Tworzą dla Świerszczyka

Beata Zdęba

Beata Zdęba

Pięć lat studiowałam w obecnej Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu – początkowo malarstwo, potrzebowałam jednak wysiłku fizycznego, więc po dwóch latach przeniosłam się na grafikę, gdzie dźwigałam ciężkie kamienie litograficzne. Jako główny kierunek wybrałam projektowanie graficzne w pracowni prof. Eugeniusza Smolińskiego, który nauczył mnie myślenia. W tym czasie uprawiałam sztukę poważną. Aż przyszedł moment, w którym wszystko się w mojej głowie poprzestawiało, postanowiłam, że od teraz będę robić rzeczy przynoszące radość i uśmiech. I mam nadzieję, że tak bywa :)
Zilustrowałam wiele książek, wierszy, podręczników, kalendarzy. Współpracuję z wydawnictwem Literatura, Bajka, Nowa Era. W czasopiśmie „Świerszczyk” jestem od 2003 roku, obecnie jako krawcowa do tekstów Pani Małgosi Strzałkowskiej. Ilustracje szyję, lepię, wycinam z tektury, fotografuję i maluję. Fotografia jest moją pasją, kilka moich zdjęć można znaleźć w albumach wydawnictwa Bellona.
Współpracuję z Wrocławskim Narodowym Forum Muzyki, dla którego opracowałam graficznie program dla rodziców „Pośpiewaj mi mamo, pośpiewaj mi tato”.
Sparafrazuję jedną z bohaterek książkowych: To, co wiem o sobie, nie jest naprawdę godne opowiadania... Lecz gdyby mi Państwo pozwoli, opowiedzieć to wszystko, co sobie wyobrażam...
PS Póki co maluję to, co sobie wyobrażam.
PS Mogę też za odpowiednią cenę namalować Państwa światy :)

LISTA WSZYSTKICH TWÓRCÓW