W najnowszym numerze

W najnowszym numerze

Świerszczyk Bajetan: Biały Frajer i Książę Śniegu

Słowa mają moc. Dzięki nim można rozkwitać i rosnąć w siłę. Przez nie można także tracić życiową energię, więdnąć i usychać. Przeczytajcie opowiadanie, które tylko na pozór dotyczy roślin doniczkowych.

Tekst Melania Kapelusz

Ilustracje Marcin Bruchnalski

Świerszczykowa gra planszowa: Wiosenni zwiadowcy

Uzbrojeni w pionki, kostkę, karty misji i karty akcji ruszamy na poszukiwania oznak wiosny. Zrobimy zdjęcia zwierzakom, powąchamy kwiaty, przekopiemy grządki, a ten, kto wypełni najwięcej wiosennych misji zostanie zwycięzcą.

Tekst Filip Haka

Ilustracje Maciej Łazowski

Kopnięte Królestwo

Czy naprawdę sprzątaczka Frania, zamiast sprzątać bambosze, ufarbowała brodę? A może psu Kluskowi, podczas pisania listu, coś się pomyliło? Zajrzyjcie do Kopniętego Królestwa i spróbujcie rozszyfrować tajny kluskowy raport.

Tekst Melania Kapelusz

Ilustracje Ewa Poklewska-Koziełło

Wyszukanka łośka Tośka

Na kwietnej łące rozsypały się litery, które tworzą fragment filozoficzno-ekologicznej myśli łośka Tośka. Wystarczy uważnie obejrzeć obrazki z podpowiedziami, odnaleźć ich motywy w wiosennej ilustracji i odczytać rozwiązanie.

Tekst Małgorzata Węgrzecka

Ilustracje Piotr Nagin

Wielkie czytanie: Kwiaty Tymoteusza Gałązki

Przedłużająca się zima nikomu nie służy, ale Tymoteuszowi Gałązce odebrała wszystkie siły. Jakie to szczęście, że ukochanemu ogrodnikowi pospieszyli na pomoc jego najwięksi przyjaciele! Mieniące się kolorami opowiadanie znajdziecie na stronach 42-46.

Tekst Zofia Stanecka

Ilustracje Elżbieta Wasiuczyńska