W najnowszym numerze

W najnowszym numerze

Nowy, grudniowy numer "Świerszczyka" - cały w świątecznym nastroju!

A w numerze - między innymi:

Małe czytanie: Wigilijna rozmowa

Wigilijna noc to idealna pora do pojednania. O czym rozmawiali pies Filon i kot Filut, gdy za oknem wirowały płatki śniegu, a w pokoju pachniała choinka? O dochodzeniu do zgody przeczytacie opowiadanie w wersji tekstowo-obrazkowej dla początkujących czytelników.

Tekst Małgorzata Strzałkowska

Ilustracje Beata Zdęba

Z pamiętnika Świerszczyka Bajetana Hopsa: Magiczna miotełka

Bajetan i przyjaciele zastanawiają się nad najlepszym prezentem na klasowe Mikołajki. Czy wylosowanej osobie dać coś praktycznego? A może coś, o czym samemu się marzy? Czy prezent może być magiczny i zwariowany? Kto się z czego ucieszy? Ciekawe, czy macie swoje spostrzeżenia w tej kwestii…

Tekst Melania Kapelusz

Ilustracje Marcin Bruchnalski

Kopnięte Królestwo

W Kopniętym Królestwie trwa błogie świętowanie. Aż tu nagle łagodny szmer rozmów przerywa dziki wrzask, od którego pękają bombki na choince. Kto?! Co?! Jak?! - tak piszczy i krzyczy? Zajrzyjcie na strony 32-33, gdzie czeka was gromka radość królewny Sklerozki oraz zagadka i poszukajka.

Tekst Natalia Usenko

Ilustracje Ewa Poklewska-Koziełło

Wielkie czytanie: Pierwsze

Niektórzy wypatrują pierwszej gwiazdy. Inni szukają pierwszego zdania, by stworzyć piękną opowieść. To, co pierwsze, często jest wyjątkowe i pełne nadziei. Przeczytajcie nastrojową opowieść o pewnym starszym panu z głową pełną marzeń i pewnym małym chłopcu, któremu nieobce są trudne słowa. Czy ich spotkanie będzie początkiem czegoś nowego?

Tekst Grzegorz Kasdepke

Ilustracje Piotr Rychel

Zwierzenia jeża Jerzego Zwierza: Życzenia

Jeż Jerzy zastanawia się nad składaniem życzeń. Jak w paru słowach zmieścić wszystko, co myśli się o bliskiej osobie? Czy wypada mówić szczerze, czy lepiej użyć wyświechtanej formułki? Przeczytajcie zwierzenia jeża Jerzego Zwierza i poćwiczcie składanie życzeń, jeszcze zanim nadejdzie świąteczny czas.

Tekst Joanna Szulc

Ilustracje Daniel de Latour