W najnowszym numerze

W najnowszym numerze

Nowy, lutowy numer "Świerszczyka" już w kioskach!

A w numerze - między innymi:

Z pamiętnika Świerszczyka Bajetana Hopsa: Ogłoszenie

Mały, zmarznięty, bezpański kotek - kto nie przygarnąłby takiego stworzonka? Bajetan spotkał na chodniku puchate kociątko i postanowił dać mu dom oraz imię (Kitek). Jak na obecność nowego lokatora zareagowała mama Bajojka? Czy Kitek miał już inną rodzinę? Przeczytajcie i dowiedzcie się, w jaki sposób Świerszczyk został bohaterem.

Tekst Melania Kapelusz

Ilustracje Marcin Bruchnalski

Chcę wiedzieć więcej o kotach

Na ciekawostki o kotach nie tylko kociarze będą ostrzyć pazury. Warto lepiej poznać te fascynujące zwierzęta i dowiedzieć się np. czy rozumieją różne języki. Albo skąd wiedzą, jak poruszać się w ciemności? Jakie sygnały wysyłają ruszając ogonem? Dlaczego umieją przecisnąć się przez najwęższe szpary? Te i inne wiadomości w rubryce dla dociekliwych, na stronach 38-39.

Tekst Antonina Wszędobylska

Ilustracje Anita Andrzejewska, Andrzej Pilichowski-Ragno

Wielkie czytanie: Brokat

Przygarnąć kota – to spore wyzwanie. A przygarnąć kota-tygrysa, jeszcze większe. Jednak to jeszcze nic w porównaniu z zaproszeniem pod własny dach trzech kotów-tygrysów. O mięciutkich i energicznych zwierzakach, które zawładnęły pewnym domem i sercami jego mieszkańców czytajcie na stronach 42-46.

Tekst Zofia Stanecka

Ilustracje Anita Graboś

Gra: Koty na płoty

W środku numeru, jak zwykle, czeka całkiem nowa gra świerszczykowa. Tym razem to zabawa typu memo dla 2-6 graczy. Ćwiczy pamięć, spostrzegawczość i wyobraźnię przestrzenną, pomaga trenować liczenie i stosowanie się do zasad. Do tego sprawia dużo radości i budzi miłe skojarzenia.

Opracowanie Filip Haka

Ilustracje Karol Kalinowski