W najnowszym numerze

W najnowszym numerze

Nowy, marcowy numer "Świerszczyka" już wykiełkował! 

A w nim - mnóstwo zwiastunów wiosny.

Małe czytanie: Marcowe harce pogodowe

Co to znaczy, że w marcu jest jak w garncu? Nad tą pogodowo-kulinarną kwestią rozmyślają Antek i Ola, bohaterowie opowiadania Małgorzaty Strzałkowskiej. Z tekstem poradzą sobie nawet początkujący czytelnicy, bo trudne słowa ukryto pod obrazkami.

Tekst Małgorzata Strzałkowska

ilustracje Beata Zdęba

Z pamiętnika Świerszczyka Bajetana Hopsa: Obietnica

Wiadomo, że obietnica to rzecz święta, a danego słowa nie wolno złamać. Bajetan z tą właśnie świadomością pogrąża się w rozpaczy, bo kiedyś coś obiecał, a teraz bardzo chciałby zmienić zdanie. O moralnych dylematach, sile przyjaźni i zaufaniu przeczytanie na stronach 10-12 nowego numeru „Świerszczyka”.

Tekst Melania Kapelusz

Ilustracje Marcin Bruchnalski

Kotek Mamrotek: Marcowo

Kotek Mamrotek kontempluje różne niedostatki i niedociągnięcia marcowej aury. I na swój kocio-filozoficzny sposób dochodzi do wniosku, że z każdej, nawet najbardziej ponurej sytuacji można znaleźć całkiem kolorowe wyjście.

Tekst Małgorzata Węgrzecka

Ilustracje Kacper Dudek

Świerszczykowa gra planszowa: Ślimaki

W Krainie Ślimaków niedługo zacznie się wiosna. Królewna Róża marzy o tym, by spotkać na łące kolorowe ślimaki. Kto ma ochotę jej pomóc? Na chętnych czeka gra planszowa z mnóstwem przygód.

Tekst i opracowanie Filip Haka

Ilustracje Karol Kalinowski

Wielkie czytanie: Marzec

Błoto, zbutwiałe liście, szaro-bure trawniki. Czyż może być coś wspanialszego? W każdym razie pies Dolar patrzy na przedwiosenny krajobraz z optymizmem i próbuje swoim entuzjazmem zarazić Julkę. Czy mu się to uda? Przeczytajcie na stronach 42-46, a potem zajrzyjcie do rubryki Prawda czy fałsz, by sprawdzić, co pamiętacie z opowiadania.

Tekst Magdalena Kiełbowicz

Ilustracje Anna Gensler