W najnowszym numerze

W najnowszym numerze

Małe czytanie

A my na to jak na lato

Pszczoła Adelajda, mucha Pelagia, stonka Eulalia i komar Teodor mają bardzo konkretne plany wakacyjne. Będą wypoczywać i zacieśniać rodzinne więzi. Niestety mrówki zostają w domu i zamierzają ciężko pracować. Jak to mrówki. Jednak i na nie czeka porcja rozrywki. Jakiej? Sprawdźcie na stronach 4-5.

Tekst Małgorzata Strzałkowska

Ilustracje Beata Zdęba

Z pamiętnika świerszczyka Bajetana Hopsa

Marzenie jak stąd do Hollywood

Przyjaciele Bajetana marzą do dalekich podróżach. Każdy chce dokądś jechać, byle dalej od domu. Świerszczyk także czuje się w obowiązku planować wielką eskapadę. Ale czy marzenia można zmienić w obowiązek? Do jakiego wniosku dojdzie Bajetan i co tak naprawdę najbardziej chciałby robić latem, przeczytacie na stronach 10-12.

Tekst Melania Kapelusz

Ilustracje Marcin Bruchnalski

Kopnięte królestwo

„Firanki donoszę, że wakacyjne marzenia foki to piękna rzecz, ale farfoclem niełatwo je spełnić” – tak brzmią pierwsze słowa tajemniczego listu, znalezionego przez Szalonego Kucharza na dworskim kompostowniku. O co chodziło nadawcy i co foka ma wspólnego z puszką po tuńczyku – dowiecie się na stronach 32-33.

Tekst Natalia Usenko

Ilustracje Ewa Poklewska-Koziełło

Wielkie czytanie

Teren zabawy

Niewielki szałas z platformą obserwacyjną i flagą – dokładnie tego potrzeba do szczęścia grupce absolwentów klasy drugiej. W magiczny sposób niepozorne lokum może się zmienić w piracki statek, teatr plenerowy, szkołę czarodziejów albo osadę na Marsie. Z szałasem jest tylko jeden problem – nie da się go spakować do walizki i zabrać na wakacje. Jak poradzą sobie z tym kłopotem Julka, Majka, Franek i Janek?

Tekst Magdalena Kiełbowicz

Ilustracje Elżbieta Grozdew