W najnowszym numerze

W najnowszym numerze

W sierpniowym numerze "Świerszczyka" poznajemy miejsko-wiejskie atrakcje na wakacje.

Z pamiętnika Świerszczyka Bajetana Hopsa: Tu i teraz

Czy lepszy jest deszcz w mieście, czy w lesie? Czy lepiej zwiedzać muzea, czy zbierać jagody? Świerszczyk wraz przyjaciółmi utknęli w namiocie i słuchając miarowego bębnienia kropel o tropik, rozważają, co by było, gdyby było. A może najlepiej cieszyć się tym, co tu i teraz? Sprawdźcie, do jakiego wniosku doszli. 

Tekst Melania Kapelusz

Ilustracje Marcin Bruchnalski

Chcę wiedzieć więcej o wakacjach na wsi i w mieście

Skanseny, kopalnie, labirynty na świeżym powietrzu, gry miejskie dla turystów – ten odcinek rubryki „Chcę wiedzieć więcej” to nie tylko ciekawostki, ale też lista podpowiedzi, dokąd warto wybrać się całą rodziną.

Tekst Antonina Wszędobylska

Ilustracja Anita Andrzejewska, Andrzej Pilichowski-Ragno

Świerszczykowa gra planszowa: Farmemo

W środku numeru czeka na Was gra pamięciowa. Trzeba wybrać się na farmę i zrobić na niej porządek, bo zwierzątka rozbiegły się i pogubiły. Prosiaki, kurczaki, cielaki i inne maleństwa szukają swoich rodziców, a Wy możecie im w tym pomóc!

Tekst Filip Haka

Ilustracje Karol Kalinowski

Wielkie czytanie: Lato w lesie

Figiel i Psikus planują wakacyjne atrakcje. Figiel marzy o wyprawie do miasta, zwiedzaniu muzeów, chodzeniu do kina, udziale w konkursach. Jednak Psikus to typ osiadły; wcale nie chce pchać się w wielkomiejski tłum. No i co tu zrobić? Jak pogodzić dwie odmienne wizje?

O tym, że jest to możliwe przeczytacie na stronach: 42-46.

Tekst Wojciech Widłak

Ilustracje Elżbieta Wasiuczyńska