W najnowszym numerze

W najnowszym numerze

Małe czytanie: Bałwan z Nowego Bałwanowa

Dwa bałwanki – Franek i Alanek – mają różne plany na powitanie Nowego Roku. Ważne, że oba pomysły są dobre, bo każdy może się bawić tak, jak lubi najbardziej.

Tekst Małgorzata Strzałkowska

Ilustracje Beata Zdęba

Świerszczyk Bajetan: Ulepszone postanowienie

Noworoczne postanowienia zwykle podejmuje się po to, by poprawić swoje życie. Warto więc najpierw posłuchać samego siebie i dowiedzieć się, na czym tak naprawdę nam zależy. Przekonał się o tym Bajetan i jego przyjaciel Klemens, którzy postanowili robić w nowym roku to, co im służy, a nie to, czego ktoś od nich oczekuje.

Tekst Melania Kapelusz

Ilustracje Marcin Bruchnalski

Kotek Mamrotek: Tak i siak

Kotek Mamrotek ma ambitne noworoczne plany. I choć zamierza poznać nowe kultury, nauczyć się języka, podjąć masową produkcję drogocennego surowca, dokonać gimnastycznych wyczynów i zdobyć ważne kompetencje osobiste, to właściwie może wszystko to zrobić we własnym domu. Jak? Sprawdź i zastanów się, jaki będzie twój plan.

Tekst Małgorzata Węgrzecka

Ilustracje Kacper Dudek

Wielkie czytanie: Kapitan Śrubka

Kiedy kapitan Eugeniusz Śrubka po raz milion osiemdziesiąty ósmy oblatywał Galaktykę Zagubionej Drogi, zdarzyło się coś bardzo dziwnego. Najpierw w nim samym, a potem na planecie Ziemia 300, zamieszkanej przez istoty człekokształtne i ptaki. Przeczytajcie koniecznie piękne opowiadanie Zofii Staneckiej, a być może wam też przydarzy się coś niezwykle poruszającego.

Tekst Zofia Stanecka

Ilustracje Tomasz Kozłowski

Zwierzenia jeża Jerzego Zwierza

Jerzy ma głowę pełną marzeń, ale dość mało wiary w ich spełnienie. Pomóż mu ustalić, jak najlepiej zabrać się do realizacji wielkich planów.

Tekst Joanna Szulc

Ilustracje Daniel de Latour