W najnowszym numerze

W najnowszym numerze

Nowy, rocznicowy numer "Świerszczyka" już trafia do kiosków!

a w nim między innymi:

Wierszykowo: Świerszcz

Mamie czytała go jej mama, tacie - starsze siostry. „Świerszczyk” to najpiękniejszy kawałek dzieciństwa pokoleń Polaków. Przeczytajcie urodzinowy wiersz Natalii Usenko o tym, co „Świerszczyk” daje dzieciom. W wierszu znajdziecie „coś fajnego, coś mądrego, coś śmiesznego i dziwnego…” i jeszcze wiele innych „cosiów”.

Tekst Natalia Usenko

Ilustracje Maciej Łazowski

Z pamiętnika Świerszczyka Bajetana Hopsa: Biegające urodziny

Świerszczyk urządza przyjęcie urodzinowe. Wszystko miało być dopięte na ostatni guzik i absolutnie wspaniałe. Tylko że przygotowania trwają zdecydowanie dłużej i są znacznie trudniejsze, niż Świerszczyk podejrzewał!... Czy kryzys uda się zażegnać? Kto uratuje Bajetana przed katastrofą? Przeczytacie na stronach 10-12.

Tekst Melania Kapelusz

Ilustracje Marcin Bruchnalski

Chcę wiedzieć więcej: O Świerszczyku i „Świerszczyku”

Gdy ktoś znany obchodzi okrągłe urodziny, ludzie interesują się tym wydarzeniem, a dziennikarze chcą zrobić z jubilatem wywiad. Tak jest np. w przypadku angielskiej królowej. Albo Świerszczyka Bajetana. W majowym numerze jedyny, ekskluzywny wywiad z najsłynniejszym świerszczem świata. O jego dzieciństwie, rodzinie, zainteresowaniach i planach na przyszłość.

Tekst: Małgorzata Węgrzecka i Joanna Szulc

Ilustracje: Anita Andrzejewska, Andrzej Pilichowski-Ragno

Wielkie czytanie: Kuracja

W ramach działań terenowych Biura Spraw Zagadkowych i Odrobinę Śmiesznych (BSZiOŚ) specjalna grupa dochodzeniowa rozpracowuje pewną podejrzaną historię. Istnieje uzasadnione podejrzenie, że w kiosku z gazetami odbywa się handel nielegalnymi środkami odmładzającymi. Co odkryje superagent Aureliusz? Na czyj trop wpadnie Zula? Do jakich śmiałych wniosków dojdzie pisarz Grzegorz? Czytajcie na stronach 42-46. Tylko przedtem upewnijcie się, czy nikt was nie śledzi…

Tekst Grzegorz Kasdepke

Ilustracje Piotr Rychel