W najnowszym numerze

W najnowszym numerze

Świerszczyk Bajetan: Owoc niespodzianka

Bajetan z przyjaciółmi wgryzają się w temat owoców. Kiedy do rozmowy dołącza cichutka i nieśmiała Matylda, przekonują się, że o zwykłym melonie można ułożyć zupełnie niesamowitą opowieść, od której aż ślinka cieknie.

Tekst Melania Kapelusz

Ilustracje Marcin Bruchnalski

Świerszczykowa gra planszowa: Owocowy kurier

Zajrzyjcie do miasteczka Sokowirówka Wielka i weźcie udział w konkursie na najszybszego kuriera – dostawcę owoców. To ekologiczne miasteczko, podróżuje się w nim pięcioma liniami metra: pomarańczową, śliwkową, kiwi, cytrynową i truskawkową. Kto zdobędzie multiwitaminowy bilet ważny przez cały rok? Przekonajcie się sami!

Tekst Filip Haka

Ilustracje Maciej Łazowski

Kopnięte Królestwo: Szyfrant Klusek donosi…

Kiedy Szalony Ogrodnik porządkował jesienny ogród, na śliwkowym drzewie znalazł puste gniazdo. W gnieździe było pudełko po czekoladzie, a w nim, zamiast czekolady kompletnie niezrozumiały list. Ale świerszczykowi czytelnicy na pewno go rozszyfrują!

Tekst Natalia Usenko

Ilustracje Ewa Poklewska-Koziełło

Wielkie czytanie: Tata zapuszcza korzenie

Najpierw mama poddała się nowemu hobby, które miało odmienić życie całej rodziny. Potem w domu pojawił się tajemniczy Zygmunt. Dochodzenie, w którym swój udział miał pan Grzegorz, pisarz i sąsiad w jednej osobie, doprowadziło do zidentyfikowania indiańskiej bulwy. A potem sytuacja całkowicie wymknęła się spod kontroli. Pospieszcie się z czytaniem opowiadania, bo nie wiadomo, jak to wszystko się skończy.

Tekst Grzegorz Kasdepke

Ilustracje Piotr Rychel