Świerszczyk Reporter

Świerszczyk Reporter

Trzeci numer kwartalnika „Świerszczyk Reporter” od 1 lipca jest już w kioskach! Znajdziecie w nim nie tylko solidną porcję wiedzy przyrodniczej, lecz także mnóstwo wciągających zabaw, łamigłówek, krzyżówek, labiryntów oraz fantastyczną grę planszową.

okladka.jpg

Bohaterami tego wydania są wspaniałe morskie ssaki – walenie. Największego z nich, płetwala, Świerszczyk Bajetan spotkał w chłodnych wodach Prądu Peruwiańskiego, a zapis tej rozmowy naprawdę robi OLBRZYMIE wrażenie. Przy okazji – czy wiecie, że taki płetwal, gdyby umiał stanąć na ogonie, sięgałby do dachu dziesięciopiętrowego bloku?

1.png

W numerze ochoczo pluskają się także inne walenie, m.in. delfiny – niezwykle mądre ssaki, które „mówią” swoim „językiem” i potrafią uczyć się „języków obcych”. W jaki sposób się komunikują, jak chronią się przed zagrożeniami, z kim żyją w przyjaźni, czego bardzo nie lubią, a nawet jak śpią – tego wszystkiego dowiecie się ze „Świerszczyka Reportera”.

2.png

Wiecie, jak wygląda kaszalot, a jak humbak? Gdzie żyje białucha? Po co narwalowi dziwny róg, będący tak naprawdę dłuuuugim zębem? O tym wszystkim możecie przeczytać w zabawnych i bogato ilustrowanych tekstach tego numeru. Koniecznie obejrzyjcie różowego delfina rzecznego! I dowiedzcie się, kto trzyma rządy w stadzie orek.

3.png

Z numeru dowiecie się także wielu ciekawych rzeczy o ludziach – zarówno tych, którzy opiekują się zwierzętami, jak i o tych, którzy żyją prawie jak morskie istoty – poza lądem.

4.png

W rubryce „Bliżej ciała” piszemy o tym, do czego służą człowiekowi miliony pęcherzyków płucnych i jak najlepiej jest oddychać (ciekawostki na temat oddechu wieloryba także poznacie)! W numerze oczywiście czeka mnóstwo aktywności oraz gra planszowa.

5.png

A jeśli zeskanujecie telefonem kod QR przy opowieści pana Marcina Kostrzyńskiego („Marcina z lasu”), zobaczycie nagrane przez niego niezwykłe zjawisko – morświny baraszkujące niedaleko bałtyckiego wybrzeża.

6.png

Zapraszamy do czytania, oglądania, rozwiązywania i chichotania nad nowym numerem kwartalnika „Świerszczyk Reporter”.

Bardzo cieszymy się, że walory edukacyjne Świerszczyka Reportera zostały docenione przez kapitułę konkursu organizowanego przez Komitet Ochrony Praw Dziecka (KOPD).

XX_NAGRODA.png

Magazyn Świerszczyk Reporter otrzymał NAGRODĘ GŁÓWNĄ w kategorii EDUKACJA w jubileuszowej, XX edycji konkursu „Świat Przyjazny Dziecku”.