bohaterowie serii książek dla dzieci, której ideą jest przekazywanie ważnych treści przez zabawę. Mali czytelnicy poznali do tej pory trzy przygody drużyny Jeża Nikosia. Teraz w specjalny wydaniu serii będą mogli poznać tajemniczy przedmiot, który przybliży im ideę 17 celów zrównoważonego rozwoju. Bohaterowie przeżyją ciekawą przygodę, podczas której poznają interesujące i niejednokrotnie trudne zagadnienia, które przybliżą im wybrane cele i zobrazują je konkretnymi przykładami. Czytelnicy będą również mieli do wykonania kilka zadań.

Dodatkowe aktywności:

 • kolorowanki
 • zadania edukacyjno-rozwojowe

Daj się porwać fascynującym opowieściom jeża Nikosia!

*opis pochodzi od wydawcy

Autorka: Katarzyna Majzel-Pośpiech

Dla kogo: 5+

Wydawca: MEISEL

Do kupienia: TU

Książka objęta patronatem magazynu Świerszczyk!

Polecamy!

reklama fb 1080x1080.jpg
 
„Trening superkreatywności dla dzieci”

Premiera: 1 czerwca


Witajcie! Pozwólcie, że przedstawimy wam bohaterów naszej Innobajki. Przed wami Móżdżynka, jej brat Móżdżek i ich najlepszy przyjaciel Kikki. Wszyscy troje uwielbiają zagadki, łamigłówki i gry umysłowe, a najbardziej ze wszystkich zabaw lubią tę w wymyślanie wynalazków. Jednak nie byle jakich, tylko takich, które mogą kiedyś odmienić świat... Bo dla wynalazców świat nie ma granic ani barier.

Móżdżynka i przyjaciele zapraszają Cię do wspólnej zabawy. A więc zaczynamy ― przygoda z kreatywnością czeka! Pomóż naszym bohaterom stworzyć Maszynę do Wszystkiego, rozwiązuj wraz z nimi ćwiczenia i zagadki, główkuj nad zadaniami, a przede wszystkim świetnie się baw. A po wszystkim, kiedy już rozwiniesz w pełni swoją superkreatywność, także Ty dołączysz do grona Innowatorów!

*opis pochodzi od wydawcy

Autorki: Paulina Mechło, Olga Geppert

Dla kogo: 6+

Wydawca: Sensus

Do kupienia: TU

Magazyn Świerszczyk poleca!

 
Wielkie problemy małych ludzi_samo gnęć.jpg

„Nie daj się gnębić!”
(seria: Wielkie problemy małych ludzi)

Pewnie każdy choć raz doświadczył przykrości ze strony kolegów. Zdarza się, że ktoś powie coś niemiłego, szturchnie, zażartuje tak, że śmieje się tylko on sam. Bywa i tak, że ktoś robi niemiłe rzeczy bardzo często i po to, żeby sprawiać innym przykrość…

Ta książka w przystępny i niezwykle trafny sposób dotyka tematu dokuczania i nękania, zwłaszcza w szkole. Opisuje typowe sytuacje z życia dzieci i podsuwa mnóstwo praktycznych porad. Wszystko po to, by pomóc dzieciom znaleźć siłę do powiedzenia STOP przemocy wśród rówieśników.

Książki z serii „Wielkie problemy małych ludzi” przedstawiają ważne tematy dotyczące dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Czynią to w sposób przystępny, rzeczowy i kompetentny. Wszystkie tomiki serii powstają z udziałem wykwalifikowanych pedagogów i psychologów; ich autorami są ludzie, którym bliski jest świat dziecka. Ogromnym powodzeniem cieszy się także poprzednia część z tej serii: „Strach ma wielkie oczy”