W najnowszym numerze

W najnowszym numerze

Nowy, styczniowy numer "Świerszczyka" już w kioskach!

A w numerze - między innymi:

 

Wielkie czytanie: Noworoczne postanowienie

Na początku stycznia znajomi i krewni Łucji mają mnóstwo postanowień: będą codziennie czytać, chodzić z psem na długie spacery, rozpoczną naukę tańca, pływania albo języków obcych… Tak, jakby chcieli się stać lepszą wersją samych siebie. Tylko Łucja nie bardzo wie, co miałaby w sobie zmieniać. O trzymaniu się własnych przekonań i akceptowaniu siebie takim, jakim się jest, przeczytacie na stronach 42-46.

Tekst Zofia Staniszewska

Ilustracje Agnieszka Antoniewicz

Z pamiętnika Świerszczyka Bajetana Hopsa: Świetny rok

Świerszczyk Bajetan i Osiołek Klemens wspominają ubiegły rok, który uważają za – generalnie rzecz biorąc – niezbyt udany. A jednak przekonują się, że wystarczy troszkę pogrzebać w pamięci i wydostać dobre wspomnienia spod tych gorszych, by poczuć się całkiem zadowoloną z życia osobą. Przeczytajcie tekst na stronach 10-12 i sprawdźcie, jak działa wasza pamięć.

Tekst Melania Kapelusz

Ilustracje Marcin Bruchnalski

Kotek Mamrotek: Zmiany

Przyjaciele rosną i dorośleją. Pogoda przechodzi z burzowej w słoneczną. Zmienia się krajobraz – na lepsze lub na gorsze. A Kotek Mamrotek próbuje to wszystko zrozumieć. Czy zmiany są potrzebne? Czy świat nie może być wciąż taki, jak był? Zajrzyjcie na strony 14-15, a być może stwierdzicie, że czytanie w was też coś zmienia.

Tekst Małgorzata Węgrzecka

Ilustracje Kacper Dudek

Zielony lis Paskal: Dobra wróżba

Dla wszystkich, którzy mają problem z zapamiętaniem nowej daty, Paskal ma wspaniałą podpowiedź. I zarazem zapowiedź: wielu uśmiechów w nowym roku. Przynajmniej 2020 uśmiechów!

Tekst i ilustracje Karol Kalinowski

a także:

Kopnięte Królestwo

Jak wynika ze styczniowego raportu Szyfranta Kluska, na królewskim dworze fakir fika zza firanek z frykasami we floksach. No, może nie dokładnie o to chodzi, bo kluskowa wiadomość jest zaszyfrowana i tylko ktoś, kto umie wytropić wszystkie słowa na literę „f”, będzie mógł ją odczytać. Spróbujcie koniecznie! Dzięki temu dowiecie się o najnowszym pomyśle króla Zenona.

Tekst Natalia Usenko

Ilustracje Ewa Poklewska-Koziełło

i wiele innych!