Świerszczyk Reporter

Świerszczyk Reporter

Drugi numer kwartalnika Świerszczyk Reporter od 1 kwietnia jest już w kioskach! Znajdziecie w nim nie tylko solidną porcję wiedzy przyrodniczej, lecz także mnóstwo wciągających zabaw, łamigłówek, krzyżówek, labiryntów oraz fantastyczną grę planszową.

Reporter.jpg

Bohaterami tego wydania są niedźwiedzie: przesłodkie misiowe maluchy, zwinne młode niedźwiadki i budzące podziw futrzaste olbrzymy.

niedzwiedzie wywiad.jpg

Czytelnicy poznają różnych przedstawicieli niedźwiedziej rodziny. Wraz ze Świerszczykiem Bajetanem udadzą się do Chin, by poznać zwyczaje pand. Będzie wizyta u niedźwiedzi brunatnych, grizzly i czarnych jak smoła baribali. Można będzie się przekonać, jak duży jest niedźwiedź himalajski i jak mały… malajski.

niedzwiedzie zwierzatkowo.jpg

Dzieci dowiedzą się, co mogą zrobić, by ratować zagrożone gatunki. Tak, tak, nawet wielkie i dumne niedźwiedzie polarne potrzebują naszej pomocy – warto sprawdzić, jak ratować ich lodową ojczyznę.

niedzwiedzie ekologika.jpg

Dzięki opowieści Marcina Kostrzyńskiego, przyrodnika, filmowca i autora kanału na Youtubie „Marcin z lasu” można będzie poczuć zew prawdziwej przygody. I dowiedzieć się, czemu nigdy, przenigdy nie należy parkować w pobliżu pasieki, którą lubi odwiedzać głodny miś. Po zeskanowaniu kodu QR, umieszczonego na łamach, dzieci będą mogły poznać kolejne leśne opowieści.

niedzwiedzie pomocowo.jpg

Czytelnicy, którzy lubią oglądać piękne zdjęcia będą zachwyceni tekstem o młodych niedźwiadkach wyruszających na podbój świata, a także historią Takusia z Boliwii – małego niedźwiedzia okularowego, który trafił pod opiekę podróżniczki i miłośniczki zwierząt Gosi Zdziechowskiej. Przy okazji dowiedzą się, co łączy Takusia ze słynnym Paddingtonem.

niedzwiedzie ludzie.jpg

Co jeszcze czeka w nowym numerze? Opowieść o totemach rdzennych mieszkańców Ameryki. Ciekawostki o ludzkich twarzach, które różnią się pewną cechą od niedźwiedzich pyszczków. Instrukcja rysowania (nie tylko) pandy. I mnóstwo, mnóstwo misiowych aktywności!

niedzwiedzie pomyslanki.jpg

Bardzo cieszymy się, że walory edukacyjne Świerszczyka Reportera zostały docenione przez kapitułę konkursu organizowanego przez Komitet Ochrony Praw Dziecka (KOPD).

XX_NAGRODA.png

Magazyn Świerszczyk Reporter otrzymał NAGRODĘ GŁÓWNĄ w kategorii EDUKACJA w jubileuszowej, XX edycji konkursu „Świat Przyjazny Dziecku”.