W najnowszym numerze

W najnowszym numerze

Wielkie czytanie: Imiona dla fenków

Dwa małe liski pustynne po raz pierwszy w życiu wychodzą ze swojej norki. Upał na pustyni powoli stygnie, powietrze wypełnia się zapachami nocy, niebo wznosi się nad piaskiem jak ciemna, aksamitna kopuła. W ciszy i mroku lisie rodzeństwo poznaje świat. Co ich najbardziej zachwyci? Z tego zachwytu wszak wezmą się ich imiona…

Tekst Zofia Stanecka

Ilustracje Ewa Podleś

Małe czytanie: Wyprawa w góry

W górskiej wspinaczce zwykle chodzi o to, by wejść na szczyt, obejrzeć piękne widoki i wrócić w doliny. Ale dla pajaca Anzelma wyprawa w góry okazała się wstępem do nowych, zupełnie niespodziewanych przygód. Przeczytajcie i zgadnijcie, jak potoczyły się losy Anzelma i kto dodał mu skrzydeł.

Tekst Małgorzata Strzałkowska

Ilustracje Beata Zdęba

Kotek Mamrotek: Góra domowa

Kotek Mamrotek kompletuje ekwipunek na wyprawę w góry. Dużo tego, bo w taką podróż trzeba się naprawdę solidnie przygotować. Oby tylko nie zabrakło najważniejszego! Tego, bez czego nijak nie da się pojechać… w góry.

Tekst Małgorzata Węgrzecka

Ilustracje Kacper Dudek

Zwariowane litery: Kto po górach biega w klapkach, temu niedźwiedź da po łapkach

Ósma z trzecią w stawie bryka, but trzynastej świstak liże, a dwunasta owce strzyże… Wiecie, o co chodzi? W rubryce Zwariowane litery szukamy liter schowanych obok postaci, które opisuje prześmieszny wiersz. Litery wpisane w ponumerowane kratki dają rozwiązanie – hasło. To świetna zabawa, dobry trening spostrzegawczości i logicznego myślenia (nieraz trzeba dobrze się zastanowić, o którą postać chodzi w danym fragmencie wiersza).

Tekst Małgorzata Strzałkowska

Ilustracje Marcin Bruchnalski

Ćwiczenia z myślenia

W sierpniowym numerze jak zwykle dużo zagadek, które rozwijają logiczne myślenie, oswajają z liczbami, uczą wnioskowania. Dzięki takim aktywnościom dziecko zaczyna orientować się, że matematyka jest wszędzie wokół nas i daje się lubić.

Tekst Alicja Biedronka

Ilustracje Agnieszka Antoniewicz